Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota
Banner

Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota

mom so 200Druhý festivalový den na Made of Metal nenabídl zrovna nejvlídnější počasí, ale za to přinesl plno zajímavé muziky v čele s orchestrálními Haggard.

 

 

Sobotní program odstartovali úderem poledne brněnští power metalisti EAGLEHEART, kteří měli jedinou smůlu v tom, že začalo pršet a jejich vystoupení tak většina lidí sledovala nebo spíše poslouchala z nějakého krytého místa. Na to se velmi osvědčily přilehlé haly hangáru.

Dalšími hvězdami hlavní stage byli italští folk metalisté KRAMPUS pocházející z Udine. Kapela se dala dohromady v roce 2010, za tu dobu vydala demo, singly a v roce 2012 pak plnohodnotné CD Survival of the Fittest. Jejich hudba však žádným nováčkovstvím nezaváněla - slušně valili do kytar, zpěvák vyřvával hlasivky až death metalovým zpěvem a vše zjemňovala flétna a elektrické housle. Dohromady tato osmice předvedla něco trochu jiného, ale rozhodně dobrého a poslouchatelného!

mom so krampus

Melodický metal z Německa zahrála početnému davu čtveřice s názvem ORDEN OGAN z níž nejvíce zaujal zpěvák Sebastian SEEB Leverman s pneumatikou na rameni. Dav před songem The Things We Believe In sice ukázal, že slova nezná, ale brzy se naučil alespoň refrén a přidal se tak z plných plic ke zpěvákovi. Nebyla zde žádná věc, která by zabránila ve skákání, skandování a bavení se. Chlapi to dokázali náležitě ocenit, když se u děkování mezi písněmi rozplývali: „you are fu*king great audience, thank you fu*king much!“ Ti, kteří je neznali, mohli zase děkovat za novou skvělou hudbu plnou řízných kytar a melodií.

mom so orden ogan

Na druhém pódiu se v podvečer vyřádila brněnská skupina TEZAURA. Její jádro tvoří půvabná blondýnka Lori, která svou ukecaností a roztomilostí dostávala početný dav: „to mi nikdo neuvěří, že vás tu bylo tolik, vy jste boží“, „já tu vykecávám, protože je to strašně dlouhé intro“ a podobně. Tezaura hraje gothic rock, ve kterém hrají prim klávesy a především Loriin hlas. Vystoupení jim zpestřovaly také pool dance tanečnice z Dance Institutu Blanka, do kterého Lori dochází několikrát týdně a nejen muži byli spokojeni, že se u takové muziky mají i na co dívat. . Pod pódiem bylo hodně lidí a nadšení celé kapely z hraní i odezvy jen umocňovalo skvělou atmosféru, která se vznášela ve vzduchu.

mom so tezaura

Nádhernému opernímu zpěvu z hrdla Liv Kristine pozorně naslouchali fanoušci LEAVES´EYES. Ten doplňoval growling zpěváka Alexandra Krulla, který dav stále hecoval a neustále si točením rozcuchával své dlouhé vlasy. Mezitím se Liv na pódiu vlnila jako améba v oceánu a byla dobře nasvětlena – tak, že zářila jako bohyně. Největší odezvu pochopitelně měly známější písně v čele se skákací My destiny nebo To the France, ale celkově šlo o dobře odvedenou práci. „I love you“, lebedila si Liv v přestávkách mezi písněmi, kdy potlesk nebral konce.

mom so leaves eyes1 

Po delší pauze určené na obtížné nazvučení se zaplnilo téměř každé místečko na pódiu. Vystupoval zde totiž metalový orchestr z Německa - HAGGARD. Jejich show byla opravdu neskutečná, šlo o něco, co se musí zažít. Housle, klávesy, bicí, kytary a k tomu kouzelný operní zpěv. Jednoduše řečeno Haggard jsou důkazem toho, že metal a vážná hudba umí jít ruku v ruce. Když vokalistka zpívala až neuvěřitelné výšky, v davu bylo posvátné ticho, jakoby všem vypadl dech a došla slova. Vše to v zápětí dohnaly v pořádném potlesku. Vtipné bylo, jak umělci klamali svým formálním oblečením a kdykoliv mohli, točili hlavami tak, jako by na koncertě byli jako diváci a ne hvězdy. Baskytarista si svou chvíli slávy užil i přímo pod pódiem, kde ho první řada velmi vlídně uvítala. Nejdůležitější člen kapely Asis Nasseri, zpěvák, kytarista a hlavně tvůrce hudby a textů, vzdal hold českým hudebním skladatelům a v závěru překvapil svou dceru slavící narozeniny hovorem se zazpívaným narozeninovým přáním. Potlesk po show byl hlasitý a rozhodně zasloužený.

mom so haggard

Made of Metal - sobota
Datum: 16. srpna
Místo: Hodonín
Pořadatel: GROWLING LION s.r.o.
Učinkující: Eagleheart, Krampus, Pathfinder, Orden Ogan, Crucified Barbara, Stream of Passion, Leaves´Eyes, Haggard, Dream Evil a další
Hodnocení: 95 %

Autor foto: Pavel LangerSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Bear Grylls uvádí Extrémy naší planety

extremy nasi planety 200V březnu vydalo nakladatelství Pikola poučnou knihu britského dobrodruha Beara Gryllse Extrémy naší planety. Podíváme se pod pokličku těch nej- věcí, zvířat, přírodních úkazů a dalších podivuhodností po celém širém světě...

Divadlo

CIKÁNI JDOU DO NEBE

cikani200Severočeské divadlo uvede v pátek 12. června v 19.00 hodin premiéru muzikálu Cikáni jdou do nebe. Příběh je naplněn hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi inspirovanými původním romským folklorem.

...

Film

Pohádky pro Emu představují trailer

pohadky pro emu 200Zdá se vám, že zima je ještě daleko a na Vánoce zatím netřeba myslet? Nadělte si s námi romantické pocity, lásku a naději již v létě u traileru k novému českému filmu Pohádky pro Emu v hlavních rolích s Aňou Geislerovou a Ondřejem ...