Za současným sklem do Jablonce nad Nisou

Za současným sklem do Jablonce nad Nisou

Sklo perexVýběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie zpřístupní od konce června Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. V rámci projektu Mezinárodní trienále JABLONEC 2014 se na čtyřech výstavách představí sedm desítek výrobců skla, bižuterie a šperku, dvacet originálních sklářských výtvarníků ze 14 krajů České republiky a 16 odborných sklářských a uměleckých škol ze tří zemí.


Jako první bude návštěvníkům od 6. června zpřístupněna výstava výrobců a designových studií TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Podařilo se zajistit reprezentativní účast více než sedmdesáti sklářských a bižuterních firem, včetně tuzemských zastoupení zahraničních výrobců skla. Na výstavě budou prezentovat komerčně úspěšné výrobky z posledních tří let, designové novinky a to, co považují za současné trendy ve svém oboru. Mezinárodní komise, v níž zasednou odborníci třeba ze sklářského muzea z Finska nebo italských Benátek, udělí vybraným kolekcím ocenění v podobě speciálně vyrobené pamětní medaile.

Sklo

Slavnostní zahájení celého projektu je připraveno na neděli 29. června, kdy se otevřou brány dalších dvou výstav. V Galerii N bude prezentace odborných sklářských a uměleckých škol pod názvem A.TO.MY!, na niž se přihlásilo 16 škol od nás, z Polska a Slovenska. Interiéry kostela sv. Anny zaplní unikátní výběr z tvorby sklářských výtvarníků ze všech krajů naší republiky SKLENĚNÁ REPUBLIKA. Tato výstava si svou úspěšnou premiéru odbyla v únoru na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.

Sklo1

Jako poslední pak bude zahájena v červenci prezentace účastníků mezinárodního bižuterního symposia odborných škol v Galerii Belveder. Muzeum připravilo pro návštěvníky Trienále mimořádnou edici cenově zvýhodněných vstupenek ve vizuálním stylu projektu, která bude platná pro vstup na všechny čtyři výstavy.

Sklo2

Součástí projektu bude také 3. ročník diskusního semináře Sklářské svítání, který je pořádán ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy. V srpnu se Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014 propojí s výstavou Křehká krása, jejímž pořadatelem je Svaz výrobců skla a bižuterie. Celý projekt bude zakončen 28. října.

Sklo3

www.msb-jablonec.cz

Podle podkladů Muzea skla a bižuterie Ctibor Čejpa, ilustrační foto autor


 

Rozhovor

Hitmaker Hellmut Sickel, ex manžel Heleny Vondráčkové, se vrací na českou pop scénu

hellmut200Zatímco v osmdesátých letech komponoval především pro svou tehdejší manželku Helenu Vondráčkovou a po jejich rozvodu se na dlouhá léta z české pop scény vytratil, letos se Hellmut Sickel vrací. Pro debutové album zpívajícího textaře Vladyho Gryce zk...

Hledat

Chaty s osobností

Národní divadlo Brno, Národní divadlo Brno

Čtěte také...

Hráči - Komorní scéna Aréna
Hráči 200Hercům nejvyšší kategorie, těm, kteří dokážou svou profesi vypilovat na mistrovskou úroveň jemně cizelovaných detailů, říkám, čistě jen pro svou potřebu, hráči. Ostravská Komorní scéna Aréna má stejnojmennou Gogolovu klasiku na repertoáru už šestý...

Literatura

Daňová evidence podnikatelů 2018

daň. evidence perexNa světlo světa se začátkem roku dostala publikace Daňová evidence podnikatelů 2018. Jedná se již o 15. vydání doplněné podle aktuálně platných daňových zákonů.

 

Divadlo

Spitfire Company uvede adaptaci knihy Světlany Alexijevičové

vizual200Mezinárodně etablovaný soubor Spitfire Company, který má v posledních letech na kontě úspěšné projekty One Step Before the Fall, Antiwords či Animal Exitus, oslaví 10 let své existence unikátním projektem. Světová premiéra adaptace ...

Film

Příběh kmotra se netýká jen jednoho konkrétního případu

200filmUž dříve čeští filmaři, inspirováni skutečnými událostmi, učinili protagonistou svých filmů zločince (připomenu aspoň Sametové vrahy a Kajínka), a přitom se zjevně pokoušeli čerpat z poetiky amerických thrillerů. Takže leckdy převáží výrazová expresivi...