Další ročník Dnů čaje a keramiky je tu!

Další ročník Dnů čaje a keramiky je tu!

Dny caje 200Přijměte pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Dny čaje a keramiky se konají již jedenáctým! rokem na terase, v galerii a v případě špatného počasí v sále SVČ Lužánky - pracoviště Lidická v Brně.

Na letošních Dnech čaje a keramiky vás při vstupu uvítá přírodní zákoutí z lomového kamene od kameníků ze Zeď a Štět. Miroslav Horník a Radovan Opavský si pro letošní rok připravili opět něco nového. Kamenná kompozice s vodní nádržkou volně inspirovaná japonskými čajovými zahradami vytvoří symbolický přechod z ruchu vnějšího světa do naší čajové zahrádky, kde čas plyne v poklidném sledu čajových rituálů.


Ani milovníci umění kaligrafie nepřijdou na letošních Dnech čaje a keramiky zkrátka. Svoji aktuální tvorbu představí Honza Kraus, s jehož pracemi jste se mohli už dříve seznámit v Chajovně. Na Dnech čaje a keramiky vás čeká výlet z Japonska, Korey a dalších zemí.


Přijďte ochutnat kvalitní čaj, podívat se na úžasné výsledky ruční práce pozvaných keramiků a dozvědět se i naučit něco nového.

Dny caje

Program:
- ochutnávka kvalitních čajů z Japonska, Číny, Indie a jiných tradičních oblastí, také letošní sklizeň
- ukázka přípravy dobrého čaje
- hudba a vystoupení orientálních tanečnic, ukázky relaxačního a bojového umění
- přímo na místě výpal keramických čajových misek technikou raku (stará japonská technika)
- ukázky keramiky pálené v peci na dřevo
- výstava čajového nádobí ve tvorbě předních nejen brněnských keramiků
- kamenná kompozice s vodní nádržkou firmy Zeď a štět
- výstava bonsají Petra Hrona a ukázky tvarování rostlin
- výstava a ukázky aranžování Ikebany školy SOGETSU, předvede Jana Böhm Koshu /Vídeň/
- možnost vyzkoušet si točení na kruhu
- k poslechu a pohodě zahraje mj. i DJ LEVI
atd. atd.

Dny čaje a keramiky se konají 13. a 14. 6., v sobotu od 13.00 do 20.00, v neděli od 13.00 do 18.00 hodin. Pořadatelé jsou Lužánky - středisko volného času a Chajovna.


https://www.facebook.com/pages/Chajovna/208587205847744?fref=ts
https://www.facebook.com/events/437661059731366/


 

Rozhovor

Už dávno jsem se smířila s tím, že nejsem a nebudu dokonalá

jidr200Asi ne náhodou jsem natrefila na tři knihy s líbivými a lákavě barevnými obaly. První se jmenuje Meč pánů z Velhartic, druhá Meč a dívka z Herštejna a ta třetí Meč, srdce čarodějky. Jsou to knihy pro malé čtenáře a mají společnou autorku – Jindřišku Mend...

Hledat


Literatura

Proměny slovenského filmu
ImageČas od času vypadne z univerzit sborník textů věnovaných dokonce i pohyblivým obrázkům. Bohužel se jedná o publikace obtížně sehnatelné, vydavatelé zřejmě nepočítají s tím, že by jejich práce mohly zaj...

Divadlo

Dům kultury Vsetín nabídne divadelní dvojkombinaci kabaretní show roku Ovčáček čtveráček i realistickou komedii Upokojenkyně

upokojenkyně200V úterý 7. února si ve Vsetíně přijdou na své příznivci divadla, komedie a kabaretní show, za kterými stojí Petr Michálek, divadelní režisér a ředitel Městského divadla Zlín.

...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...