Kraj vydal příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí

Kraj vydal příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí

Email Tisk
Památky1Středočeský kraj představil Příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí v památkově chráněných územích Středočeského kraje. Příručka je určena nejen vlastníkům objektů, ale také předána k využití Národnímu památkovému ústavu a Arcibiskupství pražskému.
Příručka je zpracována k právnímu stavu ke dni 30. června 2017; jejím cílem je nabídnout pomoc a provést vlastníky problematikou státní památkové péče při nakládání s kulturní památkou či nemovitostí v památkově chráněném území. Praktická publikace je rozdělena do několika tematických okruhů. Vlastníci historických objektů se dozvědí, co vše je nutné splnit při řízení o prohlašování za kulturní památky, stejně jako při zrušení památkové ochrany.

Památky2

Příručka vymezuje rovněž pojmy památkově chráněných území a ochranného pásma městských památkových zón a rezervací.Zájemce brožura informuje také o základních právech a povinnostech vlastníka kulturní památky, stejně jako o postupu při obnově těchto objektů. Jsou v ní vymezeny i pojmy jako údržba, oprava, rekonstrukce či restaurování památky. Vynechány nejsou ani povinnosti stavebníka ve vztahu k archeologii. 

Památky3

Čtenáři se mimo jiné dozvědí o podmínkách, které je nutné dodržet při přemísťování památky, nebo vývozu památky do zahraničí. Neméně užitečné jsou informace o možnostech dotačních programů či příspěvků pro vlastníky historických objektů a také o možnostech daňových úlev. V příručce nechybí ani kontakty na odborné instituce, které se zabývají památkovou péčí.

Památky4

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje

 


Středočeský kraj představil Příručku pro vlastníky kulturních památek a nemovitostí v památkově chráněných územích Středočeského kraje. Příručka je určena nejen vlastníkům objektů, ale také předána k využití Národnímu památkovému ústavu a Arcibiskupství pražskému.                    Příručka je zpracována k právnímu stavu ke dni 30. června 2017; jejím cílem je nabídnout pomoc a provést vlastníky problematikou státní památkové péče při nakládání s kulturní památkou či nemovitostí v památkově chráněném území.                                                                                         Praktická publikace je rozdělena do několika tematických okruhů. Vlastníci historických objektů se dozvědí, co vše je nutné splnit při řízení o prohlašování za kulturní památky, stejně jako při zrušení památkové ochrany.                                                                                                                                 Příručka vymezuje rovněž pojmy památkově chráněných území a ochranného pásma městských památkových zón a rezervací.                                                                                                                Zájemce brožura informuje také o základních právech a povinnostech vlastníka kulturní památky, stejně jako o postupu při obnově těchto objektů. Jsou v ní vymezeny i pojmy jako údržba, oprava, rekonstrukce či restaurování památky. Vynechány nejsou ani povinnosti stavebníka ve vztahu k archeologii.                                                                                                                                                   Čtenáři se mimo jiné dozvědí o podmínkách, které je nutné dodržet při přemísťování památky, nebo vývozu památky do zahraničí. Neméně užitečné jsou informace o možnostech dotačních programů či příspěvků pro vlastníky historických objektů a také o možnostech daňových úlev. V příručce nechybí ani kontakty na odborné instituce, které se zabývají památkovou péčí.

Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje
Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Unikátní technická památka u Bystré nad Jizerou
Most1Most se sedlovou střechou nechal přes Jizeru u silnice ze Semil do Jilemnice vybudovat ve 20. letech 20. století místní mlynář. Dopravní stavba patří mezi 19 zastřešených mostů v České republi...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Pomalý konec Transmetropolitanu?

transmetropolitan 200Hubatý Spider Jerusalem spolu s krásnými „ohavnými asistentkami“ Shannon a Yelenou jdou stále proti zkorumpovanému americkému prezidentovi Garymu Callahanovi v osmé části série s podtitulem Žalozpěv, který je ...

Divadlo

Fantom Londýna přichází do Ostravy!

fantom-londyna 200Světová premiéra dlouho očekávaného původního českého muzikálu na motivy příběhu Jacka Rozparovače se koná 16. května. V režii Lumíra Olšovského se jako královna Viktorie představí Jitka Zelenková.<...

Film

Váňa: Největší závod je život sám

josef vanaV den 6. září 2012 se v našich kinech koná premiéra nového časosběrného celovečerního filmového dokumentu „Váňa“ o nezdolném sportovci a osobnosti světového formátu, o Josefu Váňovi.  Scénář filmu a režie byly sv...