Tip na podzimní výlet: Stezka korunami stromů Lipno

Email Tisk

200cestPokud už nevíte, kam byste vyrazili na výlet, a nemáte to daleko na Lipno, vyrazte na Stezku korunami stromů. Jedná se o první stezku korunami stromů v České republice, její konkurence je pak v Bavorsku.
Celková délka stezky je 675 metrů a je zakončena 40metrovou věží, která nabízí kouzelný výhled. Konstrukci z masivního dřeva drží 75 dřevěných podpěrných sloupů. První výhodou stezky je její nenáročnost – stoupání je velmi pozvolné. Navíc je stezka bezbariérová, tudíž je schůdná pro vozíčkáře i rodiny s kočárky. 

cest1

Další výhodou je interaktivnost – kromě pomalé chůze protkané kocháním se okolím se můžete i zastavit na několika stanovištích. Především pro děti jsou určeny různé přechody – přes kladku, žebřík či přes dráty. Tyto atrakce jsou samozřejmě vyplněny pevným podkladem a chráněny zábradlím. Na dalších zastaveních se můžete dozvědět zajímavé věci, ať už o fauně a flóře Šumavy či o dřevě samotném. Věděli jste, že ročně se na světě prodá 15 miliard tužek?

Vyhlídková věž je třešničkou na dortu celé stezky. Nabízí fantastický výhled na Šumavsko, Novohradské hory a Lipenské jezero. Milovníci adrenalinu mohou z věže jet na tobogánu o délce 52 metrů. Jedná se o nejdelší suchý tobogán v naší republice. 

cest

Co se týče cestě ke Stezce korunami stromů Lipno, máte k dispozici několik možností. Pokud myslíte na zdraví, můžete jít pěšky po značené kilometrové trase a užívat si lesa nebo jet na kole. Zážitkem může být lanová dráha, která vás vyveze až k vrcholu. Poslední možností je cesta speciálním autobusem.

Více informací: http://www.stezkakorunamistromu.cz
Zdroj foto: Pavel Langer a Jana VlčkováNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 27

Čtěte také...

Národní památkový ústav: Na památky i v zimě

npu200Také v zimním období se mohou zájemci vydat na řadu našich památek, které spravuje Národní památkový ústav (NPÚ), a zažít zajímavé akce či prohlídky. V zámeckém parku na Sychrově připravují na sobotu 23. ledna již šestý zámecký masopust. Na návštěvníky čeka...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

RECENZE: Strašidelný dům a jeho příběhy

strasidelny dum200V roce 2016 vydalo nakladatelství Plus knihu iniciovanou a zčásti napsanou Charlesem Dickensem – Strašidelný dům a jeho příběhy, která poodhalí, v 19. století tolik oblíbené, duchařské a zčásti i stra...

Divadlo

MASO KRŮTÍ

maso krutiOny: MASO KRŮTÍ bývá označováno za dívčí punkovou divadelní formaci. Přesto, že samotné členky nevědí, co spojení těchto slov přesně znamená, nevyhýbají se mu. Poté, co v sobě objevily kolektivní zálibu v něžném punku, začaly tvrdě formovat své a...

Film

Nevěstinec (Vzpomínky z domu lásky) aneb prostitutky nesuďme příliš přísně!

nevestinec 200Francouzský film „Nevěstinec“ režiséra Bertranda Bonella není novinkou. Promítal se již v roce 2011 a promítá se dál ve filmových klubech. Sáhla jsem tedy po DVD, které vyšlo letos v edici Náročného ...