Tip na podzimní výlet: Stezka korunami stromů Lipno
Banner

Tip na podzimní výlet: Stezka korunami stromů Lipno

Email Tisk

200cestPokud už nevíte, kam byste vyrazili na výlet, a nemáte to daleko na Lipno, vyrazte na Stezku korunami stromů. Jedná se o první stezku korunami stromů v České republice, její konkurence je pak v Bavorsku.
Celková délka stezky je 675 metrů a je zakončena 40metrovou věží, která nabízí kouzelný výhled. Konstrukci z masivního dřeva drží 75 dřevěných podpěrných sloupů. První výhodou stezky je její nenáročnost – stoupání je velmi pozvolné. Navíc je stezka bezbariérová, tudíž je schůdná pro vozíčkáře i rodiny s kočárky. 

cest1

Další výhodou je interaktivnost – kromě pomalé chůze protkané kocháním se okolím se můžete i zastavit na několika stanovištích. Především pro děti jsou určeny různé přechody – přes kladku, žebřík či přes dráty. Tyto atrakce jsou samozřejmě vyplněny pevným podkladem a chráněny zábradlím. Na dalších zastaveních se můžete dozvědět zajímavé věci, ať už o fauně a flóře Šumavy či o dřevě samotném. Věděli jste, že ročně se na světě prodá 15 miliard tužek?

Vyhlídková věž je třešničkou na dortu celé stezky. Nabízí fantastický výhled na Šumavsko, Novohradské hory a Lipenské jezero. Milovníci adrenalinu mohou z věže jet na tobogánu o délce 52 metrů. Jedná se o nejdelší suchý tobogán v naší republice. 

cest

Co se týče cestě ke Stezce korunami stromů Lipno, máte k dispozici několik možností. Pokud myslíte na zdraví, můžete jít pěšky po značené kilometrové trase a užívat si lesa nebo jet na kole. Zážitkem může být lanová dráha, která vás vyveze až k vrcholu. Poslední možností je cesta speciálním autobusem.

Více informací: http://www.stezkakorunamistromu.cz
Zdroj foto: Pavel Langer a Jana VlčkováNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 39

Čtěte také...

Muzejní přístavba dostala zelenou

Muzeum jablonec 200Dostavba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v podobě broušeného bižuterního kamene může začít. Ministerstvo kultury vystavilo rozhodnutí o poskytnutí dotace na její realizaci.

...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Louise L. Hay: Miluj svůj život

Zivot 200S pokorou a tušením rozechvělého požitku jsem otvírala tento kalendář pro rok 2016. Přesně před dvěma lety jsem s podobným strávila celý rok a byla jsem nesmírně spokojená. Nástěnný kalendář se ukázal jako velice výhodný nejen ve své praktičnosti, ale...

Divadlo

Divadlo Kalich - program říjen 2017

kalichDovolte nám představit vám program divadla Kalich na měsíc říjen.

 

 

 

...

Film

Byl Koniáš jen synem své doby?

temno obalka 200Postava jezuity Antonína Koniáše, nejen v 18. století proslulého ničitele kacířské literatury, odedávna vzbuzuje vášně spojené s výrazně negativním hodnocením. Když se některý veřejný činitel chová "nekulturně" (třeba o...