Jarní wellness je především o detoxu
Banner

Jarní wellness je především o detoxu

Email Tisk

detox perexV brzkém jaru se i po mírné zimě probouzí nejen příroda, ale také lidský organismus. Ten je vhodné podpořit procedurami, které zrychlí metabolismus a celé tělo pěkně nastartují. Nejvhodnější procedury přibližuje masérka Andrea Kokešová z Resortu Luhačovice.

 

 

Jarní období je ideální k očistě a regeneraci organismu. Kromě očistných kúr, lehkých jídel a zvýšených pohybových aktivit, tělu také prospějí wellness procedury, které pomáhají nastartovat procesy, které se v těle na jaře odehrávají.

Tři tipy na jarní wellness přibližuje Andrea Kokešová, masérka hotelu Vega z Resortu Luhačovice.

1. Masáže pomohou odstranit škodlivé látky

V období jara jsou vhodné zejména detoxikační masáže, jako například medová či lymfatická, které nastartují náš organismus a odstraňují toxiny z těla. Na jaro se náš organismus probouzí, zrychluje se metabolismus a zvyšuje se energie. Tyto masáže jsou tedy účinnější. Vhodné jsou i různé očistné kůry či půsty.

detox 2

2. Bublinkami proti bolesti svalů a kloubů

Další relaxační procedura navozující příjemnou bylinkami provoněnou atmosféru je perličková koupel. Dané koupele jsou hojně využívané při bolestech svalů, kloubů a revmatických problémech. Na výběr mají naši hosté u této procedury tři stupně intenzity, od jemné, přes relaxační až po lymfatickou masáž. Přísady do koupelí obsahují 85% bylinného extraktu z léčivých rostlin s přídavkem soli z Mrtvého moře. Mezi nejoblíbenější přísady patří pivní, levandulová a meduňková.

detox 3

3. Zábal z Mrtvého moře pro krásnou pokožku

V neposlední řadě doporučuji bahenní zábal, který se provádí nanesením nahřátého čistého přírodního bahna z Mrtvého moře. Po nanesení bahna je tělo přikryto a po dobu 20 minut se nechají působit léčivé účinky. Po umytí se pokožka ošetří speciálním krémem. Tento zábal je hloubkově čistící, regeneruje pokožku a zlepšuje její elasticitu. 

detox 1

O Resortu Luhačovice
Resort Luhačovice je aktivitou členů Resortu, kterými jsou hotel Vega, Hotel Harmonie (bývalá Fontána), Wellness & Spa hotel Augustiniánský dům, Wellness hotel Pohoda, Hotel Vyhlídka Luhačovice a Luhačovské Zálesí, o. p. s. ve spolupráci s městysem Pozlovice a městem Luhačovice
Cílem Resortu Luhačovice je aktivizace a rozvoj turistické oblasti Luhačovicka tak, aby byla chápána jako atraktivní destinace pro všechny věkové skupiny. Členové resortu se společně podílejí na chodu organizace, na pořádání akcí, jako například Luhačovická zabijačka, dětský den, Food Festival a dalších. Primárně se aktéři Resortu Luhačovice zaměrují na oblasti aktivní turistiky, rekreace, wellness a outdoorových aktivit a moderní pojetí lázeňství. Resort Luhačovice navíc úzce spolupracuje nejen s místní samosprávou a veřejnými subjekty v okolí, ale také s destinační správou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

www.luhacovicezalesi.cz

www.resort-luhacovice.cz


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa

Počasí v ČR


Partneři

Hledat

Mimísek 32

Čtěte také...

Druhý domov Antonína Dvořáka

vysoka 200Na okraji Brd v příbramské pahorkatině leží od roku 1367 malá obec Vysoká. Jihovýchodním směrem se otevírá čarokrásný pohled až na Šumavu. Narodil se tam Josef Jiří Stankovský (1844-1879) herec, překladatel, dramatik i spisovatel. Většinu svého život...

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Karty skryté moudrosti: Máte odvahu k výkladům?

Colette Baron-Reid tarotPředstavte si, že ještě před vznikem písma vytvořily prastaré národy božské spojenectví lidí a mystických skrytých říší, které tvoří most mezi světy přírody a ducha a udržuje harmonii a rovnováhu. Tímto spojenectví...

Divadlo

Schulczová/Olekšák a Rodáci v Činohre SND

SND rodaci001 perexPo premiére Havelkových Elít či Studlarovej Túžby po nepriateľovi Činohra SND pripravuje ďalšiu autorskú hru, tentoraz od dvojice Valeria Schulczová a Roman Olekšák. Táto dvojica už má za sebou medzinárodne úspešnú hru Leni. T...

Film

ANIFILM 2014 představuje svůj program 6. – 11. května 2014, Třeboň

Anifilm perexJihočeská Třeboň letos opět bude hostit ve dnech 6. – 11. května Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM, který zase představí to nejlepší z domácí i zahraniční animované...