Známe nejkrásnější nádraží roku 2015

Kultura21.cz

Známe nejkrásnější nádraží roku 2015

Email Tisk

nadra200V Praze proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže o titul Nejkrásnější nádraží  České republiky 2015. Setkání se již tradičně koná v reprezentativních prostorách Valdštejnského paláce, sídle Senátu PSP ČR. 

 

Soutěž probíhá pod záštitou stálé komise Senátu pro rozvoj venkova a ministra dopravy Dana Ťoka. Pořádá ji Asociace Entente Florale CZ – Souznění ve spolupráci s ŽelPage, Plzeňskou dráhou a Mikroregionem  Konstantinolázeňsko. Na projektu dále spolupracují  Správa železniční dopravní cesty, s.o., České dráhy, a.s., a další partneři.

Loňský vítěz soutěže, nádraží Brno-Chrlice, předal štafetu letošnímu vítězi – nádraží Nový Jičín město.  Letošními dalšími finalisty se stala nádraží Černý Kříž, Čermná nad Orlicí, Jedlová, Jeseník, Kunžak-Lomy, Nové Město na Moravě, Poděbrady a Silůvky.                             

nadra

 

V 9. ročníku soutěže se sešlo celkem 3374 platných hlasů. Kromě hlavních cen udělili organizátoři titul Pohádkové nádraží mininádražíčku Kateřina v Karlovarském kraji, které je turistickou atrakcí a ukázkou dopravy v hlubinných dolech a nádraží Lašovice v kraji Středočeském. Zvláštní ocenění za příkladné využití části objektu získala železniční stanice Nižbor.                                                                                                                                    

      nadra4

 

Smyslem soutěže je zlepšit prostředí železničních nádraží, stanic a zastávek, motivovat vlastníky a správce objektů k zodpovědnější péči o svěřený majetek a zvýšit zájem veřejnosti o cestování vlakem. Soutěž probíhá od roku 2007. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi. Soutěž si rychle získala velkou popularitu u široké veřejnosti. V roce 2014 hlasovalo celkem 3 450 hlasujících. Výsledky jsou pravidelně vyhlašovány v Senátu za účasti senátorů, představitelů Ministerstva dopravy, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a dalších dopravců, vesnic a měst s oceněnými nádražími a lidí, kteří se o stav stanic zasloužili.

www.nejnadrazi.cz 


 

Rozhovor

Štěpán Kojan: „Prvnímu ročníku Rocku pro faunu přeji podporu široké veřejnosti pro dobrou věc Fauny“

keks 200Rock pro faunu – je nový projekt, který chce pomoci přírodě a zvířatům. Předkládáme vám, našim čtenářům, první rozhovor s leaderem kapely KEKS Štěpánem Kojanem:

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)

Čtěte také...

Varšavské povstání zblízka

varsava perex„Chtěli jsme být svobodní a za svobodu vděčit sami sobě.“ To byl hlavní důvod, proč Varšavané šli do nevyrovnaného boje proti nacistům. Na začátku nadšení pro věc, na konci zničené téměř celé město. A přesto se o této zásadní události druhé s...

Z archivu...


Literatura

Hravou formou na angličtinu pro děti

anglictina 200Děti, rodiče i učitelé se začátkem nového školního roku jistě uvítají Praktickou angličtinu pro děti s výstižným podtitulem Aby se rychle rozmluvily, kterou pro nás připravilo nakladatelství Portál. Zábavnou formou nás provede každodenními si...

Divadlo

Divadlo na cucky úspěšně kolaudovalo

dncS přispěním veřejnosti a celé řady sponzorů se podařilo olomoucké obecně prospěšné společnosti DW7 vybudovat v centru města novou uměleckou scénu. Stavební práce v růžovém domě s číslem 42 jsou dokončeny, dnes proběhla kolaudace a v nejbližších ...

Film

AXN uvede na podzim seriálové drama Nezvěstná z prostředí FBI

Emily zaOriginální televizní seriál Nezvěstná od Sony Pictures Television, v hlavní roli se Stanou Katicovou, bude mít premiéru již tento podzim na stanici AXN. Seriál natáčený v Evropě se v červnu stal zahajovacím snímkem 57. ročníku Mezinárodního televizního ...