Výstava Má vlast cestami proměn zahájí své putování na Vyšehradě – už poosmé
Banner

Výstava Má vlast cestami proměn zahájí své putování na Vyšehradě – už poosmé

ma vlast  200Na Vyšehradě se 21. května uskuteční slavnostní setkání krajů spojené se zahájením 8. ročníku putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Program slibuje setkání se známými a inspirativními osobnostmi.
Vstup do památkových objektů na Vyšehradě bude ten den pouze za symbolické vstupné. Zpřístupněn bude tradičně i Slavín s odborným výkladem. Komentované prohlídky budou zajišťovat odborní průvodci. Pro rodiny s dětmi je připraven kulturní program. Prezentovat se budou i střední odborná učiliště.


Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, o rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách a znovuoživené přírodě. Putovní výstava prezentuje návštěvníkům příznivé proměny míst z celé naší země, které vznikají díky zručnosti a vytrvalosti našich lidí i díky donorům, bez nichž by mnohé proměny nikdy nevznikly. Má vlast cestami proměn je účinnou možností, jak zajistit zajímavou publicitu smysluplným projektům.


Putovní výstavu Má vlast cestami proměn pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění spolu s národní kulturní památkou Vyšehrad Praha za spolupráce s dalšími institucemi, sdruženími i jednotlivci, kterým není lhostejný osud našich měst a obcí.


Hlavním partnerem ročníku 2016 bude Zlínský kraj. Partnery budou kraje Hlavní město Praha, Jihomoravský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Olomoucký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a Ústecký. Návštěvníky čekají zajímavé proměny, bohatý kulturní program, stánky s regionálními výrobky a občerstvení.


Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty sužitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí.

ma vlast

www.cestamipromen.cz

  Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Josef Albrecht - Klenoty naší krajiny

Klenoty nasi krajiny 200Pod názvem Klenoty naší krajiny se představuje nový osmidílný dokumentární cyklus, který se zabývá mimořádnými oblastmi v Chráněných krajinných oblastech.  Provázet nás tímto pořadem bude Miroslav Vladyka. Chcete-li v...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Pro nejmenší jsou tady nová okénková leporela

jedeme-na-vylet 200V nakladatelství Presco Group pod značkou Ella a Max se objevila nová edice čítající zatím dvě leporela Jedeme na farmu a Jedeme na výlet.

...

Divadlo

Světové hvězdy pantomimy zavítají do Poličky

MIME festUž 11. září začne ve východočeské Poličce prestižní festival MIME FEST, na nějž letos zavítají někteří z nejlepších klaunů a mimů na světě. Slavní Umbilical Brothers, mistři ztřeštěného humoru, Bodecker a Neander, ne...

Film

Když draka a jeho jezdce pojí společné vědomí

Eragon 200Mimořádný úspěch "fantasy" filmů, velkolepých epopejí z rodu Pána prstenů a nejnověji Hobita, uspíšil vznik dalších obdobně zacílených děl. Vyznačují se touž realizační rozmáchlostí zvláště při bitevních výjevech, t...