Svatební romantika na českých hradech a zámcích
Banner

Svatební romantika na českých hradech a zámcích

svatby200Státní hrady a zámky lákají nejenom na prohlídky či kulturní akce, ale nabízejí splnění romantického snu také budoucím nevěstám a ženichům.

 

 

 

Na všech hradech a zámcích Liberecka, Královéhradecka i Pardubicka můžete uspořádat svůj svatební den, a to jak v kaplích, komnatách, tak i v parcích či pod arkádami na nádvoří. Přehled objektů z těchto tří krajů, kde lze prožít svůj den D je na stránkách Národního památkového ústavu.

Romantická svatba v létě i v zimě na Sychrově
Svatba na zámku má své kouzlo v létě i zimě. Zámek Sychrov nabízí obě tyto varianty.

svatby Sychrov

Kouzlo tradičních svateb na Veselém Kopci
Pro milovníky tradic a obyčejů je určena nabídka uspořádat svatební obřad na Veselém Kopci. (Soubor lidových staveb Vysočina).

Svatba na utajeném hradě Litice
Hrad je považován za možné místo narození Jiřího z Poděbrad. Tento hrad ukrytý na Pardubicku není návštěvníky dosud objeven.

Svatba za zvuků varhan na Hrubém Rohozci
Kdo si chce při svém svatebním dni vyslechnout autentickou varhanní hudbu, může mít svatební obřad v kapli zámku Hrubý Rohozec.

Svatba jako pro hraběnku
Svatební obřad jako pro hraběnku Žofii lze prožít na zámku Zákupy. Zde se 1. 7. 1900 vdávala Žofie Chotková; za chotě pojala předpokládaného následníka trůnu Františka Ferdinanda D´Este.

Po stopách babičky nebo paní kněžny v Ratibořicích
Správa zámku v Ratibořicích nabízí obřady přímo v zámku, ale i v parku. Pro svatební hosty je určena možnost speciálních prohlídek.

Svatba mezi sochami Cností a Neřestí
Obnovený hospitál Kuks je jedinečnou ukázkou barokního umění; pro svatby je zde připraveno několik míst; od lékárny, lapidária se sochami Cností a Neřestí, až po bylinkovou zahradu. Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice.

svatby Kuks

Zdroj: Národní památkový ústav


 

PřihlášeníBanner

Anketa

Chtěli byste více asijských filmů v našich kinech a TV?

95.2%   (40)
4.8%   (2)
0%   (0)
Loading...


Rozhovor

„Celosvětový úspěch Fifty Shades stvořil jednoznačně internet“

Tychtl Petr 200Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva...

Hledat

Z archivu...


Literatura

Šrámkova Sobotka očima Reného Nekudy, lektora dílny tvůrčího psaní (ve zkratce)

Jananas sramkova sobotkaPrvní týden v červenci patřila, patří a věřme, že i patřit bude Sobotka Festivalu českého jazyka řeči a literatury. Na několika ročnících jsem byla (ještě jako zaměstnanec nakladatelství Albatros a posléze Amulet),...

Divadlo

Komiksová opera "Kdo chce prodat nevěstu?"

prodana nevesta200Komorní opera Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně uvedla další z svých titulů v Divadle na Orlí. Po podzimním zabydlení se v DNO je Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany

Film

Kdo zachrání princeznu, když ne dva strojvedoucí?

JimKnoflik perexJim se jako miminko ocitl v Jamánii, malém ostrovním království. Nikdo z obyvatel neví, kdo jim ho poslal poštou, ale všichni jsou rádi, že se na ostrov nějakým šťastným omylem dostal. Když Jim povyrostl, našel si nejlepší kamarády –...