Letní kurzy BAOBABY 2014

Letní kurzy BAOBABY 2014

baobaby 200Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály slámu, hlínu a dřevo. Jejich základním principem je propagace a inovace oboru stavby z přírodních materiálů. Mimo jiné pořádají několik zajímavých kurzů, na které bychom vás rádi pozvali.


Přírodní zahrady

V teoretické části se dozvíte o základních principech permakultury ( koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo o regeneraci přírodních zdrojů.), projektování a realizaci přírodních zahrad. Také se podíváte na přírodní hospodářství lektora s ostrovním fotovoltaickým systémem. Je zde i možnost konzultovat vlastní projekty.

Prakticky se naučíte vysazovat dřeviny, mulčovat, vytvářet vysoký záhon, bybudovat hmyzí hotel nebo založit rychlo kompost.

Lektor: Tomáš Svoboda
Kde: Třešť (u Českých Budějovic)
Kdy: 11.– 13. 7. 2014

Více informací: www.prirodnizahrady.com

Šetrné hospodaření s vodou

V tomto kurzu se dozvíte jak hospodařit s dešťovou a šedou vodou, zajímavosti o vodě na pozemku nebo o smysluplných technologiích pro hospodaření s vodou. Nebudou chybět ani informace o projektování a realizaci kořenových čistíren odpadních vod a koupacích jezírek pro rodinné domy a obce.

Praktická část bude patřit modelování a řešení detailů výkopů pro kořenovou čističku odpadních vod a jezírko. Budou se instalovat geotextilie, rybniční fólie, vytvářet štěrkové filtrační pole a také sázet vodní rostliny.

Lektor: Jarda Kršňák
Kde: Horská bouda v Obřím dole (Pec pod Sněžkou)
Kdy: 18. – 19. 7. 2014

Více informací: www.jamiprojekt.cz

baobaby1 voda
Stavby z přírodních materiálů

Na tomto kurzu se seznámíte s historií přírodního stavitelství, vlastnostmi slaměných domů, konstrukčními systémy i legislativou naší republiky. Poznáte zajímavé realizace u nás i ve světě, dále rostoucí domy, hliněné omítky a další.

V praxi si vyzkoušíte například jak se do stěn instalují balíky či jak se dotěsňuje. Také se připraví hliněná omítka (základový šlem, jádrová a finální omítka), bude se omítat a tvořit reliéfu.

Lektoři: Viktor Karlík a Lukáš Gavlovsky
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 25. – 27.7.2014

Více informací: www.baobaby.org a www.gavlovsky.cz

baobaby2 prirodni stavby

Přírodní dětská hřiště

Tento kurz bude určen především pro rodiče, ale nejen pro ně. Týká se filozofie přírodních dětských hřišť a různých možností vytváření interaktivních herních prvků. Řeč bude i o možnostech financování a částečného vytváření hřišť pomocí komunit – rodiče dětí z mateřských a základních škol, studenti, kluby, spolky. Půjde o životnost i bezpečnost a nebudou chybět ukázky již hotových přírodních dětských hřišť a konzultace vlastních projektů.

V praktické části se budou vytvářet malé herní prvky ze dřeva, hlíny, kamenů, proutí a recyklovaného odpadu. Účastníci se také budou věnovat zakládání a povrchové úpravě dřevěných a hliněných prvků.

Lektor: Lukáš Gavlovský
Kde: Kostelec nad Černými lesy (u Prahy)
Kdy: 1.– 3. 8. 2014

Více informací: www.gavlovsky.cz

baobaby kurzy

Cílem všech kurzů je poskytnout účastníkům možnost načerpat inspiraci v prostředí podobně smýšlejících lidí, získat praktickou zkušenost s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí a rozšířit vědomosti o trvale udržitelném a nenáročném životním postoji.

Cena za jeden kurz je 1400Kč /osoba
Sleva: 1200Kč/osoba - pro páry, skupiny dvou a více lidí, důchodce, studenty, nemajetné a ZTP
V ceně je zahrnuto ubytování, strava, konzultace vašich projektů a CD s informacemi o daném tématu k samostatnému studiu.

Přihlášky na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo tel. 605 371 737

Více informací o našich aktivitách naleznete na www.baobaby.org


 
Banner

Rozhovor

Překladatelka Porodní báby, Jitka Hanušová: potřebuji textu věřit

porod200Jitka Hanušová je překladatelka velmi výjimečného díla. Finský román Porodní bába se dostal mezi české čtenáře, kde šokuje, ukazuje syrovost válečných let na severním finském pobřeží a vše ukazuje očima ženy. A že to ženy za války vůbec neměly lehké. Př...

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)


Literatura

Jak se rozvádí král
ImageNaši králové a královny to vůbec neměli lehké. Vdávali se a ženili podle přání rodiny – aby se posílilo její postavení, představitelů církve a země – aby země získala lepší kredit, na lásku se jaksi pozapomín...

Divadlo

ADAM A EVA = MUZIKÁLOVÁ KOMEDIE O VZNIKU SVĚTA, LIDÍ A LÁSKY

adamameva perexDivadlo Broadway Praha připravuje muzikálovou komedii ADAM A EVA, na jejímž vzniku se podílí řada zkušených tvůrců, kteří jsou zárukou vtipného, zábavného a profesionálně odvedeného představení. Slavnostn...

Film

Festival DAS FILMFEST už za týden uvede do kin Ludvíka II. Bavorského, Hannah Arendt nebo rozpolcenou Generaci Y

200filmObjevná výprava do historie, dávné i novodobé, dvůr bavorského krále Ludvíka II., soudní síň, kde probíhají procesy s nacistickými zločinci, včelí úl, vydýchaný open-office či doba volné lásky a společného vlastnictví. Všechny tyto souřadnice času a míst...