CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

MUZEJNI NOC 200Dvanáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 13. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celo-republikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

 


Letošní muzejní noc nese název CECHOVNÍ. Připomíná nám 455. výročí udělení statutů dvanácti českolipským cechům (sladovníci, řezníci, pekaři, krejčí, soukeníci, kožešníci, kloboučníci, ševci, provazníci, kováři, hrnčíři a truhláři).


Ve stálých expozicích muzea, v galerii a zahradě budou připravena zastavení s ukázkami řemesel, prodejem výrobků a tvůrčími dílnami pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na malování keramiky, tisk na textil nebo šití a tkaní. S ukázkami se představí např. kovář, truhláři, krejčová a kloboučnice. Tradiční dobroty budete moci ochutnat u řezníka nebo pekaře.

MUZEJNI NOC 1


Ani tentokrát nebudou chybět pohádky. Pro nejmenší návštěvníky to bude ve 20:30 hodin Pohádka o řemeslech plná lidových písniček, kterou zahraje Divadlo Rolnička z Liberce a ve 21:30 hodin loutková českolipská pověst O zlaté lilii v podání souboru Městské knihovny.


Na závěr večera zahraje v amfiteátru v klášterní zahradě oblíbená Jazzová farma (ZUŠ Česká Lípa).

V muzejní knihovně mohou zájemci shlédnout výstavu archivních dokumentů pod názvem „Co skrývá cechovní pokladnice“. Zajímavým zpestřením bude po setmění velkoplošná projekce a světelná performance na Rajském dvoře.

MUZEJNI NOC 2

Partnerem akce je již tradičně českolipská Základní umělecká škola, jejíž žáci zpříjemní všem noční návštěvu muzea hrou na kytary, flétny a housle. Dalšími partnery se staly DDM Libertin Česká Lípa s ukázkami keramické tvorby, Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, která předvede práci se dřevem a Prodeus s velkoplošnou projekcí.

Rozhodně je nač se těšit. Přijďte s námi strávit příjemný sobotní večer!

www.muzeumcl.cz


 

Rozhovor

Rozhovor s rockovou kapelou Argema

argema 200Hvězda skupiny ARGEMA září na hudební scéně už více jak tři desetiletí. Zcela oprávněně ji proto můžeme zařadit mezi přední stálice česko-slovenské rockové muziky. Je populární nejen díky svým svižným melodiím, ale i podmanivým baladám. A právě všec...

Hledat


Literatura

Velmi aktuální Merde po evropsku

merde 200„Jeden Brit v Bruselu. Dvě Francouzky. A opravdu velká kupa merde.“ To je malá upoutávka nacházející se na přebalu této velmi aktuální knihy od britského humoristy Stephena Clarka.

...

Divadlo

Nora, osekaná, Helmerová

nora uvodkaHenrik Ibsen a jeho Nora (původně Domeček pro panenky) patří k divadelní klasice. Hra byla napsaná před více než sto lety, ale její téma – postavení žen ve společnosti - je živé dodnes. Inscenace brněnské Reduty (Národní divadlo Brno) přijela v p...

Film

Evoluce: Krotitelé sci-fi hmyzu

altFilm Evoluce se od svého vzniku v roce 2001 těší stálé oblibě a nezestárnul dodnes. I na béčkové počítačové animaci totiž můžeme vidět, jak by se život vyvíjel, kdyby nešlo o náhodu, ale jakýsi akcelerovaný záměr.

...