Kalendář nadačního fondu Mathilda - známé osobnosti na podporu nevidomých a jejich vodících psů

Kalendář nadačního fondu Mathilda - známé osobnosti na podporu nevidomých a jejich vodících psů

mathilda2013 perexKalendář je abstraktní systém pro členění času a orientaci v čase v periodách dnů a delších. V odvozeném smyslu také roční rozvrh dní, týdnů a měsíců, tištěný nebo elektronický, nástěnný nebo stolní...tolik Wikipedie. Ve dnech na přelomu starého a nového roku vám představíme kalendáře se systémem naprosto konkrétním a veskrze prospěšným - ty, které vznikly za učelem charitativní pomoci. Nadační fond Mathilda podporuje organizace a projekty, které smysluplně pomáhají nevidomým lidem.

 

 

Je důležité ukázat těm, kteří chtějí pomáhat, že i malá pomoc je důležitá, pokud se správně nasměruje. Lidí, kteří špatně vidí anebo jsou úplně nevidomí, je mezi námi stále hodně a hlavně oni sami vědí nejlépe, jakou pomoc potřebují. Hlavní myšlenkou nadačního fondu je spojit dohromady lidi, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí a s těmi, kteří vědí jak pomoci. 

Proto vzniklo již 5 kalendářů, které pomáhají nevidomým a jejich čtyřnohým průvodcům. Konkrétně nadační fond podporuje chov a výchovu malých štěňat, budoucích vodicích psů. Z prodeje kalendářů v předešlých letech byly podpořeny: stavba porodnice pro štěňata, výcvik vodicích psů, projekt Mathilda junior camp, Klub držitelů vodicích psů, zrakově postižení hudebníci a Tyfloservis, o.p.s. Výtěžek z prodeje jednoho kalendáře odpovídá nákladům na jeden týden výchovy jednoho štěněte. 

Pro tento účel se nechali do kalendářů vyfotit a tím nadaci podpořili: Jan Révai, Bob Klepl, Pavel Liška, Ondřej Vetchý, Petra Černocká, Jan Rosák, Václav Noid Bárta, Zuzana Stivínová, Marek Vašut, Mathilda Nostitzová, Martin Písařík a Eliška Balzerová. 

mathilda2013 001

V minulých letech se projektu takto zúčastnili: Květa Fialová, Josef Koutecký, Vévodkyně z Cornwallu Camilla, Věra Chytilová, Jan Kraus, Václav Havel, Dana Zátopková, Emanuel Ridi, Jan Hřebejk, Emil Viklický, Věra Martinová, Eva Holubová, Zdeněk Svěrák, Marta Kubišová, Jiří Bartoška, Karel Schwanzenberg, Marek Eben, Lukáš Pollert, Varhan Orchestrovič Bauer, Dagmar Havlová, Jan Tříska, Miloš Forman, Jiří Korn, Ladislav Smoljak, Jan Hrušínský a Miluše Šplechtová, Divadlo Járy Cimrmana, Karel Gott, Jiří Suchý, Veronika Žilková s Kordulkou, Juraj a Deána Jakubiskovi, Martina Sábliková a Petr Novák, Olbram Zoubek, Jiřina Jirásková, Ája Vrzáňová, Miroslav Zikmund, Beata Rajská, Jiří Menzel, Markéta Mátlová, Jaroslav Svěcený, Eva Jiřičná, Bohdan Pomahač, Adéla Pollertová, Jan Přeučil a s laskavým souhlasem rodiny i Tomáš Baťa. 

Velký dík patří panu Antonínovi Malému, který významné osobnosti nafotil.

Kalendář vychází v nákladu 2000 kusů. Nadační fond Mathilda jej prodává prostřednictvím internetu a jeho cena je 500 Kč. Při odběru nad 100 ks je cena 400 Kč. http://www.mathilda.cz/shop1/zbozi.php?s=6

mathilda2013

www.mathilda.cz


 

Rozhovor

Zpěvák Michal Prokop: Nejlepší důkaz přízně je, když si lidé zpívají s námi

michal prokop 200Michal Prokop pořád s ohromnou energií hraje a zpívá. Ať už s Framusem Five v současném složení: Luboš Andršt – kytara, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář ...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Ochrana památek nově

pama200Vláda schválila návrh zákona o ochraně památkového fondu. Nahradit má stávající zákon o státní památkové péči, pocházející z roku 1987. Dosud platný zákon je již podle Ministerstva kultury zastaralý.

...

Literatura

Klukovská léta Zdeňka Svěráka

200litNejnovější knížka Zdeňka Svěráka rozhodně čtenáře nezklame. Zdeněk Svěrák navazuje na tradici velkých vypravěčů malých příběhů, jako byl František Nepil, Miroslav Horníček nebo Karel Poláček. Vytvořil si svůj vlastní, pro něj charakteristický styl. Jeho ...

Divadlo

Hledá se vrah

posledni vikend 200V české premiéře se ve Východočeském divadle v Pardubicích představila detektivní hra Agathy Christie Poslední víkend.

...

Film

Malí Nezbedové - velká dobrodružství na malém dvorku
ImageDistribuční společnost Intersonic připravila pro malé diváky DVD s oblíbeným animovaným seriálem Malí Nezbedové (v originálu The Backyardigans). Nyní jsou na pultech obchodů k dispozici již dvě DVD se šesti...