Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Kostel200Křesťanské farnosti a sbory po celém Česku otevřou své kostely zájemcům o křesťanství, o sakrální architekturu, či jiné duchovní umění.  Letos se Noc kostelů uskuteční v pátek 29. května a naváže na ni festival křesťanství Dny víry. 

 

Noc kostelů přiblíží návštěvníkům rozmanitost křesťanských církví a náboženského vyjadřování. Cílem projektu je prezentovat kostely jako důležitou součást společenského života. Podobné akce se pravidelně konají i v zahraničí.

Kostel1

 

V rámci akce se mohou návštěvníci podívat do běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Akce umožňuje setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitků na magických místech a také návštěvy běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Cílem projektu je nejen představit návštěvníkům české a moravské kostely, ale zároveň v nich návštěvníkům nabídnout kulturně-naučný program. Organizátoři si tak pro návštěvníky jako již každoročně připravili bohatý program; komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení. Vystaveny budou také liturgické předměty a sakrální umění.

Kostel3

 

Do jakého kostela či chrámu se v rámci Noci kostelů mohou návštěvníci podívat, se zájemci dozví na webových stránkách www.nockostelu.cz. Zde naleznou také všechny důležité informační materiály.

Kostel4

 

Pro uživatele iPhonu či iPadu bude zdarma k dispozici aplikace iKostel, která nabízí veškeré informace k akci a také navigaci k nejbližšímu kostelu. 

kostel9

                                                                                      

V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1400 kostelů. O mimořádném zájmu veřejnosti svědčí i více než 450 tisíc návštěvníků.     Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Autoři Varování – Ilona Fryčová a Tomáš Kříkava – se vyzpovídali navzájem

Varovani 200Koncem srpna vyjde druhá knížka nevidomé spisovatelce Iloně Fryčové. Její Varování – sedm povídek, v nich dětem pomáhá sedm dobrých duchů – ilustroval spolužák z Literární akademie Josefa Škvoreckého, spisovatel...

Hledat


Literatura

Pálenka od Matěje Hořavy povznese jako ta banátská

Palenka perexJako pomyslný ostrov vystupuje Banát z vod rumunské země, která ho obklopuje. Místo, kde žije česká menšina, potomci osadníků, kteří přišli v ten kraj v polovině 19. století. Místo, kde se jakoby zastavil čas, k...

Divadlo

Zlínu se „hra her“ povedla

hamlet 200Shakespearův Hamlet je jedním z nejvýraznějších představení 73. sezóny Městského divadla Zlín a také jí dal motiv v podobě otázky být či nebýt. Jedná se o jednu z 11 premiér, kterou si zlínští diváci mohou vychutnat.

...

Film

Je to jen vítr aneb když hon na Romy nekončí

je to jen vitrPříběh filmu ´Je to jen vítr´ je založen na skutečném případu otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu, který si před čtyřmi lety v Maďarsku vyžádal šest mrtvých včetně dvou malých dětí, a na zprávách, kt...