Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota

Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota

Email Tisk

netradicni film 200Sex a nahota. Pojmy, které v současné společnosti neprobouzejí téměř žádné emoce. Jejich četnost v mediálním prostoru a nadužívání marketingovým průmyslem, způsobilo postupné vyprázdnění dříve intimní části lidského života. Uměle tvořené ideály ovlivňují obecné představy o nahotě a její přijatelnosti, sex staví do roviny konzumní, čímž podporují rozvoj bezduchého pornoprůmyslu.

Přehlídka netradičního filmu (PNF) tento fenomén zkoumá a svým jedinečným konceptem erudovaně uvede diváky do dané problematiky. Formou přednášek, projekcí a divadelních představení bude návštěvníkům umožněn jedinečný vhled do umělecké a mediální sféry, která se sexualitou a nahotou pracuje. Jednotlivá díla budou patřičně zasazena do politického a kulturního kontextu odborníky z řad filmových vědců a mediálních teoretiků.

Jubilejní pátý ročník PNF již tradičně hostí Mladá Boleslav v termínu od 25. do 27. září, přičemž stěžejním bodem programu bude erotický román a jeho filmové adaptace. Třídenní program divákům nabídne několik projekcí převážně celovečerních snímků, z velké části v jejich české premiéře.

Forma erotického románu je v literatuře velmi obvyklá, z čehož dramaturgie čerpá a navštěvníkům nabízí výběr výrazných děl evropské i americké produkce, přičemž v této sekci budou výrazně zastoupeny snímky sedmdesátých let, mimo jiné Josefína Mutzenbacherová (1970) rakouského filmaře Kurta Nachmanna, nebo nejstarší z uvedených Fanny Hillová (1964) Američana Russe Meyera. Nejvýraznější adaptací v tomto bloku bude bez pochyb Obratník raka (1970), v orginále Tropic of Cancer, režiséra Josepha Stricka.

Mimo koncept zahraničních produkcí inspirovanými erotickým románem se zde představí i Jan Švankamjer se svými projekty Zamilované maso (1989), Jáma kyvadlo naděje (1983) a Šílení (2005). Divadelní produkci zajistí olomoucké seskupení Ansámbl Oz a projekční dny budou uzavírat vystoupení hudebních těles jako Space love či Manon Mert.

netradicni film

MÍSTO KONÁNÍ:
Festivalové centrum je umístěno v Divadelním sále Domu kultury (DK) v Mladé Boleslavi (Dukelská 1093, Mladá Boleslav).
Doprovodný hudební program se letos tradičně odehraje v klubu UTurn Pub (Pražská brána 111, Mladá Boleslav).

AKREDITACE:
Návštěvníci přehlídky se budou moci akreditovat přes internetový formulář na webových stránkách http://www.netradicnifilm.cz/cs/akreditace. Do 24. září 2014 bude možné zakoupit zvýhodněnou akreditaci za 200 Kč na celý festival. Vstupné na jednotlivou položku programu (projekce, koncert, přednáška) činí 50Kč.
Akreditace do 24. září 2014

CENY:
ZÁKLADNÍ 250 Kč, 200 Kč
ZLEVNĚNÁ (ISIC, ZTP) 200 Kč, 150 KčSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Radůza: „Hudba se nedá dělat bez radosti, bez úporného zaujetí a vášně.“

raduzaK rozhovoru s námi svolila mladá maminka a především písničkářka a harmonikářka Radůza. V hudbě se věnuje především šansonu, ale nebojí se ani folkových melodií. Písním vždy dominuje skvělý text. Nejen o nich je tento rozhovor, ve kterém...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)

Z archivu...


Literatura

Muž jménem Ove dojme, potěší a pobaví

ove perexNakladatelství Host Brno si dává záležet. Vydává jednu knihu lepší než druhou. Po Achilleově písni přichází další lahůdka – Muž jménem Ove, prvotina švédského autora Fredrika Backmana. ...

Divadlo

Libor Vaculík režíruje českou verzi slavného francouzského muzikálu Romeo a Julie

romeo julie 200Česká verze francouzského muzikálu Romeo a Julie z pera Gérarda Presgurvice bude v prvním muzikálem, který bude koncem září uveden v multifunkčním sále Forum Karlín v Praze.  Muzikál režíruje Libor Vaculík, který je v tomto případě součas...

Film

Týždeň slovenského filmu 2016

tyden slovenskeho filmu 200Prehliadka Týždeň slovenského filmu 2016, ktorá sa koná od 11. do 17. apríla v bratislavskom Kine Lumiére sa predstaví domácou tvorbou uplynulého roka. Nadväzuje tak na priaznivo prijatý prvý ročník, ktorý vznikol m...