Od slackline k tiché radosti
Banner

Od slackline k tiché radosti

slackline

Vyprávění nejznámější české slacklinerky Anny Hanuš Kuchařové, která chodila kilometr nad zemí na čtyřech kontinentech a na lajně se také provdala, přináší nakladatelství Jota.

Kniha s názvem Od slackline k tiché radosti vás upoutá na první pohled. Autentické vyprávění známé české slacklinerky vás okamžitě chytne a budete se chtít dozvědět každý detail z jejího dobrodružného života. Zkuste si představit, že se rozhodnete splnit si svůj sen, ačkoliv se může zdát naprosto bláznivý a nebezpečný, a postupem času a tvrdého tréninku se ocitnete na pevně natažené lajně ve výšce asi 1 km nad zemí mezi skalami.

Anna Hanuš Kuchařová opustila práci architektky, aby se stala profesionální provazochodkyní. Láska a touha ji hnaly do prvních rozechvělých krůčků vysoko nad zemí. Skočila po hlavě do odvážného života a tím probudila své vnitřní démony. Vír dobrodružství ji prohnal Evropou i Amerikou, kde se setkávala s lidmi, kteří ji fascinovali. Nejvíc ji ale oslnilo pravidelné chvění tenkého popruhu pod jejími chodidly, na kterém neustále závisel její život.

Jak je možné, že lidské tělo dokáže chodit ve volném vzduchu? Co se to děje s myslí, když překonává vlastní ego? A co na ni čeká ve stavu změněného vědomí, do kterého ji dostává rytmická chůze prostorem mezi skalami?

Kniha je doplněna úchvatnými a nádhernými fotografiemi přímo z terénu a ze svatby Hanuš, která proběhla také na lajně. Tuhle skvělou knížku si zkrátka nemůžete nechat ujít! V závěru je trocha teorie pro všechny, kteří chtějí začít chodit po lajně. Nechybí ani zdokumentování významných slacklinerských událostí a rekordů a také malý slovníček slacklinerských pojmů.

O autorce: 

Při studiu architektury objevila Anna Hanuš Kuchařová (* 1988) slackline. Vášeň přerostla v profesionalitu, stala se z ní provazochodkyně, slacklinerka. Chodila po lajnách na čtyřech kontinentech. Nad pouští, mořem i ledovcem. Nejvýš kilometr nad zemí. Je dlouhodobě nejlepší Češkou v tomto sportu a patří do širší světové špičky. Na krátkou dobu držela evropský rekord. Je organizátorkou i účastnicí mezinárodních slackline projektů. Založila Slackline Academy a čtyři roky byla prezidentkou České asociace slackline. Jako první strávila na lajně 24 hodin bez přestávky. A ve vzduchu dokonce řekla „ano“ jednomu báječnému muži.

Ukázka z knihy:

Mám zavřené oči, ležím na zádech, ruce se dotýkají mých holých stehen. Soustředím se na dech. Už skoro hodinu klidním svou mysl. Za chvíli přijdou. Dnes jsem si dala jediný úkol. Stejně jako minule nechat proniknout anesteziologovu jehlu měkce do mé páteře. Představuji si, jak bude mé tělo klidné a uvolněné. Říkám sama sobě, že epidurál je jak odběr krve. Kdyby mi píchali do žíly podruhé v životě, taky bych měla strach. Na sále se položím na bok a spočinou na mně tři páry profesionálních rukou. Je to příjemné. Vím, že to dělají každému. Ale beru to osobně, jako by mě ze vší láskou objali. Držím svou mysl prostou myšlenek a tělo měkké a těžké. Necítím bolest, ale vím přesně, kde jehla projela mezi obratli.

Nevím, jestli se ještě budu vracet k lajnám. Pokud mě to nebude bavit, tak ne. Jsem připravena začít něco nového. Díky ortéze jsem se mohla poslední tři měsíce normálně pohybovat a noha mi nezeslábla tak jako před první operací. Před rokem rozcvičování bolelo.

slacklline

Název: Od slackline k tiché radosti
Autor: Anna Hanuš Kuchařová
Žánr: biografie
Vydáno: 2020
Stran: 407
Vydalo nakladatelství: Jota
Hodnocení: 100 %

https://www.jota.cz/od-slackline-k-tiche-radosti


 

PřihlášeníKlasické moučníky

Kdo by nemiloval opojnou vůni sladkých dobrot linoucí se z kuchyně? Úžasně zpracovaná barevná kuchařská kniha nabízí bohatý výběr receptů nejen na vynikající koláče, zákusky, moučníky a moučná jídla, dorty a dezerty, ale i na slané pečivo, chuťovky a jiné slané delikatesy. Esence

Osvobození

Inspirováno skutečným příběhem hrdinky druhé světové války Nancy Wakeové. V šestnácti letech Nancy opustila rodnou Austrálii, aby nalezla nový domov a životní lásku v Marseille. Ikar

Rozhovor

Pavla Koucká: Čeští rodiče mohou být inspirací pro jiné země

Pavla-Pavel-de ti1Pavla Koucká je psycholožka. Pracuje v azylovém domě pro matky s dětmi a ve své soukromé praxi. Dříve působila jako šéfredaktorka časopisu Psychologie dnes. Je spol...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Vařte s Nejsnadnější kuchařkou na světě

nejsnadnejsi kucharka perexV dnešní době se stává trendem odklon k jednoduchosti a důkazem je i tato nová kuchařka Simplissime s podtitulem Nejsnadnější kuchařka na světě, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Divadlo

ZLOMVAZ 2012
ImageLetošní festival DAMU - ZLOMVAZ se uskuteční od 8. do 12. května. 19. ročník tradičního divadelního festivalu je pořádaný pro studenty a pedagogy uměleckých škol z České republiky, Slovenské republiky a Polska. Jedná se o ...

Film

Jak si vytváříme mýty: Ztraceni v Mnichově

Ztraceni perexZpola mystifikační, zpola demystifikující komedie Petra Zelenky ZTRACENI V MNICHOVĚ, na jejíž výrobě se podílela též Česká televize, vzbudila největší poprask nikoli svým tvarem či příběhem, nýbrž téměř předná...