Jaký byl Miro Žbirka ve Zlíně? Vyprodaný a dvakrát přidával!
Banner

Jaký byl Miro Žbirka ve Zlíně? Vyprodaný a dvakrát přidával!

Email Tisk

zbirka 200Úterní večer 18. listopadu ve Zlíně patřil Miro Žbirkovi. Ten vystoupil se svou doprovodnou kapelou v Kongresovém centru se svou Vánoční Best of Video Tour. Jak název vypovídá, jednalo se o audiovizuální show spojenou s nedávno vyšlým dvojDVD The Best of Video.

 

 

V publiku se tento večer míchaly všechny generace, které spojovalo jak okouzlení krásným prostředím kongresového centra, tak obdiv k neuvěřitelnému Miro Žbirkovi. Ten před dvěma lety oslavil šedesátku, ale léta na sobě ani na hlase nedává vůbec znát. Toto léto strávil v Londýně, kde nahrával v legendárním studiu Abby Road a také pracoval na klipu k nejnovější písni Vánoční. Aktuálně předává pozitivní energii na tomto turné, které je průřezem jeho kariéry.

Koncert začal hitem 22 dní a pokračoval bez jakéhokoliv zaváhání. Nechyběla Katka, Prvá, Jesenná láska nebo první věc nahraná v Abby Road s názvem Love shine. Mezi písničkami Miro bavil přítomné různými vtípky a vzpomínkami z jeho kariéry. Před působivou písní Len s ňou například vzpomněl na autora textu Jozefa Urbana, který tento text napsal přes noc. Při dotazu, jak to dokázal, mu odpověděl: „Miro, já nemám problém s alkoholem, mám problém bez něj.“ Vyprávění bylo vždy nenucené a jen napomáhalo uvolněné atmosféře.

Součástí turné byl i křest zmíněného 2-DVD The Best of Video. Toho se ujala Martha (Martina Vorlová), zpěvačka z duetu Čo bolí to přebolí. Dav ji pěkně přivítal, Miro k ní přistupoval s velkou úctou, a proto byl tento akt polití DVD čajem s mlékem milým zpestřením koncertu. Do této nálady se pak skvěle hodila píseň Bielý kvet, ke které se publikum rádo přidalo. >Z druhé půlky vyčnívala rockově pojatá Cesta zakázanou rýchlosťou, kde Miro vyměnil akustickou kytaru za elektrickou a dohromady si celá kapela užila pořádný nářez. Následovala píseň s nejnovějším klipem Viánočná (O prímerí), na který se můžete podívat.

Celý sál se ponořil do hrobového ticha, když Miro Žbirka usedl za klávesy a zpíval Baladu o polných vtákoch. Byl to opravdu nádherný okamžik a patřil k vrcholům celého koncertu. Poté se na pódiu opět objevila Martha a zazpívali si společně písně Čo bolí to prebolí a Sněhulák. Závěr patřil Beatles a hitu Hey Jude, kdy si všichni spokojeně zazpívali.

Vystoupení Miro Žbirky stojí také na jeho doprovodné kapele, se kterou dlouhodobě spolupracuje. Jde vidět, že jej všichni respektují a hlavně ho mají rádi. Dohromady jim to funguje a dokážou předvést excelentní výkon. Kytaristou je autor hudby, herec, producent Jan Ponocný, za klávesami seděl Karel Heřman, baskytaru a kytaru mají na starosti Aleš Zenkl a Jan Horáček a do bicích mlátí Standa Matoušek.

Publikum pana Žbirku rozhodně nechtělo pustit domů a věnovalo mu pořádný potlesk ve stoje. Dojatě přidal ještě dvě písně – Atlantidu a veselou skladbu Mám rád a domů tak všichni odcházeli s výbornou náladou a úsměvem na rtech.

zbirka1

Název koncertu: Miro Žbirka: Vánoční Best of Video Tour
Kdy: 18. 11. 2014
Kde: Kongresové centrum, Zlín
Pořadatel: Agentura Velryba
Z playlistu: 22 dní, Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Prvá, Milionkrát, Love shine, Katka, Len s ňou, Fair Play, Jesenná láska, Bielý kvet, Múr našich Lások, Cesta zakázanou rýchlosťou, Vianočná(O prímerí), Balada o polnych vtakoch, Čo bolí to prebolí, Sněhulák, Hey Jude, Atlantida, Mám rád

Hodnocení: 95 %

Zdroj foto: zbirka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Nové komentáře


Literatura

Královnin gambit

Kralovnin gambit perexDěj románu se odehrává na sklonku života anglického krále Jindřicha VIII v době, kdy hledá svou šestou manželku. V té době se Kateřina Parrová žijící daleko od dění královského dvora, loučí se svým již druhým manželem a netu...

Divadlo

Co nabídnou komorní scény zlínského divadla

200divadlaMěstské divadlo Zlín disponuje dvěma menšími scénami, které nabízejí jiný zážitek než prkna velkého sálu. Jedná se o Studio Z a klubovou Dílnu. Pro 68. sezonu si připravili několik nových her, se kterými vás nyní seznámíme.

...

Film

Animovaná novinka od studia Disney/Pixar COCO dnes vstupuje do českých kin. Slavnostní premiéru si nenechaly ujít české mediálně známé osobnosti

luk perexFilm Coco dnes - 18. ledna 2018, vstupuje do českých kin. Slavnostní premiéra animovaného filmu proběhla ve středu 17. ledna 2018 v multikině CineStar na pražském Černém Mostě.