Vojenské múzeum Bunker BS- 8

Vojenské múzeum Bunker BS- 8

Email Tisk

bunker perexBratislava pre všetkých ponúkala počas aprílového víkendu malým aj veľkým návštevníkom prehliadku priestorov vojenského múzea Bunkeru BS- 8 Hřbitov. Ide o vojenské opevnenie, ktoré je symbolom vlastenectva a veľkorysej prípravy na obranu štátu.

 

 


V súčasnosti ponúka niekoľko fotodokumentov, vojnových artefaktov z prvej a druhej svetovej vojny, zbraní ale aj iných zaujímavostí pre malých a veľkých.

bunker

Deti najviac upútala vojenská kuchyňa a telekomunikačná miestnosť, v ktorej si mali možnosť preveriť svoje vedomosti v písaní Morseovej abecedy na tlačidle funkčnej vojenskej vysielačky.

bunker1

Mužského pohlavie dalo pochopiteľne prednosť streleckej miestnosti a s radosťou si vychutnávali zbrane, zatiaľ čo dámy sa dali do skúšania vojenských uniforiem, čiapok a fotografovaniu.

bunker2

Nesmie sa ale zabúdať, že nielen artefakty boli príjemných obohatením, ale aj zaujímavé historickéinformácii, na čo pôsobil bunker a príbehy z dejín Československej a Slovenskej armády.

bunker3

Foto: Lenka MeraváNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Nadační fond PRiorita: „Máme rádi filmy a myslíme si, že by bylo dobré, aby se na ně mohli dívat všichni.“

priorita rumlK rozhovoru jsme tentokrát přizvali pana Pavla Hronka z Nadačního fondu priorita. Tento nadační fond pomáhá neziskovým organizacím s médii a aktuálně se podílí na tvorbě audiokomentářů k filmům, o kterých se dozvíte více.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Dějiny roudnického mlýna

podripske muzeum 200

Budovu bývalého roudnického mlýna vytvářejícího jednu z dominant levého labského břehu lze zařadit mezi jednu z neodmyslitelných součástí koloritu města Roudnice nad Labem. Bu...

Z archivu...


Literatura

Hurvínek zmoudří mezi osly

200hurKnížku vydalo nakladatelství FRAGMENT v Praze 4 v roce 2013 jako svou 2519. publikaci, 1. vydání. Přestože je určená dětem od 5 let, jistě zaujme čtenáře všech věkových kategorií. Jsou zde použity plnobarevné fotografie ze stejnojmenného divadelního předst...

Divadlo

Touha po ženichovi jako nejlepší cesta do pekel

hratky s certemNedílnou součástí Mikulášovy družiny jsou čerti. Proto není divu, že pár dní před tím, než řinčení pekelných řetězů rozezvučí ulice, uvedlo Městské divadlo Zlín pohádku z pera Jana Drdy Hrátky s čertem

Film

Představujeme vám projekty, které na podzim nabídne veřejnoprávní televize

ct 200Česká televize oslavila tento rok šedesáté výročí od svého založení. A i když má ty největší oslavy jubilea za sebou, bude podzimní schéma doprovázené ještě jejich dozvuky. Nebudou však chybět ani nové projekty, které dostanou prostor vedle...