Letní kurzy BAOBABY 2014

Letní kurzy BAOBABY 2014

baobaby 200Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo. Jejich základním principem je propagace a inovace oboru stavby z přírodních materiálů. Mimo jiné pořádají několik zajímavých kurzů, na které bychom vás rádi pozvali.


Přírodní zahrady

V teoretické části se dozvíte o základních principech permakultury ( koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo o regeneraci přírodních zdrojů.), projektování a realizaci přírodních zahrad. Také se podíváte na přírodní hospodářství lektora s ostrovním fotovoltaickým systémem. Je zde i možnost konzultovat vlastní projekty.

Prakticky se naučíte vysazovat dřeviny, mulčovat, vytvářet vysoký záhon, bybudovat hmyzí hotel nebo založit rychlo kompost.

Lektor: Tomáš Svoboda
Kde: Třešť (u Českých Budějovic)
Kdy: 11.– 13. 7. 2014

Více informací: www.prirodnizahrady.com

Šetrné hospodaření s vodou

V tomto kurzu se dozvíte jak hospodařit s dešťovou a šedou vodou, zajímavosti o vodě na pozemku nebo o smysluplných technologiích pro hospodaření s vodou. Nebudou chybět ani informace o projektování a realizaci kořenových čistíren odpadních vod a koupacích jezírek pro rodinné domy a obce.

Praktická část bude patřit modelování a řešení detailů výkopů pro kořenovou čističku odpadních vod a jezírko. Budou se instalovat geotextilie, rybniční fólie, vytvářet štěrkové filtrační pole a také sázet vodní rostliny.

Lektor: Jarda Kršňák
Kde: Horská bouda v Obřím dole (Pec pod Sněžkou)
Kdy: 18. – 19. 7. 2014

Více informací: www.jamiprojekt.cz

baobaby1 voda
Stavby z přírodních materiálů

Na tomto kurzu se seznámíte s historií přírodního stavitelství, vlastnostmi slaměných domů, konstrukčními systémy i legislativou naší republiky. Poznáte zajímavé realizace u nás i ve světě, dále rostoucí domy, hliněné omítky a další.

V praxi si vyzkoušíte například jak se do stěn instalují balíky či jak se dotěsňuje. Také se připraví hliněná omítka (základový šlem, jádrová a finální omítka), bude se omítat a tvořit reliéfu.

Lektoři: Viktor Karlík a Lukáš Gavlovsky
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 25. – 27.7.2014

Více informací: www.baobaby.org a www.gavlovsky.cz

baobaby2 prirodni stavby

Přírodní dětská hřiště

Tento kurz bude určen především pro rodiče, ale nejen pro ně. Týká se filozofie přírodních dětských hřišť a různých možností vytváření interaktivních herních prvků. Řeč bude i o možnostech financování a částečného vytváření hřišť pomocí komunit – rodiče dětí z mateřských a základních škol, studenti, kluby, spolky. Půjde o životnost i bezpečnost a nebudou chybět ukázky již hotových přírodních dětských hřišť a konzultace vlastních projektů.

V praktické části se budou vytvářet malé herní prvky ze dřeva, hlíny, kamenů, proutí a recyklovaného odpadu. Účastníci se také budou věnovat zakládání a povrchové úpravě dřevěných a hliněných prvků.

Lektor: Lukáš Gavlovský
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 1.– 3. 8. 2014

Více informací: www.gavlovsky.cz

baobaby kurzy

Cílem všech kurzů je poskytnout účastníkům možnost načerpat inspiraci v prostředí podobně smýšlejících lidí, získat praktickou zkušenost s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a rozšířit vědomosti o trvale udržitelném a nenáročném životním postoji.

Cena za jeden kurz je 1400Kč /osoba
Sleva: 1200Kč/osoba - pro páry, skupiny dvou a více lidí, důchodce, studenty, nemajetné a ZTP
V ceně je zahrnuto ubytování, strava, konzultace vašich projektů a CD s informacemi o daném tématu k samostatnému studiu.

Přihlášky na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo tel. 605 371 737

Více informací o našich aktivitách naleznete na www.baobaby.org


 
Banner

Rozhovor

Renata Štulcová je od dětství jazykový nadšenec a miluje češtinu

renata stulcovaS Renatou Štulcovou jsme se poprvé setkaly v roce 2003. Strávily jsme spolu pěkné dopoledne na besedě s dětmi. Zrovna jí vyšla první kniha Nemetonburk aneb Tajemství ve skále. Renata malovala dětem lab...

Hledat


Literatura

Swamp Thing – Prokletí
ImageKomiksovým čtenářům jistě není třeba Alana Moora dlouze představovat. Tento anglický scénarista se podílel na komiksech V jako Vendeta, Strážci, Liga výjimečných či Z pek...

Divadlo

Letní divadelní prkna podeváté ovládne William Shakespeare

letni shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti Ostrava se v areálu Slezskoostravského hradu konají od léta roku 2008. Za osm let jejich existence se na ostravských letních prknech odehrálo téměř jedno sto pade...

Film

„Máte víc odvahy než distributor?“ Aerofilms hledá 100 filmových nadšenců, kteří vyberou film do českých kin

scope perexPo úspěchu předešlých ročníků umožní již počtvrté mezinárodní projekt Scope100 vybrat stovce fimových nadšenců snímek, který vstoupí do českých kin. Účastníci projektu budou rozhodovat mezi pěticí evropských filmů, které zatí...