Tip na podzimní výlet: Stezka korunami stromů Lipno
Reklama
Banner

Tip na podzimní výlet: Stezka korunami stromů Lipno

Email Tisk

200cestPokud už nevíte, kam byste vyrazili na výlet, a nemáte to daleko na Lipno, vyrazte na Stezku korunami stromů. Jedná se o první stezku korunami stromů v České republice, její konkurence je pak v Bavorsku.
Celková délka stezky je 675 metrů a je zakončena 40metrovou věží, která nabízí kouzelný výhled. Konstrukci z masivního dřeva drží 75 dřevěných podpěrných sloupů. První výhodou stezky je její nenáročnost – stoupání je velmi pozvolné. Navíc je stezka bezbariérová, tudíž je schůdná pro vozíčkáře i rodiny s kočárky. 

cest1

Další výhodou je interaktivnost – kromě pomalé chůze protkané kocháním se okolím se můžete i zastavit na několika stanovištích. Především pro děti jsou určeny různé přechody – přes kladku, žebřík či přes dráty. Tyto atrakce jsou samozřejmě vyplněny pevným podkladem a chráněny zábradlím. Na dalších zastaveních se můžete dozvědět zajímavé věci, ať už o fauně a flóře Šumavy či o dřevě samotném. Věděli jste, že ročně se na světě prodá 15 miliard tužek?

Vyhlídková věž je třešničkou na dortu celé stezky. Nabízí fantastický výhled na Šumavsko, Novohradské hory a Lipenské jezero. Milovníci adrenalinu mohou z věže jet na tobogánu o délce 52 metrů. Jedná se o nejdelší suchý tobogán v naší republice. 

cest

Co se týče cestě ke Stezce korunami stromů Lipno, máte k dispozici několik možností. Pokud myslíte na zdraví, můžete jít pěšky po značené kilometrové trase a užívat si lesa nebo jet na kole. Zážitkem může být lanová dráha, která vás vyveze až k vrcholu. Poslední možností je cesta speciálním autobusem.

Více informací: http://www.stezkakorunamistromu.cz
Zdroj foto: Pavel Langer a Jana VlčkováNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 30

Čtěte také...

Průvodce po Norsku pomůže vybrat, kam se vydat

Norsko2017 perexZ chudé země, kde se lidé usazovali hlavně u břehu moře, protože se živili lovením ryb, jednou z nejbohatších velmocí světa. I tak by se dala shrnout dlouhá a neklidná historie severské země Norsko, která zrodila je...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Lobo a nejen storka jménem Incident na pánských záchodcích

lobo coverKaždý rok se pravidelně setkáváme s novou komiksovou knížkou a o trampotách velkýho šéfa, lovce lidí, věhlasného Loba. V září vydalo nakladatelství Crew Lobo – Incident na pánských záchodcích a další příběhy. Kdo by se netěšil na pořádnou řežbu, klas...

Divadlo

John Sinclair: Umění Braku ON AIR – Moravská tour

brak200Pražské herecké naděje dobývají moravská podia navštíví na přelomu ledna a února Zlín, Brno, Ostravu a Olomouc. Pod režijním vedením Petry Tejnorové vznikla autorská inscenace John Sinclair: Umění braku ON AIR, inspirována brakovou literaturou.

...

Film

Masová média kolem nás i v nás


media200Již v druhém, přepracovaném vydání se ke čtenářům dostává kniha MASOVÁ MÉDIA. Jan Jirák a Barbara Köpplová ji pojali jako učebnici, kterou uspořádali do pěti přehledně rozčleněných kapitol, opatřených množstvím krátkých podkapitolek věnovaných ...