Muzeum města Ústí nad Labem láká na koncert i komentovanou prohlídku

Muzeum města Ústí nad Labem láká na koncert i komentovanou prohlídku

muzeum usti nad labem 200V úterý 2.července se koná v rámci Festivalu Mitte Europa v Muzeu města Ústí nad Labem koncert sopranistky ILDIKÓ RAIMONDI za doprovodu: JAN ADAMUS hoboj a KVĚTA NOVOTNÁ klavír.

 Ildikó Raimondi je slavná nejen jako operní a koncertní pěvkyně, ale také jako písňová interpretka. Od roku 1991 je členkou Wiener Staatsoper. Jako host vystupovala na jevištích Deutsche Oper Berlin, Semperoper Dresden, Bayerische Staatsoper München a Opernhaus Zürich. Koncertní cesty ji zavedly do mnoha evropských zemí, do Japonska a Izraele. Spolupracovala s Wiener Philharmoniker pod vedením Leopolda Hagera nebo také se Sächsische Staatskapelle Dresden s dirigentem Zubinem Mehtou. Její písňový recitál věnuje na Festivalu Mitte Europa přednostně skladbám Jana Václava Tomáška (1774 – 1850) na texty Johanna Wolfganga von Goethe, které Tomášek v srpnu 1822 při legendárním setkání v Chebu osobně slavnému básníkovi předvedl.

muzeum usti kvet

Ve středu 3.července se koná komentovaná prohlídku výstavy Příběhy míst. Topografie soudobé paměti národa, která proběhne od 16:00 v prostorách Muzea města Ústí nad Labem. Součástí komentované prohlídky bude i následná panelová diskuse, na které se mimo jiné bude účastnit filozof PhDr. Mgr. Martin Šimsa, Ph.D. z UJEP Ústí nad Labem a pracovníci Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Prof. PhDr. Jiří Kocian, CSc. a Mgr. David Weber.

muzeum usti pribehy mest


 

Rozhovor

Krejbich – Hlaváč – Ondra: Smrt zítřkům

velky tresk200V dubnovém Velkém Třesku se promění Malá scéna na tvůrčí křižovatku. Střetne se zde malíř, hudebník a divadelník. Krejbich-Hlaváč-Ondra. Obraz – Hudba – Hra. Jiří On...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Jan Hus 1415 a 600 let poté

Jan Hus 200K 600. výročí upálení Jana Husa chystají Česká centra jako spoluorganizátor tématické výstavy s  podtitulem Dějiny, tradice a jejich prezentace v České republice a v Evropě 21. století.

...

Z archivu...


Literatura

Hellboy číslo 6 uzavírá s Podivnými místy jednu kapitolu

hellboy6 200Nakladatelství Comics centrum vydalo v únoru druhé upravené vydání Hellboye s pořadovým číslem šest a lákavým názvem Podivná místa. Poslední Mignolou kreslený díl přináší dva temné příběhy a ukazuje, jak komplexní je svět kolem Hellboye.

...

Divadlo

Nechte se pohltit světem současného umění na listopadovém Veřejném domě v MeetFactory

meetfactory 200MeetFactory Interaktivní divadelně-zážitková hra, výstava o věčném opakování neopakovatelného, experimentální elektronika nebo dechberoucí performance, to vše a ještě mnohem víc vás čeká na listopadovém Veřejném domě. Budete proplouvat ...

Film

Člověk a jeho symboly

logo-portalŠvýcarský psychiatr a psychoterapeut Carl Gustav Jung (1875-1961) patří vedle staršího rakouského kolegy Sigmunda Freuda (1856-1939) k nejznámějším osobnostem, které i laické veřejnosti přiblížily taje (pod)vědomí, nevědomí a...