Svatební romantika na českých hradech a zámcích

Svatební romantika na českých hradech a zámcích

svatby200Státní hrady a zámky lákají nejenom na prohlídky či kulturní akce, ale nabízejí splnění romantického snu také budoucím nevěstám a ženichům.

 

 

 

Na všech hradech a zámcích Liberecka, Královéhradecka i Pardubicka můžete uspořádat svůj svatební den, a to jak v kaplích, komnatách, tak i v parcích či pod arkádami na nádvoří. Přehled objektů z těchto tří krajů, kde lze prožít svůj den D je na stránkách Národního památkového ústavu.

Romantická svatba v létě i v zimě na Sychrově
Svatba na zámku má své kouzlo v létě i zimě. Zámek Sychrov nabízí obě tyto varianty.

svatby Sychrov

Kouzlo tradičních svateb na Veselém Kopci
Pro milovníky tradic a obyčejů je určena nabídka uspořádat svatební obřad na Veselém Kopci. (Soubor lidových staveb Vysočina).

Svatba na utajeném hradě Litice
Hrad je považován za možné místo narození Jiřího z Poděbrad. Tento hrad ukrytý na Pardubicku není návštěvníky dosud objeven.

Svatba za zvuků varhan na Hrubém Rohozci
Kdo si chce při svém svatebním dni vyslechnout autentickou varhanní hudbu, může mít svatební obřad v kapli zámku Hrubý Rohozec.

Svatba jako pro hraběnku
Svatební obřad jako pro hraběnku Žofii lze prožít na zámku Zákupy. Zde se 1. 7. 1900 vdávala Žofie Chotková; za chotě pojala předpokládaného následníka trůnu Františka Ferdinanda D´Este.

Po stopách babičky nebo paní kněžny v Ratibořicích
Správa zámku v Ratibořicích nabízí obřady přímo v zámku, ale i v parku. Pro svatební hosty je určena možnost speciálních prohlídek.

Svatba mezi sochami Cností a Neřestí
Obnovený hospitál Kuks je jedinečnou ukázkou barokního umění; pro svatby je zde připraveno několik míst; od lékárny, lapidária se sochami Cností a Neřestí, až po bylinkovou zahradu. Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice.

svatby Kuks

Zdroj: Národní památkový ústav


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

Doba nepřeje novým písničkám, říká zpěvák Dalibor Janda

janda perexPřed loňskými Vánocemi jel koncertní šňůru, vydal již své 21. album - DVD Karaoke párty s melodiemi svých hitů - či singl své dceři, zpěvačce Jiřině Anně Jandové. Má úspěchy. Přesto má k dnešní době výhrady: nelíbí se mu, že do rádií je velký pro...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Legenda The Beatles

TheBeatles perexKdo by je neznal – čtyři sympaťáci z Liverpoolu dobyli v šedesátých letech svět: promlouvali svými písněmi, stali se hvězdami snad ze dne na den. Fanynky je zbožňovaly, sály praskaly ve švech. Jejich písničky měly co říct tenkrát, mají co ř...

Divadlo

Program Divadla Kalich na září 2017

m 2122Pojďte se s námi podívat na program Divadla Kalich v měsíci září.

 

 

 

...

Film

Francis Veber vzpomíná na slavnou éru francouzské kinematografie

altJak probíhalo natáčení dnes již kultovních francouzských komedií Uprchlíci, Otec a otec či Blbec k večeři? Jaký je ve skutečnosti Pierre Richard, Gérard Depardieu nebo již zesnulý Lino Ven...