Kraj vydal příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí
Banner

Kraj vydal příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí

Email Tisk
Památky1Středočeský kraj představil Příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí v památkově chráněných územích Středočeského kraje. Příručka je určena nejen vlastníkům objektů, ale také předána k využití Národnímu památkovému ústavu a Arcibiskupství pražskému.
Příručka je zpracována k právnímu stavu ke dni 30. června 2017; jejím cílem je nabídnout pomoc a provést vlastníky problematikou státní památkové péče při nakládání s kulturní památkou či nemovitostí v památkově chráněném území. Praktická publikace je rozdělena do několika tematických okruhů. Vlastníci historických objektů se dozvědí, co vše je nutné splnit při řízení o prohlašování za kulturní památky, stejně jako při zrušení památkové ochrany.

Památky2

Příručka vymezuje rovněž pojmy památkově chráněných území a ochranného pásma městských památkových zón a rezervací.Zájemce brožura informuje také o základních právech a povinnostech vlastníka kulturní památky, stejně jako o postupu při obnově těchto objektů. Jsou v ní vymezeny i pojmy jako údržba, oprava, rekonstrukce či restaurování památky. Vynechány nejsou ani povinnosti stavebníka ve vztahu k archeologii. 

Památky3

Čtenáři se mimo jiné dozvědí o podmínkách, které je nutné dodržet při přemísťování památky, nebo vývozu památky do zahraničí. Neméně užitečné jsou informace o možnostech dotačních programů či příspěvků pro vlastníky historických objektů a také o možnostech daňových úlev. V příručce nechybí ani kontakty na odborné instituce, které se zabývají památkovou péčí.

Památky4

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje

 


Středočeský kraj představil Příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí v památkově chráněných územích Středočeského kraje. Příručka je určena nejen vlastníkům objektů, ale také předána k využití Národnímu památkovému ústavu a Arcibiskupství pražskému.                    Příručka je zpracována k právnímu stavu ke dni 30. června 2017; jejím cílem je nabídnout pomoc a provést vlastníky problematikou státní památkové péče při nakládání s kulturní památkou či nemovitostí v památkově chráněném území.                                                                                         Praktická publikace je rozdělena do několika tematických okruhů. Vlastníci historických objektů se dozvědí, co vše je nutné splnit při řízení o prohlašování za kulturní památky, stejně jako při zrušení památkové ochrany.                                                                                                                                 Příručka vymezuje rovněž pojmy památkově chráněných území a ochranného pásma městských památkových zón a rezervací.                                                                                                                Zájemce brožura informuje také o základních právech a povinnostech vlastníka kulturní památky, stejně jako o postupu při obnově těchto objektů. Jsou v ní vymezeny i pojmy jako údržba, oprava, rekonstrukce či restaurování památky. Vynechány nejsou ani povinnosti stavebníka ve vztahu k archeologii.                                                                                                                                                   Čtenáři se mimo jiné dozvědí o podmínkách, které je nutné dodržet při přemísťování památky, nebo vývozu památky do zahraničí. Neméně užitečné jsou informace o možnostech dotačních programů či příspěvků pro vlastníky historických objektů a také o možnostech daňových úlev. V příručce nechybí ani kontakty na odborné instituce, které se zabývají památkovou péčí.

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

TAKOVÉ NORMÁLNÍ ÚTERÝ V ŘECKU

trh thumbKaždé úterý po několik měsíců máme kousek od domu trh („laikí“). Od sedmi ráno do nějakých čtyř odpoledne si můžete vybrat čerstvou zeleninu, ovoce, vejce, ryby, olivy, luštěniny, kaštany, oříšky a podobně. Čím dřív přijdete, tím větší výběr. Po poledn...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bláznivé básničky Miloše Kratochvíla

pes nam spadla milos kratochvilKdyž otevřeme knihu básniček Miloše Kratochvíla Pes nám spadla, jako první vás okouzlí hned předsádky – jsou plné roztomilých pejsků různých ras s veselým výrazem v očích – jen zavrtět ocáskem, olízno...

Divadlo

Září v DISKu

disk200Nová sezóna začne v DISKu zbrusu novými kusy na zbrusu nové podlaze.

...

Film

ZOO: Nikdy nevíš, kdo přistoupil.

ZOO 200Zoo je povídkový film odehrávající se v kupé během jedné cesty vlakem. Rozjetý vlak jen tak nezastavíš, nevyskočíš, zůstáváš jeho součástí, dokud sám nezabrzdí. Známý svět zůstává tam venku, uzavřený ubíhá za okny, jen se zrcadlí v odrazech skel vlaku. V...