Svatební romantika na českých hradech a zámcích
Banner

Svatební romantika na českých hradech a zámcích

Email Tisk

svatby200Státní hrady a zámky lákají nejenom na prohlídky či kulturní akce, ale nabízejí splnění romantického snu také budoucím nevěstám a ženichům.

 

 

 

Na všech hradech a zámcích Liberecka, Královéhradecka i Pardubicka můžete uspořádat svůj svatební den, a to jak v kaplích, komnatách, tak i v parcích či pod arkádami na nádvoří. Přehled objektů z těchto tří krajů, kde lze prožít svůj den D je na stránkách Národního památkového ústavu.

Romantická svatba v létě i v zimě na Sychrově
Svatba na zámku má své kouzlo v létě i zimě. Zámek Sychrov nabízí obě tyto varianty.

svatby Sychrov

Kouzlo tradičních svateb na Veselém Kopci
Pro milovníky tradic a obyčejů je určena nabídka uspořádat svatební obřad na Veselém Kopci. (Soubor lidových staveb Vysočina).

Svatba na utajeném hradě Litice
Hrad je považován za možné místo narození Jiřího z Poděbrad. Tento hrad ukrytý na Pardubicku není návštěvníky dosud objeven.

Svatba za zvuků varhan na Hrubém Rohozci
Kdo si chce při svém svatebním dni vyslechnout autentickou varhanní hudbu, může mít svatební obřad v kapli zámku Hrubý Rohozec.

Svatba jako pro hraběnku
Svatební obřad jako pro hraběnku Žofii lze prožít na zámku Zákupy. Zde se 1. 7. 1900 vdávala Žofie Chotková; za chotě pojala předpokládaného následníka trůnu Františka Ferdinanda D´Este.

Po stopách babičky nebo paní kněžny v Ratibořicích
Správa zámku v Ratibořicích nabízí obřady přímo v zámku, ale i v parku. Pro svatební hosty je určena možnost speciálních prohlídek.

Svatba mezi sochami Cností a Neřestí
Obnovený hospitál Kuks je jedinečnou ukázkou barokního umění; pro svatby je zde připraveno několik míst; od lékárny, lapidária se sochami Cností a Neřestí, až po bylinkovou zahradu. Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice.

svatby Kuks

Zdroj: Národní památkový ústav


 

Rozhovor

Lucie Roubínová: „Vím, že někde v davu sedí má obrovská opora…“

lakoma barka200V neděli 5. května se v Kaplici na Českokrumlovsku konal již 10. ročník soutěžní přehlídky dětských hudebních souborů Kaplické hrátky. Děti soutěžily v několika kategoriích a jejich výkony byly těžko porovnatelné. Hlavně proto, že každé u...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Poodhalené záhady a taje české historie


zaha200V nové knize Jana Bauera Záhady českých dějin II se zkušenému autorovi literatury faktu znovu podařilo uplatnit svoji osvědčenou metodu, jíž mistrně kombinuje shrnutí zjištěných faktů a záznamů z historických pramenů s vlastní analýzou tématu. Vše je...

Z archivu...


Literatura

Klejinčino tajemství

 

Klejinka 200Klejinka. Krásná, tajuplná vila z počátku 20. století, projektována slavným Aloisem Fousem jako jeho prvotina, pro zámožnou rodinu továrníka Kleina. Po něm je i vila pojmenována.

...

Divadlo

Horská dráha, přehlídku šarmu a osobního kouzla

Horska draha perexPrvní premiérou roku 2019 v Divadle Bolka Polívky v Brně byla 11. ledna francouzská konverzační komedie Erica Assouse, která si hraje s prvky absurdního humoru. Je určena pro dva herce a v režii Petra Halberstadta se v ní představ...

Film

Tlusté filmové časopisy opět pokukují

iluminace 123Takzvaně vědecké filmové časopisy, jejich rozsah se pohybuje řádově ve stovkách stránek, mají odedávna smůlu: jednak vycházejí se zpožděním (i více než půlročním), jednak případný zájemce má problémy s jejich selháním – v ...