PROGRAM 19. FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU
Banner

PROGRAM 19. FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU

Email Tisk

ffs 20019. Festival francouzského filmu bude slavnostně zahájen ve středu 23. listopadu 2016 v kině Lucerna předpremiérou snímku Tanečnice, debutující režisérky Stéphanie Di Giusto. Film byl uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard.


Francouzský institut v Praze připravil zahájení festivalu pro veřejnost v Kině 35 projekcí stejného snímku. V kině Světozor začne festival projekcí nejnovějšího filmu režisérky Emmanuelle Bercot 150 miligramů, který byl uveden ve světové premiéře jako zahajovací film nedávného festivalu v San Sebastianu.

Festival bude zakončen 30. listopadu projekcí dalšího předpremiérového filmu Začít znovu režisérky Mii Hansen-Løve v hlavní roli s Isabelle Huppert. Film vstupuje do kin 1. prosince díky distribuční společnosrti Film Europe.

Dva předpremiérové tituly do Prahy přijedou doprovodit jejich tvůrci. Režisérka  Stéphanie Di Giusto se zúčastní slavnostního zahájení festivalu v kině Lucerna a po projekci filmu Tanečnice v Kině 35 bude divákům odpovídat na jejich otázky.
24. listopadu ve 21.00 v kině Světozor osobně uvede projekci filmu Spravedlnost pro mou dceru režisér Vincent Garenq.
Během 19. Festivalu francouzského filmu bude uvedeno celkem 51 filmů během 162 projekcí. Festival se kromě Prahy koná  také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

Předpremiéry
Výběr předpremiérových titulů nabízí 12 žánrově pestrých celovečerních filmů.

Kameny bolesti režisérky Nicole Garcia je film uvedený v hlavní soutěži letošního festivalu
v Cannes. V hlavních rolích tohoto dramatu se představí Marion Cotillard a Louis Garrel. Film uvádí
do kin společnost Mirius FD 1. prosince 2016.
Mezi předpremiérami zazáří také francouzsko-český koprodukční snímek Tanečnice debutující režisérky Stéphanie Di Giusto v hlavní roli s hudebnicí Soko. Film uvede do české distribuce společnost Film Distribution Artcam 19. ledna 2017.

Velmi očekávaná je předpremiéra životopisného snímku Jacques-Yves Cousteau: Odysea, jež vypráví osudy významného francouzského oceánografa a jeho rodiny. Film do kin uvede společnost Film Europe v roce 2017.
Festival potěší rovněž milovníky animované tvorby filmem Červená želva, což je další snímek, který si z letošního festivalu v Cannes odnesl zvláštní cenu poroty v sekci Un Certain Regard. Na plátna českých kin film vstoupí 1. prosince 2016 díky společnosti Aerofilms.
Diváci se mohou těšit také na originální komedii Špinavej kšeft, jejíž scénář napsal známý francouzský herec Michel Blanc, který spolu s Romainem Durisem ztvárnil i jednu z hlavních postav filmu. Do kin uvede 22. prosince 2016  společnost A-company.
Další výraznou předpremiérou je pak rodinné drama Spravedlnost pro mou dceru režiséra Vincenta Garenqa s Danielem Auteuilem v hlavní roli. Česká premiéra: 1. prosince 2016, film uvádí společnost BMP.


Společnost Film Europe koncem letošního a v průběhu příštího roku uvede do kin čtyři další filmy:

             - Marguerite a Julien, česká premiéra 8. prosince 2016

             - Agnus dei, česká premiéra  5. ledna 2017

              - 150 miligramů, česká premiéra 27. dubna 2017

             - Nocturama, česká premiéra 27. dubna 2017

Společnost Mirius FD uvede 29. prosince 2016 film Zničeni láskou.


Výběr české kritiky
Další francouzské filmové novinky, které se setkaly s velkým ohlasem na mezinárodních festivalech, uvede pražská část festivalu v soutěžní sekci Výběr české kritiky. Deset snímků z této sekce se bude ucházet o Cenu diváků TV5MONDE. Sekce Výběr české kritiky nabídne například drama Elle režiséra Paula Verhoevena v hlavní roli s Isabelle Huppert, dokumentární film Hitchcock/Truffaut, který vznikl z originálních záznamů setkání těchto filmových tvůrců nebo poslední snímek režiséra Alberta Serry Smrt Ludvíka XIV., kde roli největšího francouzského krále ztvárnil Jean-Pierre Léaud.  


Večer krátkých filmů
Na programu 19. Festivalu francouzského filmu nebude letos chybět ani oblíbený Večer krátkých filmů, který proběhne v Praze, Brně, v Českých Budějovicích a Ostravě.


Filmové hity
Sekce Filmové hity divákům nabídne kvalitní snímky francouzské kinematografie posledních let. Prvním z nich je film režiséra Xaviera Dolana Je to jen konec světa. Hvězdně obsazený snímek
v čele s Gaspardem Ullielem, Nathalií Baye, Vincentem Casselem, Marion Cotillard a Léou Seydoux byl na festivalu v Cannes oceněn Velkou cenou poroty. Druhým, také na letošním festivalu v Cannes uvedeným filmem, je snímek režisérské dvojice bratří Dardennů Neznámá dívka. Slavné herečky Juliette Binoche, Valerii Bruni Tedeschi a další interprety v neotřelých hereckých polohách představí film Líná zátoka režiséra Bruna Dumonta. Skvělou zábavu nabízí komedie Bláznivá pětka režiséra Igora Gotesmana. S legendárním hercem Jean-Paulem Belmondem se v dokumentu nazvaném Belmondo podíváme na místa, kde vznikaly jeho filmy. Snímek Lagerfeld - důvěrné nás zavede
do světa haute couture, intimní portrét představí ikonu světového módního průmyslu a hlavního návrháře značky Chanel Karla Lagerfelda. Oscarový režisér Luc Jacquet ve svém celovečerním dokumentu Nebe a led popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu. Ve snímku V sedmnácti zachycuje francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků, jejichž vztah začíná školní šikanou, ale postupně se vyvíjí
v křehké pouto. Monsieur Chocolat režiséra Roschdy Zema je příběh prvního černošského klauna, který s elegancí sobě vlastní dobyl Paříž. My tři nebo nikdo režiséra, herce a producenta Kheirona je příběhem íránské rodiny o její cestě z malé vesnice na jihu Íránu až na pařížskou periferii. Mustang je film mladé režisérky Deniz Gamze Ergüven, jehož děj se odehrává na severu Turecka a byl
s úspěchem promítán jak na festivalu v Cannes, tak na MFF Karlovy Vary.  Chybět nebudou ani filmy pro děti v českém znění Bella a Sebastián 2 nebo Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek.

Fokus Catherine Deneuve
Fokus Catherine Deneuve přinese výběr pěti snímků z aktuální tvorby této hvězdy francouzské kinematografie doplněný klasickým snímkem François Truffauta Poslední metro.

Výstava Kate Barry
Festival doprovodí výstava fotografií Kate Barry Herečky, která v Galerii 35 Francouzského institutu nabídne 25 portrétů významných francouzských hereček. Tato výsostně „ženská“ výstava měla být poctou fotografky fotografovaným, ale stala se poctou hereček talentu, jemnosti a pravdivosti díla Kate Barry. Výstava potrvá až do ledna 2017.

Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz

ffs

Facebookové stránky festivalu: https://www.facebook.com/festivalff

Festival se koná v osmi partnerských kinech:
v kinech sítě Europa Cinemas (Praha - Kino 35 Francouzského institutu, Lucerna, Světozor, Brno – Scala, České Budějovice – Kotva, Hradec Králové – Bio Central, Ostrava – Minikino) a v pražském multikině CineStar Anděl.

Všechny filmy jsou uváděny v původním znění s českými titulky nebo s českým dabingem.
Vstupné na festivalové projekce činí 100 Kč.
 
 
Zdroj foto: https://www.facebook.com/festivalffSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Rozhovor s Robertem Vanem

200rozNarodil se na Slovensku, emigroval do Spojených států a po sametové revoluci se vrátil do Prahy. V komerční sféře patří k vyhledávaným módním a portrétním fotografům. Krom toho, jako jeden z mála, využívá ve své vlastní tvorbě techniku rozšířenou v 19. ...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Mistr thrilleru opět boduje

cizi200Harlan Coben patří dlouhodobě mezi moje nejoblíbenější autory. Každý nový přírůstek v jeho biografii oslavuju šampaňským. Proto mě samozřejmě nemohl minout ani Cizinec, kterého v nedávné době vydalo nakladatelství Knižní klub.

...

Divadlo

Pohádka O Človíčkovi akrobatickými kousky pořádně rozvibruje bránici

O clovickovi 200Městské divadlo Zlín razí heslo „děti do divadla patří“, a tak se první letošní premiéra, která se konala 20. ledna 2013, týkala především dětských diváků. Ti měli tu čest spatřit první uvedení pohádky O...

Film

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

...