Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

Noc divadel v DISKu – delší, nabitější, zábavnější!

disk 200Divadlo DISK se, stejně jako v loňském roce, účastní společně s dalšími 117 divadly z celé republiky projektu Noc divadel 2014. Poučeni z předchozího roku, kdy DISK a podzemí DAMU zavalilo více než 1300 diváků, jsme pro návštěvníky připravili rozsáhlejší a podstatně delší program. 15. listopadu v prostorách DISKu a DAMU souběžně poběží program na pěti různých místech. Tentokrát začínáme v 16:00. A končíme v jednu ráno.

 

Odpoledním startérem Noci divadel v DISKu budou, v loňském roce velmi oblíbené, prohlídky zákulisí divadla a podzemí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, v jejíž budově DISK sídlí. První část Noci divadel odstartuje už ve čtyři odpoledne, v dvacetiminutových intervalech vás prostory, kam se běžně veřejnost nemá šanci podívat, budeme provázet až do půlnoci. I letos se můžete těšit na tajemná překvapení ve sklepení DAMU a prohlídky s děkankou divadelní fakulty.
V 19 hodin pak startuje program, který představí tvorbu studentů DAMU. Probíhat bude souběžně na třech scénách, můžete si tedy být jisti, že ať dorazíte v kteroukoliv hodinu, vždy bude kam vyrazit a na co se podívat.
„V divadle DISK představíme tvorbu absolventských ročníků herectví katedry činoherního a katedry alternativního a loutkového divadla. Za činoherní katedru se můžete těšit na muzikálové pásmo v režii Lumíra Olšovského, bluesový koncert pod vedením Jiřího Šlupky Svěráka a v neposlední řadě uvidíte 3D jevištní trailer k jedné z absolventských inscenací ročníku – Mučedník. Alterna pak doplní program třemi pásmy improvizací bez předem daného tématu. Jakým směrem se večer vyvine, nevíme ani my sami.“ říká vedoucí produkce divadla DISK Tereza Sochová.
Komorní scénu DAMU – Studio Řetízek – opanují studenti 3. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla, kde odehrají hned 5 představení. Na učebnách katedry činoherního divadla je doplní bakalářské inscenace obsazené studenty 3. ročníku oboru herectví.

disk 1


Nedílnou součástí Noci divadel v DISKu je interaktivní výstava Moc divadel, která opět zaplní kavárnu divadla a foyer. „V KAFE DAMU, především ve výlohách do ulice Karlova, budou nepřetržitě probíhat tři krátká představení na téma: Má divadlo zázračnou moc? - a to ve třech různých žánrech: alternativní-loutkové divadlo, činoherní divadlo a performance.“ Vysvětluje studentka DAMU Martkéta Bodoríková, autorka výstavy.
„Na programu Noci divadel v DISKu a na DAMU se podílí více než 60 účinkujících.“ doplňuje Tereza Sochová.
Až se nabažíte diskového programu dosyta, rozhlédněte se po foyeru divadla a pokud uvidíte umělecký kufr, popadněte ho a odneste do dalšího divadla na své trase. V rámci mezinárodní platformy na výměnu a výstavu umění… v kufru. Prohlédněte si s námi opečovávané kufry a infikujte ostatní divadla!
To ovšem stále není všechno. Během Noci divadel si můžete v pokladně divadla DISK zakoupit vstupenky na listopad a prosinec a dárkové poukazy s 50 % slevou. Přijďte a zažijte DISK jinak!

disk 2

 

 

Divadlo DISK                                    
Karlova 26, 116 65 Praha 1
tel.: +420 234 244 254
tel.: +420 234 244 253

www.divadlodisk.cz


 

Rozhovor

Nad všechny poháry a medaile mám raději spokojenost a odezvu publika, říká Marek Meluzín

marek meluzin 200I když má své zaměstnání, tancem žije a nakazil tím už spoustu dalších. Řeč je o Marku Meluzínovi z Kroměříže. Během svého života prošel několika tanečnímu skupinami, aby si nakonec postavil tu svou a jako choreograf ji vedl a formova...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Příběh hodinek Prim

Prim 200Za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky z programu Kulturní aktivity 2014 vyšla jedinečná publikace, která je opravdovým skvostem, obzvlášť pro milovníky hodinek a jejich historie. Libor Hovorka, jehož zásluhou tato plnobarevná kniha spatřila světlo světa, pracuje...

Z archivu...


Literatura

Příběh s děsivým koncem – láska krásné lazebnice a korunního prince bavorského

dvorni sasek a carodejnicePoté, co bavorský vévoda Albrecht III. zemřel, rozhodl se jeho bratr po mléku a dvorní šašek Jan Burger, že se vyzná ze svého děsivého prohřešku. Přiřízl si několik husích brků a začal vyprávět pří...

Divadlo

Premiéra komorní opery Jsem kněžna bláznů

opera diversa perexKomorní opera Jsem kněžna bláznů mapuje soukromý i tvůrčí život první české spisovatelky. Libreto na základě její korespondence, básní Jaroslava Seiferta, Vladislava Vančury a Viktora Dyka sepsala dokumentar...

Film

Poctivý životopisný film o legendách zločinu

zlocin 200Film Legendy zločinu (2015) je povedený snímek o klasickém gangsterském tématu, který ale patří mezi ty nejlepší, které kdy byly natočeny. Nechybí mu nic, zakládá se na skutečné události, je v něm zločin, krev i humor, ale celé to je navíc dost m...