Nádraží Praha-Těšnov – provoz obnoven
Banner

Nádraží Praha-Těšnov – provoz obnoven

Email Tisk

TesnovperexV hlavní budově muzea Hlavního města Prahy na Florenci je až do konce března 2016 k vidění výstava, věnovaná Těšnovskému nádraží, nejkrásnější nádražní budově v Praze, která byla kvůli výstavbě severojižní magistrály odstřelena před třiceti lety.

 

Výstava s názvem Nádraží Praha-Těšnov – provoz obnoven představuje návštěvníkům nádražní budovu otevřenou před 140 lety, stejně jako provoz vlaků na nádraží. Součástí expozice je také modelové kolejiště, postavené dle někdejší reality a s využitím dobových plánů a dalších historických pramenů.

tesnov text2

Výstavní sál muzea, po jehož obvodu jsou velkorozměrové fotografie z 60. let minulého století zobrazující přijíždějící a odjíždějící vlaky, provoz depa, zbrojení lokomotiv uhlím a vodou, nabízí návštěvníkovi možnost zažít alespoň na chvíli atmosféru těšnovského nádraží. Na digitálně řízeném modelovém kolejišti mohou návštěvníci využít interaktivních prvků a podle dobových jízdních řádů vypravovat osobní vlaky například do Turnova, Všetat, či do Hradce Králové.

tesnov text1

Zážitek cestujících z těšnovského nádraží přibližují také působivé litografie známého malíře a grafika Jiřího Boudy, které návštěvníka vracejí do dávno minulé reality. Každou sobotu v expozici probíhá vždy od 11 do 17 hodin provoz modelového kolejiště.

Zdroj foto: muzeumprahy.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Česko má další kulturní památku – Africké safari

safari 200Známé Africké safari, které ve Dvoře Králové nad Labem začal budovat bývalý ředitel zdejší ZOO Josef Vágner, prohlásilo ministerstvo kultury památkou. Díky památkové ochraně bude zachován odkaz Josefa Vágnera, jenž vytvořil příznivé podmínky pro afri...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bohumil Hrabal a Josef Král – pábitelé, co létají střemhlav i v kleci

stremhlavylet perexNovinář a historik Josef Král (nar. 1933) je autorem textů, vznikajících mezi léty 1984– 2011. Začal je psát ve svých šestačtyřiceti letech. Hranaté míčky s hřebíčky napřed vyšly samizdatem, neboť...

Divadlo

V listopadu na Noc divadel 2017 - už popáté


divadlo perexTřetí listopadová sobota bude již tradičně patřit Noci divadel, která letos oslaví 5 let své existence.

...

Film

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

...