Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků
Banner

Blíží se Noc kostelů - i letos se očekávají tisíce návštěvníků

Email Tisk

Kostel200Křesťanské farnosti a sbory po celém Česku otevřou své kostely zájemcům o křesťanství, o sakrální architekturu, či jiné duchovní umění.  Letos se Noc kostelů uskuteční v pátek 29. května a naváže na ni festival křesťanství Dny víry. 

 

Noc kostelů přiblíží návštěvníkům rozmanitost křesťanských církví a náboženského vyjadřování. Cílem projektu je prezentovat kostely jako důležitou součást společenského života. Podobné akce se pravidelně konají i v zahraničí.

Kostel1

 

V rámci akce se mohou návštěvníci podívat do běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Akce umožňuje setkání s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění a zážitků na magických místech a také návštěvy běžně nepřístupných částí kostelů, jako jsou sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady. Cílem projektu je nejen představit návštěvníkům české a moravské kostely, ale zároveň v nich návštěvníkům nabídnout kulturně-naučný program. Organizátoři si tak pro návštěvníky jako již každoročně připravili bohatý program; komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení. Vystaveny budou také liturgické předměty a sakrální umění.

Kostel3

 

Do jakého kostela či chrámu se v rámci Noci kostelů mohou návštěvníci podívat, se zájemci dozví na webových stránkách www.nockostelu.cz. Zde naleznou také všechny důležité informační materiály.

Kostel4

 

Pro uživatele iPhonu či iPadu bude zdarma k dispozici aplikace iKostel, která nabízí veškeré informace k akci a také navigaci k nejbližšímu kostelu. 

kostel9

                                                                                      

V loňském roce se do Noci kostelů zapojilo více než 1400 kostelů. O mimořádném zájmu veřejnosti svědčí i více než 450 tisíc návštěvníků.     Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Václav básně nerecituje, on je vypráví

kumpáni perexV lednu 2006 hrál Honza Paulík na jedné vernisáži v kladenském zámku na kytaru, přišel za ním recitátor Václav Fikrle a řekl mu: „Prosím vás, do toho vašeho hraní bych si uměl představit, že bych něco povídal.“ ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Dvanáctiletá Bára poutavě vypráví o Marii Terezii

marie terezie grada perexKrálovna Marie Terezie vzbuzuje dodnes polemiku – jedni oceňují její (na danou dobu) progresivitu, kupříkladu, že zavedla povinnou školní docházku, jiní jí vyčítají, že nebyla progresivní víc, že třeba nezrušila ...

Z archivu...


Literatura

Pohádky z kočičího pelíšku

Pohadky pelisek 200Nakladatelství CPress  ve společnosti Albatros Media přináší nejmenším čtenářům příběh neposedného a popletého kocourka, jehož veselé příhody sepsala a ilustrovala Magda Jelínková Nováková.

 ...

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

Přehlídka La película zpřístupní španělsky mluvené filmy

lapelica plakat200Jako každoročně se také letos - v druhé půli února - mohou zájemci o španělsky mluvené filmy seznámit s tvorbou nejen španělskou, ale také zemí Jižní a Střední Ameriky (samozřejmě s výjimkou Brazílie, kde se mluví portugalsky). Přehlí...