Další ročník Dnů čaje a keramiky je tu!
Banner

Další ročník Dnů čaje a keramiky je tu!

Dny caje 200Přijměte pozvání do světa keramiky, čaje, čajového umění a tradice. Dny čaje a keramiky se konají již jedenáctým! rokem na terase, v galerii a v případě špatného počasí v sále SVČ Lužánky - pracoviště Lidická v Brně.

Na letošních Dnech čaje a keramiky vás při vstupu uvítá přírodní zákoutí z lomového kamene od kameníků ze Zeď a Štět. Miroslav Horník a Radovan Opavský si pro letošní rok připravili opět něco nového. Kamenná kompozice s vodní nádržkou volně inspirovaná japonskými čajovými zahradami vytvoří symbolický přechod z ruchu vnějšího světa do naší čajové zahrádky, kde čas plyne v poklidném sledu čajových rituálů.


Ani milovníci umění kaligrafie nepřijdou na letošních Dnech čaje a keramiky zkrátka. Svoji aktuální tvorbu představí Honza Kraus, s jehož pracemi jste se mohli už dříve seznámit v Chajovně. Na Dnech čaje a keramiky vás čeká výlet z Japonska, Korey a dalších zemí.


Přijďte ochutnat kvalitní čaj, podívat se na úžasné výsledky ruční práce pozvaných keramiků a dozvědět se i naučit něco nového.

Dny caje

Program:
- ochutnávka kvalitních čajů z Japonska, Číny, Indie a jiných tradičních oblastí, také letošní sklizeň
- ukázka přípravy dobrého čaje
- hudba a vystoupení orientálních tanečnic, ukázky relaxačního a bojového umění
- přímo na místě výpal keramických čajových misek technikou raku (stará japonská technika)
- ukázky keramiky pálené v peci na dřevo
- výstava čajového nádobí ve tvorbě předních nejen brněnských keramiků
- kamenná kompozice s vodní nádržkou firmy Zeď a štět
- výstava bonsají Petra Hrona a ukázky tvarování rostlin
- výstava a ukázky aranžování Ikebany školy SOGETSU, předvede Jana Böhm Koshu /Vídeň/
- možnost vyzkoušet si točení na kruhu
- k poslechu a pohodě zahraje mj. i DJ LEVI
atd. atd.

Dny čaje a keramiky se konají 13. a 14. 6., v sobotu od 13.00 do 20.00, v neděli od 13.00 do 18.00 hodin. Pořadatelé jsou Lužánky - středisko volného času a Chajovna.


https://www.facebook.com/pages/Chajovna/208587205847744?fref=ts
https://www.facebook.com/events/437661059731366/


 
Banner

Rozhovor

Markéta Harasimová

MH200Markétu Harasimovou znám poměrně krátkou dobu, ale po přečtení jejího románu Poháry touhy se mi tak nějak dostala pod kůži. A protože jsem ji chtěla poznat víc, zrodil se tento rozhovor:

 

 

...

Hledat


Literatura

Road trip telepata, který prchá po smrti své ženy vstříc násilnému světu

pusta duseUž dlouho jsem nečetla knihu, ve které by bylo tolik syrového násilí. Násilí, které mi místy přišlo naprosto zbytečné, nedávající smysl a naservírováno čtenáři jen proto, že to prostě napsat jde. Také mnoho smutku, zoufa...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Jak básníci čekají na zázrak aneb Jak už básníci opravdu dospívají… Legenda se vrací po 12 ti letech na plátna kin! Tentokrát básníci čekají na zázrak. Dočkají se?

jakbasn200Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou a nerozlučnými kamarády. Jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

...