Svatební romantika na českých hradech a zámcích

Svatební romantika na českých hradech a zámcích

Email Tisk

svatby200Státní hrady a zámky lákají nejenom na prohlídky či kulturní akce, ale nabízejí splnění romantického snu také budoucím nevěstám a ženichům.

 

 

 

Na všech hradech a zámcích Liberecka, Královéhradecka i Pardubicka můžete uspořádat svůj svatební den, a to jak v kaplích, komnatách, tak i v parcích či pod arkádami na nádvoří. Přehled objektů z těchto tří krajů, kde lze prožít svůj den D je na stránkách Národního památkového ústavu.

Romantická svatba v létě i v zimě na Sychrově
Svatba na zámku má své kouzlo v létě i zimě. Zámek Sychrov nabízí obě tyto varianty.

svatby Sychrov

Kouzlo tradičních svateb na Veselém Kopci
Pro milovníky tradic a obyčejů je určena nabídka uspořádat svatební obřad na Veselém Kopci. (Soubor lidových staveb Vysočina).

Svatba na utajeném hradě Litice
Hrad je považován za možné místo narození Jiřího z Poděbrad. Tento hrad ukrytý na Pardubicku není návštěvníky dosud objeven.

Svatba za zvuků varhan na Hrubém Rohozci
Kdo si chce při svém svatebním dni vyslechnout autentickou varhanní hudbu, může mít svatební obřad v kapli zámku Hrubý Rohozec.

Svatba jako pro hraběnku
Svatební obřad jako pro hraběnku Žofii lze prožít na zámku Zákupy. Zde se 1. 7. 1900 vdávala Žofie Chotková; za chotě pojala předpokládaného následníka trůnu Františka Ferdinanda D´Este.

Po stopách babičky nebo paní kněžny v Ratibořicích
Správa zámku v Ratibořicích nabízí obřady přímo v zámku, ale i v parku. Pro svatební hosty je určena možnost speciálních prohlídek.

Svatba mezi sochami Cností a Neřestí
Obnovený hospitál Kuks je jedinečnou ukázkou barokního umění; pro svatby je zde připraveno několik míst; od lékárny, lapidária se sochami Cností a Neřestí, až po bylinkovou zahradu. Církevní obřady se konají v klášterním kostele Nejsvětější Trojice.

svatby Kuks

Zdroj: Národní památkový ústav


 
Banner

Rozhovor

Nasycen se vrací: „Chceme si zahrát muziku, kterou bychom mohli sami poslouchat.“

nasycen200Říká v tomto rozhovoru zpěvák, skladatel a klávesista Raven a frontman pražské kapely Nasycen, která se v loňském roce po předlouhé pauze vrátila opět na scénu.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Kardinál Duka převzal Bibli Reynek v hodnotě 65 tisíc korun

Kardinal Duka s Bibli Reynek perexDominik kardinál Duka převzal v úterý 13.5.2014 ve Velkopřevorském paláci v Praze jedinečné vydání Bible s grafikami Bohuslava Reynka. Bibli Reynek obdržel z ...

Z archivu...


Literatura

Mrtví prezidenti = Deadpool na hrad!

deadpool200Ztřeštěný Deadpool vtrhl v únoru nejen do kin, ale hlavně do našich komiksových končin díky nakladatelství Crew s Drákulovou výzvou. A ukázalo se, že poptávka po hláškujícím ne-tak-docela-hrdinovi je velká a proto nám vykutálený Deadpool přináší sv...

Divadlo

Divadlo na Vinohradech uvádí: Peter Shaffer - AMADEUS

ama 200Pražské Divadlo na Vinohradech uvedlo 7. listopadu premiéru Amadea známého britského dramatika Petera Shaffera. U diváků oblíbenou inscenaci připravuje režisér Martin Čičvák na scéně ...

Film

ZKRÁTKA KRAŤAS - Nejlepší krátké animované filmy ve střední Evropě aneb Animace, co není pro děti…

zkratkakratas200Pod názvem „Zkrátka kraťas“ vstoupí do českých kin 21. září 2017 výběr nejzajímavějších krátkých animovaných filmů nadějných mladých filmařů ze zemí střední a východní Evropy. Jde o současnou tvorbu posledních dvou let, zahrnující abstra...