LA GRACE SE VYDÁVÁ NA PRVNÍ POLÁRNÍ VÝPRAVU
Banner

LA GRACE SE VYDÁVÁ NA PRVNÍ POLÁRNÍ VÝPRAVU

Email Tisk

La grace 200Česká školní loď La Grace byla v květnu po každoročních opravách opět spuštěna na vodu. Došlo k tomu ve Španělsku a hned poté se vydala na svou novou dobrodružnou plavbu kolem Evropy. Cílem však letos není zmiňovaná Evropa, ale daleký sever.

Po mnoha plavbách do tropických oblastí světa v uplynulých letech, je to pro slavnou La Grace novinka. V podstatě se jedná o polární výpravu. Na palubě lodi navíc pluje i plyšový tučňák Jára, který zažívá s posádkou každodenní dřinu, zábavu a dobrodružství. Cílem expedice je dovézt ho co neblíže severnímu pólu a v duchu tradice českých polárních výprav, založené vědeckým pracovníkem Járou Cimrmanem, ho věnovat nejkrásnější Eskymačce, kterou výprava cestou  objeví. "Jak daleko na sever se naší expedici podaří doplout je těžké v současné době odhadnout", komentuje kapitán lodi La Grace Pepa Dvorský a dodává: "Poplujeme tak dlouho, než nám bude zima".


Koncem května výprava opustila klidné vody Středozemního moře a vplula na Atlantický oceán, poté se stočila u Cabo San Vincenze a právě míří na sever.

La Grace 1


Trasa: Gibraltar - Lisabon (Portugalsko) - La Coruna (Španělsko) - Brest  (Francie) - Jezero Loch Ness (Skotsko) - Belfast (Irsko) - Aalesund  (Norsko) - Kristiansend (Norsko) - Aalborg (Dansko)- Roztok (Německo) - Bremenhafen (Německo) - Amsterodam (Holandsko) - Londýn (Anglie) a zpět  do Středomoří.


V současné době má La Grace na palubě posádku složenou z 34 lidí, kteří se ale během několikaměsíční cesty několikrát obmění. Na každého tak čeká část plavby a jiné dobrodružství. La  Grace ale letos absolvuje ještě jeden nelehký úkol. Účast na prestižní soutěži Tall Ship Race, která má tentokrát trasu Belfast (Irsko) - Aalesund (Norsko) - Kristiansend (Norsko) - Aalborg  (Dánsko) a bude se snažit obhájit úžasné prvenství z roku 2013.


Během léta pak na slavnou českou loď čekají také námořní festivaly "Zúčastníme se letos festivalů v Bremenhafen, Amsterodamu a Rostocku. Jde o největší námořní festivaly a na všechny jsme s La Grace pozvaní." dodává Dvorský.

La Grace 2


La Grace můžete vidět i ve filmu. Mnoho rolí již má za sebou. Aktuálně však tuto krásku zahlédnete v českém filmu Život je život s Ondřejem Vetchým a Simonou Stašovou v hlavních rolích. "Na lodi se točilo jeden den u pobřeží Itálie loni v červenci. Vše šlo jak po másle. Během natáčení nezahynulo jediné zvíře," dodává se smíchem kapitán.


To ale není vše. Pro suchozemské milovníky moří, lodí a La Grace právě ve Východočeském muzeu Hradec Králové probíhá výstava s názvem Na vlnách pod plachtami. I zde můžete vidět "kus" La Grace.


Na podzim pak je v plánu pokračování úspěšné foto a videoshow PUTOVÁNÍ S LA GRACE s poutavým vyprávěním samotného kapitána Pepy Dvorského. Tato nezapomenutelná show navštívila letos v lednu a únoru například Liberec, Jičín a Hradec Králové.  Další města pro podzimní "turné" jsou právě v přípravě.

 Více info:
www.lagrace.cz
www.putovanislagrace.czNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

V Jizerských horách užijete sjezdovky i běžky

jizerky ilustracni foto200Do Jizerek jezdí s oblibou lyžovat místní i přespolní. Přinášíme vám přehled skiareálů umístěných mezi Tanvaldem a Libercem , které často poskytují i řadu doprovodných služeb jako půjčovny lyžařského ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Jak žít nebo přežít digitální věk

digitalni ekonomika 200Žít nebo přežít je podtitul knihy Digitální ekonomika od Ivana Pilného. Nenechte se zmást učebnicovým názvem a nečekejte od této publikace z nakladatelství BizBooks pod Albatros Media žádnou nudnou učebnici nebo bichli pln...

Divadlo

KoresponDance 2012

KoresponDance 2012V Praze a Brně se letos uskuteční již 4. ročník Mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance 2012. Zahajovací večer se koná dnes 27. listopadu v pražském Divadle Archa a...

Film

Masakrózní COOL narozky s pancharty

prima cool 200Capart Prima COOL bude mít 1. dubna čtvrté narozeniny. A protože se má k světu a rád si užívá zábavu, bude slavit celý velikonoční víkend. Dárky si rozbalí pěkně jeden po druhém. Čekají na něj slavné filmy Quentina ...