Za popovickým Kozlem jezdí turisté z tuzemska, ale i z dalekého Japonska
Banner

Za popovickým Kozlem jezdí turisté z tuzemska, ale i z dalekého Japonska

popovice perexPivovar ve Velkých Popovicích v loňském roce navštívilo téměř 28 tisíc turistů. Mezi nejčastější návštěvníky patří tradičně Češi, ale díky oživení turistického ruchu nejsou výjimkou ani návštěvníci z Brazílie, Japonska, nebo Kanady.

 

Prohlídková trasa pivovaru zahrnuje návštěvu prostor sklepů s ochutnávkou piva Velkopopovický Kozel, procházku unikátním tunelem, spojujícím sklepy a stáčírny a také expozici exportu piva Velkopopovický Kozel do celého světa.

Díky novinkám a kulturně-kulinářským akcím se v porovnání s předchozím rokem zvýšila návštěvnost individuálních návštěvníků o 11 %.  Pro návštěvníky je také milým zpestřením setkání s oblíbeným maskotem kozlem Oldou, které je součástí každé prohlídky. Velkopopovický pivovar je jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu, a to i díky nejrůznějším akcím, které se zde konají. Jednou z nich byl například Klobáskofest, kde si přišli na své nejen milovníci skvělého piva, ale i kulinářských specialit.

Díky nové certifikaci „Cyklisté vítáni“ se stala prohlídka pivovaru častou zastávkou na cyklistických výletech. Pro cyklisty je v nabídce nealkoholické pivo Birell. 

popovicepivovar

V uplynulých letech připravil pro své hosty pivovar řadu doprovodných akcí, které si získaly velkou popularitu; všechny tyto akce budem pivovar pořádat i letos. Pivo Velkopopovický Kozel slaví 140 let, a návštěvníci se navíc mohou těšit na speciální jubilejní prohlídky, novou kolekci dárkových předmětů a řadu oslav, které budou probíhat v průběhu celého roku. 

Velkopopovický pivovar vyhledávají nejčastěji tuzemští návštěvníci. Od Prahy je vzdálen pouhých patnáct kilometrů, proto je ideálním cílem pro pěší i cyklistickou turistiku. Jeden z architektonicky nejzajímavějších pivovarů přitahuje stále více pozornosti také ze zahraničí. 

Návštěvu pivovaru lidé spojují i s nákupem v kozlím obchodě, který nabízí širokou škálu dárkových předmětů s logem Velkopopovický Kozel, a s posezením ve stylové restauraci Velkopopovická Kozlovna. 

popovicekozel

Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje

Zdroj foto: www.pivovar.kozel.cz 

Rozhovor

Petr a Pavel Baťkovi aneb velký rozhovor nejen o umění

batkovi 200Herci a muzikanti Petr a Pavel Baťkovi. Můžeme je vidět jak na divadelních prknech, tak působí v kapele The End of Colours, která je lidmi velice dobře přijímána. Coverová kapela se soustřeďuje na skladby jedné z...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Pokloňte se Hnojaně

kouzelnikuv unik perexOd severských kriminálních luhů k fantazijním kouzelným hájům, respektive lesům! Brněnský Host pro své čtenáře přichystal pohádku pro dospělé, plnou jinotvorů a pratvorů, ale nechybí ani to zásadní – poučení.

Divadlo

Mezinárodní festival DIVADLO přiveze inscenace evropských režisérských hvězd: Ostermeiera, Mundruczóa a Warlikowského

divadlo200Mezinárodnímu festivalu DIVADLO, který je letos součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, se podařilo pro letošní 23. ročník získat ze zahraničí jak inscenace předních evropských režisérských hvězd - Thomase Ostermeiera, Krzys...

Film

ZKRÁTKA KRAŤAS - Nejlepší krátké animované filmy ve střední Evropě aneb Animace, co není pro děti…

zkratkakratas200Pod názvem „Zkrátka kraťas“ vstoupí do českých kin 21. září 2017 výběr nejzajímavějších krátkých animovaných filmů nadějných mladých filmařů ze zemí střední a východní Evropy. Jde o současnou tvorbu posledních dvou let, zahrnující abstra...