Rozmarné léto v Háji ve Slezsku

Rozmarné léto v Háji ve Slezsku

rozmarne leto plakat 200Občanské sdružení Vladislava Vančury z Háje ve Slezsku pořádá tradiční letní slavnost Rozmarné léto. Slavnost se uskuteční v sobotu 22. června 2013 v Háji ve Slezsku.

 

 

Účastníci tradiční letní slavnosti Rozmarné léto, která se uskuteční v sobotu 22. června v Háji ve Slezsku, se mohou těšit na vystoupení mažoretek z polské Ratiboře, na vzpomínkový akt u pomníku Vladislava Vančury i na slavnost v Dohnálkově parku, kde budou taneční soubory z Kyjovic, Bejatky ze Štítiny či lidový soubor z Ratiboře. Chybět nebude lidové vyprávění ani cimbálová muzika Háj, zábava pro děti včetně skákacího hradu, teplé i studené občerstvení včetně bio jídelníčku. Vstup na akci je volný.

Občanské sdružení Vladislava Vančury, které bylo založeno před deseti lety, se snaží rozvíjet vančurovskou tradici - propaguje dílo umělce, jehož jméno má ve svém názvu. Spisovatel, dramatik, scenárista a režisér Vladislav Vančura se v Háji narodil a má tam i pomník. Od roku 2005 je za přínos kulturních hodnot a za popularizaci díla slavného rodáka udělována umělcům i uměleckým kolektivům, zejména v mikroregionu Matice Slezská, Cena Vladislava Vančury.

rozmarne leto

Z iniciativy Sdružení se ze staré, nepoužívané hájecké kaple stala pěkná výstavní síň a jedna z nejlepších základních uměleckých škol v Moravskoslezském kraji nese jméno Vladislava Vančury. Při příležitosti 115. výročí narození Vančury byla na jeho rodném domě odhalena pamětní deska.

Sdružení má také svou hudební skupinu – Hájecký šraml, která má ve svém repertoáru na dvě stě lidových a zlidovělých skladeb a která vystoupila na festivalech v Liptovských Sliačích, polské Ratiboři a dokonce i před štrasburským sídlem Evropského parlamentu. Sdružení vydává i publikuje, z jeho podnětu a za jeho přispění bylo do španělštiny přeloženo nejznámější Vančurovo dílo, Rozmarné léto.

rozmarne leto plakatSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníŽivotní příběh Jana Mikoláška - léčitele, který zkoumal moč

Jan Mikolášek byl velmi talentovaný člověk, který něco dokázal. Nikdo netvrdí, že byl svatý. Právem se však může řadit mezi významné osobnosti našeho lidového léčitelství. Mladá fronta

Dějiny smrti a jiné kratochvíle

Co je to SMRT a co se za ní skrývá, to přitahovala lidi od pradávna – zřejmě od okamžiku, kdy si počali uvědomovat svou smrtelnost. Argo

Rozhovor

Vinylovehodiny.cz: „Honza ten nápad viděl někde na cestách a uvízl mu v hlavě“

vinylove hodiny 200Rádi bychom vám v tomto rozhovoru představili mladou designerskou dvojici – Kateřinu Dobískovou a Jana Čížka z Olomouce - která vyrábí hodiny ze starých vinylových desek. Vystupují pod značkou vinylovehodiny.cz, recyklují staré desk...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Rychle a úsporně – průvodce módou posledních 200 let

moda200Šaty dělají člověka, to se přece ví. Na konci minulého roku vydala Grada dvě knihy věnované historii módy. Móda v kruhu času představuje fenomén retro a dívá se o dvě stě let zpět, aby ukázala, jak se odívání měnilo a co ho ovlivňovalo a inspirovalo.

...

Literatura

DO POSTÝLKY: Klidný Buddha na dobrou noc

klidny buddha 200Pohádky, které pohladí po duši, u kterých si odpočinete, protože ne vždycky je musíte číst, ale můžete se nechat unášet sametovým hlasem Nadi Konvalinkové. Příběhy vycházející z buddhistické moudrosti jsou cenným klenotem, který tu je pro děti připraven.

...

Divadlo

Hledá se vrah

posledni vikend 200V české premiéře se ve Východočeském divadle v Pardubicích představila detektivní hra Agathy Christie Poslední víkend.

...

Film

Ponorná řeka kinematografie je dobře ukrytá pod povrchem

200filmVše, co nabízejí kina a co chrlí televize, jsou iluzionistické rozprávky vystavěné na více či méně snadno rozlišitelných příbězích. Jenže o nich kniha Ponorná řeka kinematografie nepojednává. Její autor Martin Čihák hned v prvních velkými písmeny psaný...