Výstava Velká válka 1914–1918: Technika v míru, technika ve válce

Výstava Velká válka 1914–1918: Technika v míru, technika ve válce

Email Tisk

valka200Až do konce roku 2015 mohou zájemci o historii navštívit v Technickém muzeu v Brně výstavu Velká válka 1914–1918: Technika v míru, technika ve válce. Výstava přibližuje válečné události a rozvoj techniky na počátku 20. století. Na výstavu navazují bohaté doprovodné a vzdělávací programy.

 

Expozice návštěvníkům připomíná události první světové války z pohledu rakousko-uherské armády, zejména pak vojáků, pocházejících z Čech. Dále představuje výrobky vybraných továren z Čech, Moravy a Slezska a postupnou orientaci průmyslu na válečnou produkci.

valka1

 

Návštěvníci si mohou prohlédnout zbraně, vojenskou techniku, ukázky uniforem, výstroje a osobních věcí vojáků. Muzeum se touto akcí připojilo k projektu Legiovlak, který organizuje Československá obec legionářská. Zájemci si mohou repliku legionářského vlaku prohlédnout na brněnském nádraží v Králově Poli do 5. listopadu. Projekt pomáhá obnovovat povědomí o významu legií a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. První světová válka svým rozsahem a intenzitou neměla do počátku 20. století obdobu.

valka3

Postupně se do ní zapojilo 32 zemí, z toho 28 na straně Dohody a 4 na straně Centrálních mocností. Počet obyvatel válčících států dosáhl půldruhé miliardy, což představovalo tři čtvrtiny světové populace. Bojovalo se v Evropě, Asii a Africe na území o rozloze čtyř miliónů čtverečních kilometrů. Po válce prakticky neexistovala rodina, které by se události nedotkly, nebylo snad člověka, který by neztratil někoho ze svých nejbližších na některé z válečných front.   

valka6

            

Výstava obsahuje řadu interaktivních prvků, které si návštěvníci mohou sami vyzkoušet. K výstavě Velká válka 1914–1918: Technika v míru, technika ve válce nabízí muzeum pro školní a zájmové skupiny interaktivní program s názvem Na frontě či ve frontě.  K výstavě připravilo muzeum také tři doprovodné projekty: Po stopách piety, Podívej se na ten pomník a Byla válka byla.


www.technicalmuzeum.cz , ilustrační foto, Technické muzeum Brno


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Čtěte také...

Kníže Břetislav I. navštíví Chrudim

bretislav 200V sobotu 10. ledna si královské věnné město Chrudim připomene 960. výročí úmrtí českého knížete Břetislava I. a zároveň i první písemné zmínky o městě, neboť kníže Břetislav zemřel na hradě Chrudimi 10. ledna 1055 při své výpravě do Uher, jak ...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Cesta běžce – fascinující pohled do bájného světa japonských běžců

Cesta bezce perexPohled do bájného světa japonských běžců přináší knížka londýnského rodáka Adharananda Finna Cesta běžce. „Náramné dobrodružství! Od první stránky jsem byl uchvácen,“ ohodnotil ji autor bestsellerů Christopher McDougall.

Divadlo

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...

Film

Celé dlouhé filmové večery na Youtube. A zadarmo!

 

youtubeOblíbený komunitní portál Youtube.com si zřejmě začal zahrávat s ohněm. Nebo je nová strategie společnosti začátkem něčeho nového? Sledujte filmy online a zadarmo.

...