Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

Steven D. Farmer: Poselství zvířecích průvodců – K21

200 kartyKdyž se psychoterapeut, šaman a moderátor vlastního rozhlasového pořadu Šamanská horká linka rozhodne své znalosti vydat jako knížku a inspirační karty, je to rozhodně zajímavý počin. Byla jsem o to zvědavější, že mi šamanská tématika je docela vzdálená. Tajuplná moudrost zvířat, silových a totemových zvířat je úžasná a je velmi vzrušující.

 

 

„Naši dávní předkové věřili – a původní obyvatelé všude na světě stále ještě věří -, že jim tyto nehmotné bytosti prostřednictvím své duchovní síly pomáhaly v každodenním životě tím, že jim poskytovaly ochranu, vedly je a uzdravovaly.

Vykládací karty představují starodávnou metodu, jak získat vedení, předpovědět budoucnost a poznat pravdu o konkrétní situaci nebo vztahu.“

Bezkonkurenčně nejzajímavější na krabičce s knihou a 44 kartami je ona kniha, která je kapesních rozměrů, ovšem rozhodně ji nebudete mít přečtenou za jeden večer. Co věta, to námět k zamyšlení.  Nebyla jsem zvyklá přemýšlet o zvířatech způsobem, jakým to dělá Steven D. Farmer, a některé jejich vlastnosti mě překvapovaly.

P7033615

Ale třeba taková beruška, tam je to vcelku pochopitelné a známe to všichni: Je čas na hojnost, proto buď ochotný přijímat všechno dobré ve svém životě.

„Současné období je pro vás mimořádně příznivé. Zjistíte, že všechno jde velmi lehce, s minimálním úsilím z vaší strany. Vaše myšlenky se budou mnohem rychleji realizovat, proto buďte opatrní a dávejte si pozor, na co myslíte…“

Mezi dalšími vazbami na berušku jako zvíře tu jsou pojmy jako „plodnost, obnova, regenerace, víra, rodina, meditace, naděje, radost, nebojácnost…“

Křehká beruška a kolik síly a odhodlání v sobě má. Náhle pochopíte, v čem je její mystika, se kterou si přejeme, aby nám odlétla z prstu a přinesla štěstí. Dětská hra náhle dostává naprosto jiný rozměr – hlubší. Je to o vděčnosti za to, co již máme, a to nám přitáhne do života další hojnost.

Karty pracují na principu zákona přitažlivosti a z mého pohledu jsou vhodnější pro samovýklad. Mnoho i podle autora k vám přijde pomocí intuice a usebrání se sám do sebe. Pro výklady na druhé se také hodí, ale jsou to karty spíše do klidu a do samoty. Otevírají mystické pocity a pokud nejste nějakým ryzím způsobem spjati s přírodou (nějaký ten skrytý šaman), pak jsou docela obtížné na pochopení nebo můžou vzbuzovat pocity, jež nejsou úplně příjemné. Ono chybějící pouto s přírodou už pociťujeme možná všichni, a právě tohle je cesta, jak si to uvědomit.

P7033622

Ne nadarmo autor tuto knihu věnoval „Našim předkům.“ Bezesporu je to zajímavá sada a ještě zajímavější knížka, která odkrývá šamanismus v detailech, se kterými pracuje. Na pochopení a zažití potřebuje víc času, ale pokud se to podaří, stojí tenhle zážitek za to.

Název: Poselství zvířecích průvodců
Autor: Steven D. Farmer
Originál: Messages from Your Animal Spirit Guides Oracle Cards
Překladatelka: Lucie Moučková
Ilustrace: Bee Sturgis
Vydání první, rok 2013, Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com
Originál: 2009, Hay House Inc. USA


 

Rozhovor

Monika Petráková: Seznamování přes internet má své výhody

monika perexV čerstvém rozhovoru s mladou spisovatelkou Monikou Petrákovou se dozvíte nejnom to, že seznamování přes internet má své výhody, ale bude vám odhaleno i tajemství hesla Jazz Dock.

 

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Jak naši předkové smilnili v době temna

Sex 200Vysokoškolský profesor Jaroslav Čechura, o jehož knize Neklidný život obyčejné ženy - viz ZDE  - jsme ...


Literatura

Jaká může být plavba obrovskou hruškou?

hruska perCo všechno může skrývat příběh o něčem zdánlivě tak obyčejném jako je hruška? V tomto případě hlavně notnou dávku humoru, napětí, ale i tajemství. Pojďme se svými dětmi prožít společné chvíle a ponořme se do příběhu o hrušce, která nebyla obyčejná, ...

Divadlo

Celebrity

Celebrity 200Představení Celebrity je spíše než hrou hořkou výpovědí o stavu dnešní doby, a to nejen života celebrit, chcete-li slavných osobností, ale i našich životů a toho, co vše jsme schopni obětovat v zájmu naší důležitosti.

Film

Do skleněného pokoje vily Tugendhat vtrhne v dubnu hurikán! Promítat se bude noirová klasika Key Largo s Humphrey Bogartem a Lauren Bacall

key perexLetošní druhá filmová projekce ve skleněném pokoji vily Tugendhat bude věnována filmu Key Largo, který natočil režisér John Huston v roce 1948. V titulní roli filmu, který byl oceněn Oskarem za nejlepší ženský herecký ...