CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

CECHOVNÍ MUZEJNÍ NOC v České Lípě

MUZEJNI NOC 200Dvanáctá muzejní noc ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě se uskuteční v sobotu 13. června. Muzeum se touto akcí tradičně zapojuje do celo-republikového Festivalu muzejních nocí pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR.

 


Letošní muzejní noc nese název CECHOVNÍ. Připomíná nám 455. výročí udělení statutů dvanácti českolipským cechům (sladovníci, řezníci, pekaři, krejčí, soukeníci, kožešníci, kloboučníci, ševci, provazníci, kováři, hrnčíři a truhláři).


Ve stálých expozicích muzea, v galerii a zahradě budou připravena zastavení s ukázkami řemesel, prodejem výrobků a tvůrčími dílnami pro děti i dospělé. Těšit se můžete například na malování keramiky, tisk na textil nebo šití a tkaní. S ukázkami se představí např. kovář, truhláři, krejčová a kloboučnice. Tradiční dobroty budete moci ochutnat u řezníka nebo pekaře.

MUZEJNI NOC 1


Ani tentokrát nebudou chybět pohádky. Pro nejmenší návštěvníky to bude ve 20:30 hodin Pohádka o řemeslech plná lidových písniček, kterou zahraje Divadlo Rolnička z Liberce a ve 21:30 hodin loutková českolipská pověst O zlaté lilii v podání souboru Městské knihovny.


Na závěr večera zahraje v amfiteátru v klášterní zahradě oblíbená Jazzová farma (ZUŠ Česká Lípa).

V muzejní knihovně mohou zájemci shlédnout výstavu archivních dokumentů pod názvem „Co skrývá cechovní pokladnice“. Zajímavým zpestřením bude po setmění velkoplošná projekce a světelná performance na Rajském dvoře.

MUZEJNI NOC 2

Partnerem akce je již tradičně českolipská Základní umělecká škola, jejíž žáci zpříjemní všem noční návštěvu muzea hrou na kytary, flétny a housle. Dalšími partnery se staly DDM Libertin Česká Lípa s ukázkami keramické tvorby, Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, která předvede práci se dřevem a Prodeus s velkoplošnou projekcí.

Rozhodně je nač se těšit. Přijďte s námi strávit příjemný sobotní večer!

www.muzeumcl.cz


 

Rozhovor

Extrémní a tápající postavy v chytrém divadle, které občas bolí

200 tvarPřinášíme vám rozhovory se třemi členy souboru OLDstars, složeného ze studentů pražských uměleckých škol, kteří ztvárňují hlavní role v představení TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga – Annou Peřinovou (Olga), Jeníkem Tylem (Pavel) a Ma...

Hledat


Literatura

Budiž móda aneb budeme v budoucnosti chodit nazí?

budiz-moda machalovaV knize „Budiž móda“ čtivým a přehledným způsobem zachycujeme dějiny módy 20. století, přičemž rovněž sledujeme její vývoj až do současné doby. A uvědomíme si také, že stále převládajícím rysem dění v módní branži j...

Divadlo

Česká premiéra divadelní hry Marka St. Germaina – Poslední sezení u doktora Freuda

DSC 9971Divadlo v Řeznické v pátek 9.března 2018 v 19.30 uvede premiéru „Poslední sezení u doktora Freuda“ autora Marka St. Germaina.

...

Film

Sladké jaro na Primě

prima love bozske dorty200Jaro je ještě daleko, ale na Primě pro vás již máme napečeno. A nejrůznější laskominy budeme divákům servírovat hned od startu jarní sezony! Pochutnat si tak budou moci nejen na krásných dortech, pořád...