CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě
Banner

CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

MUZEJNI NOC 200Dvanáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 13. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celo-republikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

 


Letošní muzejní noc nese název CECHOVNÍ. Připomíná nám 455. výročí udělení statutů dvanácti českolipským cechům (sladovníci, řezníci, pekaři, krejčí, soukeníci, kožešníci, kloboučníci, ševci, provazníci, kováři, hrnčíři a truhláři).


Ve stálých expozicích muzea, v galerii a zahradě budou připravena zastavení s ukázkami řemesel, prodejem výrobků a tvůrčími dílnami pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na malování keramiky, tisk na textil nebo šití a tkaní. S ukázkami se představí např. kovář, truhláři, krejčová a kloboučnice. Tradiční dobroty budete moci ochutnat u řezníka nebo pekaře.

MUZEJNI NOC 1


Ani tentokrát nebudou chybět pohádky. Pro nejmenší návštěvníky to bude ve 20:30 hodin Pohádka o řemeslech plná lidových písniček, kterou zahraje Divadlo Rolnička z Liberce a ve 21:30 hodin loutková českolipská pověst O zlaté lilii v podání souboru Městské knihovny.


Na závěr večera zahraje v amfiteátru v klášterní zahradě oblíbená Jazzová farma (ZUŠ Česká Lípa).

V muzejní knihovně mohou zájemci shlédnout výstavu archivních dokumentů pod názvem „Co skrývá cechovní pokladnice“. Zajímavým zpestřením bude po setmění velkoplošná projekce a světelná performance na Rajském dvoře.

MUZEJNI NOC 2

Partnerem akce je již tradičně českolipská Základní umělecká škola, jejíž žáci zpříjemní všem noční návštěvu muzea hrou na kytary, flétny a housle. Dalšími partnery se staly DDM Libertin Česká Lípa s ukázkami keramické tvorby, Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, která předvede práci se dřevem a Prodeus s velkoplošnou projekcí.

Rozhodně je nač se těšit. Přijďte s námi strávit příjemný sobotní večer!

www.muzeumcl.cz


 

Rozhovor

Zavzpomínejte na ikonu spirituálů Evu Olmerovou

200 olmerovaOrganizátoři akce Festival Evy Olmerové zvou všechny, kteří Evu Olmerovou měli a mají rádi, protože si tu vzpomínku zaslouží a splácíme jí tím dluh, protože společnost se k ní ve své době zachovala macešsky. Více přiblížil Martin Arden v to...

Hledat


Literatura

Britská detektivka - Smrt v sutinách

smrt v sutinach 200Nakladatelství Moba nám v lednu vydalo knihu známé britské autorky Ann Grangerové Smrt v sutinách. Klasická detektivka z anglického venkova potěší všechny milovníky detektivních příběhů!

...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

TO NEJLEPŠÍ Z LOŇSKÉ EVROPSKÉ FILMOVÉ PRODUKCE PŘEDSTAVÍ DVOUDENNÍ PŘEHLÍDKA „EVROPSKÁ FILMOVÁ INVENTURA“

filmova inventura vsetin perexLoňský rok přinesl do tuzemských kin nebývalé množství výborných evropských filmů. Ty nejvýraznější, které se do běžného programu kina nevešly, budou mít diváci možnost vidět během Evropské filmové invent...