NPÚ: Na cestách s Karlem IV.
Banner

NPÚ: Na cestách s Karlem IV.

karel 200V souvislosti s Lucemburským rokem připravilo metodické centrum pro vzdělávání v Telči projekt Na cestách s Karlem IV. Projekt má za cíl představit čtyři státní hrady ve správě Národního památkového ústavu v netradičním světle.

 

 

Snahou je, aby si návštěvník nespojoval památkový objekt pouze s architekturou, mobiliářem, nebo s výkladem průvodce. Záměrem je představit objekty jako místo, které ve středověku pulsovalo rušným životem.

karel1
Program Na cestách s Karlem IV. přináší návštěvníkům hradů Lipnice, Zvíkov, Litice a Bečov jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak náročné bylo žít ve středověku a co obnášelo cestovat s císařským dvorem. Účastníci workshopů budou za své výkony odměněni setkáním se samotným Karlem IV.

karel2
Večer bude patřit středověké zábavně naučnému setkání, při němž dojde k setkání návštěvníků s Karlem IV., jeho rádcem i šaškem; společně odhalíme tajemství středověkého oděvu a nebude chybět ani početné vojsko rytířů, zjevující se uprostřed hradů prostřednictvím velkoformátové projekce.

karel3
Kdy a kde akce proběhnou: 21. května 2016 Státní hrad Lipnice; 11. června 2016 Státní hrad Zvíkov; 10. září 2016 Státní hrad Litice; 24. září 2016 Státní hrad a zámek Bečov.

karel4
www.npu.cz Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

S Barborou Schneiderovou nejen o storytellingu a festivalu Vikingové

vikingove 200Od 23. do 26. září se v Městské knihovně v Praze bude konat festival Vikingové, jehož součástí bude Večer se staroseverskými bohy. Ten má pod taktovkou mimo jiné paní Barbora Schneiderová, ředitelka občanského sdružení Storytelling a také drama...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Nakoukněte do Íránu

couchsurfing v iranu 200Hurá, je tady další kniha německého novináře Stephana Ortha. Po Rusku se tentokrát vydává poznávat lidi i kulturu do Iránu a opět k tomu volí couchsurfing.

 

...

Divadlo

Podzimní mezinárodní festival dětské a mládežnické tvorby AVE BOHEMIA se uskuteční na přelomu října a listopadu

AVE BOHEMIA 200Podzimní festival AVE BOHEMIA, který se věnuje tvorbě dětí a mládeže a je soutěžní přehlídkou v mnoha žánrech, se uskuteční od 31. 10. do 4. 11. 2013. Opět v Praze, v prostorách kongresového sálu hotelu Olšanka na Žižkově....

Film

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE