Svatá Klára otevře svůj archiv. Nenechte si ujít jedinečnou možnost ochutnat úspěšná vína minulých ročníků
Banner

Svatá Klára otevře svůj archiv. Nenechte si ujít jedinečnou možnost ochutnat úspěšná vína minulých ročníků

Email Tisk

Archiv vinice sv. Kláry mmVinotéka sv. Klára na letošní rok připravila několik novinek, které bezpochyby potěší všechny milovníky vína. Poslední únorovou sobotu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost ochutnat vína z archivu vinice sv. Kláry v rámci celosvětové akce nazvané Večer, kdy otevřete tu láhev. V prodeji bude limitované množství láhví úspěšných vín z předchozích ročníků, která již v běžné nabídce nejsou. Otevírací doba vinotéky bude v tento den prodloužena až do 23.00 hodin. V sobotu 3. března by si fanoušci „svařáku“ neměli nechat ujít Den svařeného vína s rozšířenou nabídkou této oblíbené vinné speciality.

Vína z památkově chráněné vinice sv. Kláry získávají stále větší oblibu jak u návštěvníků trojské botanické zahrady, tak u odborné veřejnosti. Svědčí o tom mnohá ocenění ze soutěží nejen v České republice, ale i v zahraničí. Například v Národní soutěži vín – vinařská oblast Čechy zvítězila v roce 2017 vína z Botanické zahrady hl. m. Prahy v kategorii růžových a slámových vín. „V loňském roce dosáhla Vinotéka sv. Klára rekordních tržeb, nejvyšších od svého otevření. Rostoucího zájmu návštěvníků si velmi vážíme, a proto jsme pro ně na letošní rok připravili řadu novinek v podobě speciálních degustací i zcela nových akcí,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

„Večer, kdy otevřete tu láhev“ poprvé na vinici sv. Kláry

Den svařeného vína m

Milovníci vína by si ve svém kalendáři měli červeně vyznačit poslední sobotu v únoru. Je to totiž den, kdy se na celém světě otevírají speciální láhve vína, které doposud ležely v archivu uchovávané pro zvláštní příležitosti. Každý má jistě někde doma „onu“ speciální láhev, kterou si šetří, ať už kvůli tomu, že byla drahá, jde o starý ročník, nebo se k ní vážou pěkné vzpomínky. Roky ji plánuje ochutnat, ale nakonec ji nikdy neotevře... Právě proto se od roku 1999 vždy poslední únorovou sobotu slaví Večer, kdy otevřete tu láhev (v originále Open that bottle night), celosvětový svátek přátel, rodiny a vzpomínek. Letos poprvé bude pro zájemce uspořádán i na vinici sv. Kláry.

V tento speciální den do nabídky zařadíme omezené množství vybraných láhví z našeho archivu, které už běžně nenabízíme. Od jednotlivých druhů bude v prodeji vždy pouze 6 až 12 láhví a k dispozici budou do vyprodání zásob. Zájemci by tudíž rozhodně neměli váhat,“ říká Eliška Muchnová, vedoucí Vinotéky sv. Klára. K návštěvě bude 24. února vybízet prodloužená otevírací doba až do 23.00, zakoupit bude možné jak vína rozlévaná, tak i jednotlivé láhve. Od 19.00 hodin bude probíhat řízená degustace vín z archivu vinice sv. Kláry. Místa je nutné si rezervovat předem na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena je 420 Kč/osoba.

Den svařeného vína

Víno z vinice sv. Kláry m
Také si neumíte představit zimní procházku bez kořeněného svařeného vína? A víte,
že 3. březen patří právě tomuto oblíbenému vinnému nápoji? Přijďte v tento den ochutnat jeho speciální rozšířenou nabídku do Vinotéky sv. Klára. „Na výběr bude ze tří příchutí: klasické kořeněné svařené víno a zázvorový či višňový speciál,“ uvádí Eliška Muchnová. Ať už si vyberete jedno z toho, nebo vyzkoušíte všechny tři, s jistotou vás tato horká specialita zahřeje a zažene chmury spojené s koncem zimy.

I v dalších měsících se milovníci vína mohou těšit na zajímavé akce a novinky. Proč neokusit například speciální vertikální degustaci několika ročníků úspěšných vín odrůdy Rulandské modré či snoubení vín a delikates (nejen) pro rodiče na začátku nového školního roku. Na První máj si zamilovaní mohou připít lehkým růžovým vínem a políbit se pod jedním z rozkvetlých stromů v botanické zahradě. 12. srpna, tedy v den, kdy Klára slaví svátek, ožije stejnojmenná vinice velkým piknikem. Chybět nebudou ani tradiční vinařské akce: Vinobraní sv. Kláry a Svatomartinský přípitek.

Kalendář akcí na vinici sv. Kláry v roce 2018

„Open that bottle night“
24. 2. 2018
Vinotéka sv. Klára
11.00–23.00
Oslavte s námi „Večer, kdy otevřete tu láhev“ – tedy svátek, který se stává neobyčejným právě tím, že si vychutnáte výjimečnou láhev. Vinotéka sv. Klára bude mít prodlouženou otevírací dobu a nabídne ochutnávku vín z archivu. Tato mimořádná vína jsou určená ke sdílení, proto vezměte své přátele a přijďte si užít večer jedinečných láhví na vinici sv. Kláry.
Od 19.00 – Řízená degustace vín z archivu vinice sv. Kláry
Pro rezervaci míst a další informace pište na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Cena: 420 Kč/osoba


Den svařeného vína
3. 3. 2018
Vinotéka sv. Klára
11.00–19.00
Přijďte do Vinotéky sv. Klára ochutnat rozšířenou nabídku svařeného vína.

1. máj
1. 5. 2018
Vinice sv. Kláry, venkovní expozice botanické zahrady
9.00–21.00
Oslavte s námi První máj! Připijte si se svou láskou romantickým růžovým vínem a polibte
se pod jedním z rozkvetlých stromů v botanické zahradě.

Pražské vinice
9. – 10. 6. 2018
Vinice sv. Kláry, expozice výroby vína
Během celého víkendu budou pro veřejnost probíhat prohlídky expozice výroby vína.

Klára má svátek
12. 8. 2018
Vinice sv. Kláry
Piknikový den na vinici sv. Kláry. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než vínem z vinice sv. Kláry?

Mezinárodní den Rulandského modrého
18. 8. 2018
Vinotéka sv. Klára
19.00
Nenechte si ujít speciální vertikální degustaci Rulandského modrého z vinice sv. Kláry.

Děti jdou do školy
3. 9. 2018
Vinotéka sv. Klára
Speciální degustace (nejen) pro odhodlané a vytrvalé rodiče.

Vinobraní sv. Kláry
15. – 16. 9. 2018
Vinice sv. Kláry, Ornamentální zahrada
11.00–19.00
Milovníci vína by si v diáři měli poznamenat víkend 15. a 16. září. V tomto termínu ožije jedna z nejstarších vinic v Praze oslavou sklizně. Vinobraní sv. Kláry představí vinařskou produkci jak místní, tak i dalších vinařství z Čech a Moravy.

Svatomartinský přípitek
11. 11. 2018
Vinice sv. Kláry
11.00–17.00
Přijďte i letos ochutnat mladá vína českých vinařů a poodhalit tak tajemství kvality nového ročníku. Již tradičně vás zveme 11. 11. v 11 hodin ke slavnostnímu otevírání Svatomartinského vína na vinici sv. Kláry. Čeká na vás výběr mladých a Svatomartinských vín českých i moravských vinařů. Oslavte jejich svátek v Troji!

Tip na závěr:
1. 3. Vladimíra Egertová, Martin Beránek – Za korkem do Portugalska
Vyprávění vinařů z vinice sv. Kláry o jejich cestě za korkem i za vínem až do Portugalska.
Ornamentální zahrada – Rostlinné bistro Botanická na talíři, od 17.30, vstupné: 50 Kč
Změna programu vyhrazena.
Podrobnější přiblížení veškerých akcí a novinek najdete na www.botanicka.cz.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 38

Čtěte také...

Do zámeckého mlýna za lesníky a rybníkáři

Mlyn perexV bývalém zámeckém mlýně naleznou návštěvníci expozici, zaměřenou na historii rybníkářství a lesnictví na Jindřichohradecku.  

 

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bouřlivá léta lze přežít bez újmy. Podle šamanů.

altPopulárně naučná kniha pro přemýšlivé teenagery Bouřlivá léta s podtitulem Přechodové rituály a posvátná moudrost dospívajících americké autorky Julie Tallard Johnsonové má mladému čtenáři pomoci zorientov...

Divadlo

Podzimní divadelní předplatné v Domě kultury v Kroměříži láká na klasiku a známá jména

predplatne perexUž před prázdninami byl v Domě kultury v Kroměříži zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. V atraktivní nabídce budou od září do prosince letošního roku uvedeny čtyři inscenace a jedno bonusové divadelní představ...

Film

Proměny filmového vyprávění

film perexPro vnímavější diváky narozené dříve než v 80. letech nebývají vrcholem filmového umu ani tak ohromující trikové efekty a formálně bezchybná klipovitá vypravěčství, nýbrž soustředěná výpověď o světě, v němž žijeme. Filmaři se odjakživa pokoušeli "něc...