Horšovský Týn začal opravovat barokní zámeckou sýpku
Banner

Horšovský Týn začal opravovat barokní zámeckou sýpku

Email Tisk

cestovani horstyn perexMěsto Horšovský Týn na Domažlicku začalo opravovat barokní zámeckou sýpku, která je národní kulturní památkou. Po rekonstrukci, která potrvá zhruba rok, by mělo začít sloužit veřejnosti její přízemí a první patro. Ve velkém prostoru vznikne výstavní síň, která se zaměří na exponáty z regionu. 

 

 

Hlavním smyslem projektu není oprava opadané fasády, ale také záchrana dřevěné konstrukce, která je napadená dřevokazným hmyzem a houbami. Rozlehlá čtyřpatrová sýpka byla vybudována při obvodu zámeckého parku. Typická fasáda s červeně vybarvenými římsami a lisenami je dosud velice dobře zachována, stejně jako konstrukce čtyř pater v interiéru. Jedná se o jednu z největších hospodářských budov tohoto druhu v západních Čechách.

 cestovani horstyn 01

 

Zdroj a ilustrační foto Městské kulturní zařízení Horšovský Týn                                                                                                                                                        Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Čtěte také...

Podél Jizery za lidovými stavbami 14. až 20. července.

NPU perlyJIzery perexDny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska oslaví letos narození Jakuba Bursy na Liberecku. V kraji granátů, šperků, skleněných korálků a pískovcových skal se letos otevír...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Reportážní pohádky Míši Veteškové

jak maminka vylezla na vez veteskovaMíša Vetešková překvapila vloni svými „pohádkami faktu“ Jak maminka vylezla na strom, které pojala jako omluvenku dceři za pozdní příchody domů z práce. Od té doby po...

Divadlo

Láska je láska – ale řízek je řízek

vzpoura nevest 200Tento podtitul nese nová hra autorské dvojice Michaely Doleželové a Janky Ryšánek Schmiedtové s názvem Vzpoura nevěst. Ty se komediálním způsobem podívaly na zoubek jak dnešní době,...

Film

Hobit – neočekávaná cesta aneb Kdy už s ním konečně skončíme?

hobit neocekavaa cesta jackson tolkienDo našich kin přichází americký film, „Hobit: Neočekávaná cesta“. Je prvním dílem trilogie režiséra Petera Jacksona, natočené podle fantasy románu britského spisovatel...