Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota
Banner

Přehlídka Netradičního Filmu letos na téma sex a nahota

Email Tisk

netradicni film 200Sex a nahota. Pojmy, které v současné společnosti neprobouzejí téměř žádné emoce. Jejich četnost v mediálním prostoru a nadužívání marketingovým průmyslem, způsobilo postupné vyprázdnění dříve intimní části lidského života. Uměle tvořené ideály ovlivňují obecné představy o nahotě a její přijatelnosti, sex staví do roviny konzumní, čímž podporují rozvoj bezduchého pornoprůmyslu.

Přehlídka netradičního filmu (PNF) tento fenomén zkoumá a svým jedinečným konceptem erudovaně uvede diváky do dané problematiky. Formou přednášek, projekcí a divadelních představení bude návštěvníkům umožněn jedinečný vhled do umělecké a mediální sféry, která se sexualitou a nahotou pracuje. Jednotlivá díla budou patřičně zasazena do politického a kulturního kontextu odborníky z řad filmových vědců a mediálních teoretiků.

Jubilejní pátý ročník PNF již tradičně hostí Mladá Boleslav v termínu od 25. do 27. září, přičemž stěžejním bodem programu bude erotický román a jeho filmové adaptace. Třídenní program divákům nabídne několik projekcí převážně celovečerních snímků, z velké části v jejich české premiéře.

Forma erotického románu je v literatuře velmi obvyklá, z čehož dramaturgie čerpá a navštěvníkům nabízí výběr výrazných děl evropské i americké produkce, přičemž v této sekci budou výrazně zastoupeny snímky sedmdesátých let, mimo jiné Josefína Mutzenbacherová (1970) rakouského filmaře Kurta Nachmanna, nebo nejstarší z uvedených Fanny Hillová (1964) Američana Russe Meyera. Nejvýraznější adaptací v tomto bloku bude bez pochyb Obratník raka (1970), v orginále Tropic of Cancer, režiséra Josepha Stricka.

Mimo koncept zahraničních produkcí inspirovanými erotickým románem se zde představí i Jan Švankamjer se svými projekty Zamilované maso (1989), Jáma kyvadlo naděje (1983) a Šílení (2005). Divadelní produkci zajistí olomoucké seskupení Ansámbl Oz a projekční dny budou uzavírat vystoupení hudebních těles jako Space love či Manon Mert.

netradicni film

MÍSTO KONÁNÍ:
Festivalové centrum je umístěno v Divadelním sále Domu kultury (DK) v Mladé Boleslavi (Dukelská 1093, Mladá Boleslav).
Doprovodný hudební program se letos tradičně odehraje v klubu UTurn Pub (Pražská brána 111, Mladá Boleslav).

AKREDITACE:
Návštěvníci přehlídky se budou moci akreditovat přes internetový formulář na webových stránkách http://www.netradicnifilm.cz/cs/akreditace. Do 24. září 2014 bude možné zakoupit zvýhodněnou akreditaci za 200 Kč na celý festival. Vstupné na jednotlivou položku programu (projekce, koncert, přednáška) činí 50Kč.
Akreditace do 24. září 2014

CENY:
ZÁKLADNÍ 250 Kč, 200 Kč
ZLEVNĚNÁ (ISIC, ZTP) 200 Kč, 150 KčSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Kuly z Desmod by si na zábavě klidně zazpíval své písně!

desmod kuly 200Festivalová sezóna pomalu končí a my přinášíme rozhovor s Máriem „Kully“ Kollárem ze slovenských Desmod. Jaké byly letošní koncerty, jak vzpomíná na začátky kariéry a co si myslí o moderních technologiiích...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Džusy nám mohou pomoci zhubnout

dzusy 200Zdravý životní styl včetně zdravého stravování je nejen hitem, ale i nutností, pokud si chceme dlouhodobě udržet své zdraví. Je to aktivní děj a věc osobního rozhodnutí, které za nás (pokud nejsme děti) nikdo jiný neudělá. Dnešní strava je mnohdy na ...

Divadlo

Divadelní loď Tajemství

Před dvanácti lety na břehu Vltavy zakotvila nevídaná loď. Loď s oponou, s divadelními prkny a programem pro malé i velké. Na boku s velkým nápisem Tajemství, s podtitulem Bratří Formanů si křižuje dvě největší české řeky, kotví...

Film

Běžící muž nechce umřít

200 muzFilm Běžící muž (1987) je odrazem možné budoucnosti, která by nás jistojistě čekala, kdyby byli ti u moci jen o trošku sehranější a chytřejší. Arnold Schwarzenegger byl tenkrát mladík ve své nejlepší kondici. Skvěle se proto hodil na chlapa, který má utí...