Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků
Banner

Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Kostel200Křesťanské farnosti a sbory po celém Česku otevřou své kostely zájemcům o křesťanství, o sakrální architekturu, či jiné duchovní umění.  Letos se Noc kostelů uskuteční v pátek 29. května a naváže na ni festival křesťanství Dny víry. 

 

Noc kostelů přiblíží návštěvníkům rozmanitost křesťanských církví a náboženského vyjadřování. Cílem projektu je prezentovat kostely jako důležitou součást společenského života. Podobné akce se pravidelně konají i v zahraničí.

Kostel1

 

V rámci akce se mohou návštěvníci podívat do běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Akce umožňuje setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitků na magických místech a také návštěvy běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Cílem projektu je nejen představit návštěvníkům české a moravské kostely, ale zároveň v nich návštěvníkům nabídnout kulturně-naučný program. Organizátoři si tak pro návštěvníky jako již každoročně připravili bohatý program; komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení. Vystaveny budou také liturgické předměty a sakrální umění.

Kostel3

 

Do jakého kostela či chrámu se v rámci Noci kostelů mohou návštěvníci podívat, se zájemci dozví na webových stránkách www.nockostelu.cz. Zde naleznou také všechny důležité informační materiály.

Kostel4

 

Pro uživatele iPhonu či iPadu bude zdarma k dispozici aplikace iKostel, která nabízí veškeré informace k akci a také navigaci k nejbližšímu kostelu. 

kostel9

                                                                                      

V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1400 kostelů. O mimořádném zájmu veřejnosti svědčí i více než 450 tisíc návštěvníků.     Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor s Vlastimilem Vondruškou u příležitosti završení čtyřdílné Přemyslovské epopeje.

200rozJiž ve středu 25. září vyjde závěrečný čtvrtý díl Přemyslovské epopeje s podtitulem Král básník Václav II. a my všem příznivcům historické literatury a fanouškům přinášíme rozhovor s Vlastimilem Vondruškou!

...

Hledat


Literatura

Recenze knihy Jak jsem přišel na svět

200llLámala jsem si hlavu, jak tohle téma uchopím. Úplně na začátku knihy je napsané poděkování: "Všem našim dětem - Ludvigovi, Jacobovi, Davidovi, Danielovi, Ingrid (K. J.) a Pikkutyyppi (M.L.) a taky díky tatínkům za jejich skvělá semínka." Přiznám se...

Divadlo

Na podzim do divadla: Cudnost ledovců

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Přijměte pozvání na jedinečný projekt Cudnost ledovců do Divadla Archa.

...

Film

Kam kráčíš, Národní filmový archive?

hori-ma-panenko 200Roku 2013 uplyne rovné půlstoletí od (znovu)založení Národního filmového archivu, respektive Československého filmového ústavu, který mu předcházel. Tato ctihodná organizace zahrnuje nejen unikátní sbírku filmov...