Aerofilms vysílají do Varů rekordních 11 filmů

Aerofilms vysílají do Varů rekordních 11 filmů

aerofilms 200Rekordních jedenáct filmů z kolekce distribuční společnosti Aerofilms se objeví na letošním 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Ten nejvýznamnější z nich – francouzský film Pěna dní režiséra Michela Gondryho – bude dokonce celý festival slavnostně zahajovat. Dva z filmů v nabídce AerofilmsDK a Zázrak – se pak budou ucházet o ceny v soutěži. Očekávanou filmovou událostí bude také první česká projekce nejnovějšího filmu režiséra Ariho Folmana Futurologický kongres. Po filmových projekcích bude na diváky jako každý rok čekat oficiální festivalový klub Aeroport, letos poprvé na majestátní Goethově vyhlídce. Již tradičně na karlovarský festival v Praze od 6. do 14. 7. navážou Oficiální ozvěny MFF Karlovy Vary v kinech Aero a Světozor.

„Za Aerofilms jsme rádi, že jsme se letos s karlovarským festivalem shodli na tolika filmech. I když to samozřejmě není o kvantitě, ale hlavně o kvalitě. Za každým z těchto filmů si pevně stojíme a těší nás, že je můžeme uvést právě na karlovarském festivalu,“ komentuje výběr zakladatel společnosti Aerofilms Ivo Andrle, který letos také poprvé zasedne v hlavní porotě festivalu po boku Agnieszky Hollandové a dalších významných osobností ze světa filmu.

Pěna dní zahájí karlovarský festival a vstoupí do českých kin

Jako slavnostní zahajovací film letošního ročníku karlovarského filmového festivalu byl vybrán francouzský film Pěna dní z nabídky distribuční společnosti Aerofilms. Film natočený v typickém výtvarném a vizuálním stylu režiséra Michela Gondryho zpracovává věhlasnou stejnojmennou literární předlohu Borise Viana a v hlavních rolích se českému publiku představí hvězdy současného francouzského filmu – Audrey Tautou, Romain Duris a Omar Sy. Netrpělivě očekávaná novinka, která už nyní vzbuzuje bouřlivé diskuze, vstoupí do českých kin ještě během festivalu, ve čtvrtek 4. července.

aerofilms 1 pena dni

Dva soutěžní snímky

Dva z filmů, které Aerofilms připravuje do distribuce, se probojovaly do soutěžních sekcí. V Soutěži dokumentárních filmů bude zápolit ojedinělý intimní dokument DK, který natočila režisérka Bára Kopecká o životě a smrti svého manžela, radikálního architekta Davida Kopeckého. V soutěžní sekci Na východ od Západu bude nasazen slovenský celovečerní film Zázrak režiséra Juraje Lehotského. Příběh komplikovaného života patnáctileté dívky na okraji společnosti vstoupí do kin 3. října.

Futurologický kongres a další distribuční novinky

Řada diváků si jistě nenechá ujít také předpremiérové uvedení nejnovějšího filmu Ariho Folmana Futurologický kongres. Režisér originálního animovaného dramatu Valčík s Bašírem se tentokrát vydal na experimentální cestu a kultovní předlohu klasika sci-fi literatury Stanislawa Lema zpracoval jako napůl hraný a napůl animovaný snímek. Příběh o touze po věčném mládí a strachu z reality ukazuje vizionářskou představu budoucnosti a odcizený svět technologií, které jsou povýšeny nad člověka. Snímek, jehož světová premiéra proběhla nedávno na filmovém festivalu v Cannes, uvede Aerofilms do českých kin krátce po karlovarském festivalu, již 8. srpna.

Z dalších chystaných novinek budou mít diváci karlovarského festivalu možnost vidět v předstihu také palestinský film Omar – pohnutý milostný příběh odehrávající se na pozadí komplikované politické situace Izraele – nebo v sekci Horizonty indický snímek Cizí oběd, který už letos jedno festivalové publikum okouzlil na filmovém festivalu v Cannes.

Oficiální festivalový klub Aeroport

Po pěti letech v budově bývalé České spořitelny na Divadelním náměstí se oficiální festivalový klub Aeroport v režii týmu Aerofilms letos přesune na kopec zvaný „Výšina věčného života“ – Goethovu vyhlídku. Aeroport bude otevřen od 14 hodin do pozdních nočních hodin a nabídne opět notnou dávku zábavy, relaxace a magie. Budova Goethovy vyhlídky s překrásnými prostory ožije na 9 dní čilým životem. Na každý večer je připraven hudební program, o který se postarají přední čeští Djs. Každý den o půlnoci na návštěvníky navíc čeká speciální audio-vizuální show, která objekt a blízké okolí vtáhne do magického představení. Vstup je zdarma. Na Goethovu vyhlídku se lze vydat buď pěší chůzí po značené stezce či se nechat svézt pravidelnou autobusovou linkou operující denně mezi 19. a 3. hodinou ranní. Poslední noční autobusový spoj bude zajíždět až do stanového městečka. Hlavním partnerem letošního Aeroportu je MFF Karlovy Vary.
aeroport

Šavy Vary – Oficiální ozvěny MFF Karlovy Vary v pražských kinech Aero a Světozor

V sobotu 6. 7., v závěrečný den karlovarského festivalu, navážou na festival v pražských kinech Aero a Světozor tradičně jeho Oficiální ozvěny. Stejně jako v minulých letech, tak i letos je pro diváky v Praze připravena ochutnávka toho, co letošní festival svým návštěvníkům přichystal. Po 9 dní bude šance zhlédnout znovu filmy, které vás ve Varech zvedly ze sedaček, či konečně vidět ty, na které jste se ve Varech nedostali. Oficiální ozvěny potrvají v obou pražských kinech do neděle 14. 7.
Více na: www.kinoaero.cz a www.kinosvetozor.cz

PŘEHLED FILMŮ AEROFILMS NA 48. MEZINÁRODNÍM FILMOVÉM FESTIVALU KARLOVY VARY

Pěna dní

Slavnostní premiéra na zahájení MFF KV, Hlavní program – mimo soutěž, distribuční premiéra 4. 7.
Filmová adaptace slavného románu francouzského spisovatele Borise Viana. V typickém výtvarného a vizuálního stylu režiséra Michela Gondryho se představí Audrey Tautou, Omar Sy a Romain Duris.

Futurologický kongres

Sekce Horizonty, distribuční premiéra 8. 8.
Nejnovější snímek osobitého režiséra Ariho Folmana zve diváka na vizuálně omračující jízdu, ve které se ztrácí hranice mezi fantazií, realitou a snem.

DK 

Soutěž dokumentárních filmů, distribuční premiéra 24. 10.
Stavitel, který nejradši bourá. Plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hedonik, velkorysý uzurpátor. Celovečerní dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého.

Zázrak

Na východ od Západu – soutěžní sekce, distribuční premiéra 3. 10.
Příběh patnáctileté dívky, která se dostane do nápravného zařízení, touží milovat, ale není jí to dovoleno. Navzdory všem zákazům se však rozhodne žít svůj život naplno.

Omar

Sekce Jiný pohled, distribuční premiéra 26. 9.
Palestinský film vypráví pohnutý milostný příběh odehrávající se na pozadí dramatické politické situace v Jeruzalémě. Tři mladí muži a jedna dívka se pokoušejí vydobýt si právo na vlastní život a zároveň dostát poslání bojovníků za svobodu své vlasti.

Cizí oběd

Sekce Horizonty, distribuční premiéra 14. 11.
Hraný debut talentovaného indického tvůrce nabízí správnými ingrediencemi „ochucený“ příběh zatoulaného oběda, který propojí půvabnou a v manželství strádající Ilu s posmutnělým Saajanem, jemuž penze právě klepe na dveře.

Odpad město smrt
Sekce České filmy 2012-2013

Příběh filmové adaptace divadelního představení divadla Komedie se odehrává v prostředí rozpadajícího se města, při jehož sanování se politici nepokrytě dělí o zisky se spekulanty a lobbisty, to vše pod ochranou policie. Hřebejk, Kopecký, Pařízek, Fassbinder.

Život s Kašparem

Sekce Dokumentární filmy – mimo soutěž
Časosběrný dokumentární film Heleny Třeštíkové. V roce 1989 jedenadvacetiletý iniciátor studentských protestů, dnes čtyřicátník, který má za sebou životní zvraty, výhry i zklamání. 23 let života Jakuba Špalka, jedné z nejvýraznějších osobností českého divadla.

Šmejdi

Sekce České filmy 2012-2013
Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma?

Cesta do lesa

Sekce České filmy 2012-2013
Volné pokračování filmu Cesta z města Tomáše Vorla. Oslava české krajiny a přírodních živlů, kteří čelí agresivitě měst. V hlavních rolích hrají Tomáš Vorel Jr., Anna Linhartová, Tomáš Hanák, Bára Schlesinger, Bolek Polívka, Eva Holubová a Jiří Schmitzer.

Zjizvená tvář

Pocta Oliveru Stoneovi, v kinech pouze od 6. do 28. 7.
Scenárista Oliver Stone našel ideálního režiséra v o šest let starším kolegovi Brianu De Palmovi. Společně vytvořili brutální, stylový snímek, v němž exceluje Al Pacino. Film bude mimořádně uveden během července také v českých kinech.

Více na: www.aerofilms.cz


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

Na začátku jsem netušil, že oratorium Mistr Jan Hus bude žít svým vlastním životem, říká Richard Pachman

richard pachman perex 2Na naší scéně patří patrně k nejpracovitějším hudebníkům. Za pětadvacet let své umělecké činnosti překvapil řadou projektů, přilákal nespočet posluchačů. Jenom alb mu za tu dobu vyšlo jedenatřicet. Jenomže Richard Pa...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA přináší opět nejlepší filmy o cestování a sportech v přírodě

EK14 perexV rekordních více než 200 českých a slovenských městech se v únoru a březnu bude konat již 5. ročník Expediční kamery, tedy přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny. I tentokrát je připravena pořádná dávka dobrod...


Literatura

Nutné lži – dvě ženy samy proti systému

Nutne lziJane Forresterová je mladá žena, která má po sňatku s Robertem jasnou a zářivou budoucnost. A taky krásně nalinkovanou - vzala si pediatra, což v 60. letech minulého století na jihu USA pro muže znamená, že má společenskou...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...