Reklama

Jaký byl Miro Žbirka ve Zlíně? Vyprodaný a dvakrát přidával!

Email Tisk

zbirka 200Úterní večer 18. listopadu ve Zlíně patřil Miro Žbirkovi. Ten vystoupil se svou doprovodnou kapelou v Kongresovém centru se svou Vánoční Best of Video Tour. Jak název vypovídá, jednalo se o audiovizuální show spojenou s nedávno vyšlým dvojDVD The Best of Video.

 

 

V publiku se tento večer míchaly všechny generace, které spojovalo jak okouzlení krásným prostředím kongresového centra, tak obdiv k neuvěřitelnému Miro Žbirkovi. Ten před dvěma lety oslavil šedesátku, ale léta na sobě ani na hlase nedává vůbec znát. Toto léto strávil v Londýně, kde nahrával v legendárním studiu Abby Road a také pracoval na klipu k nejnovější písni Vánoční. Aktuálně předává pozitivní energii na tomto turné, které je průřezem jeho kariéry.

Koncert začal hitem 22 dní a pokračoval bez jakéhokoliv zaváhání. Nechyběla Katka, Prvá, Jesenná láska nebo první věc nahraná v Abby Road s názvem Love shine. Mezi písničkami Miro bavil přítomné různými vtípky a vzpomínkami z jeho kariéry. Před působivou písní Len s ňou například vzpomněl na autora textu Jozefa Urbana, který tento text napsal přes noc. Při dotazu, jak to dokázal, mu odpověděl: „Miro, já nemám problém s alkoholem, mám problém bez něj.“ Vyprávění bylo vždy nenucené a jen napomáhalo uvolněné atmosféře.

Součástí turné byl i křest zmíněného 2-DVD The Best of Video. Toho se ujala Martha (Martina Vorlová), zpěvačka z duetu Čo bolí to přebolí. Dav ji pěkně přivítal, Miro k ní přistupoval s velkou úctou, a proto byl tento akt polití DVD čajem s mlékem milým zpestřením koncertu. Do této nálady se pak skvěle hodila píseň Bielý kvet, ke které se publikum rádo přidalo. >Z druhé půlky vyčnívala rockově pojatá Cesta zakázanou rýchlosťou, kde Miro vyměnil akustickou kytaru za elektrickou a dohromady si celá kapela užila pořádný nářez. Následovala píseň s nejnovějším klipem Viánočná (O prímerí), na který se můžete podívat.

Celý sál se ponořil do hrobového ticha, když Miro Žbirka usedl za klávesy a zpíval Baladu o polných vtákoch. Byl to opravdu nádherný okamžik a patřil k vrcholům celého koncertu. Poté se na pódiu opět objevila Martha a zazpívali si společně písně Čo bolí to prebolí a Sněhulák. Závěr patřil Beatles a hitu Hey Jude, kdy si všichni spokojeně zazpívali.

Vystoupení Miro Žbirky stojí také na jeho doprovodné kapele, se kterou dlouhodobě spolupracuje. Jde vidět, že jej všichni respektují a hlavně ho mají rádi. Dohromady jim to funguje a dokážou předvést excelentní výkon. Kytaristou je autor hudby, herec, producent Jan Ponocný, za klávesami seděl Karel Heřman, baskytaru a kytaru mají na starosti Aleš Zenkl a Jan Horáček a do bicích mlátí Standa Matoušek.

Publikum pana Žbirku rozhodně nechtělo pustit domů a věnovalo mu pořádný potlesk ve stoje. Dojatě přidal ještě dvě písně – Atlantidu a veselou skladbu Mám rád a domů tak všichni odcházeli s výbornou náladou a úsměvem na rtech.

zbirka1

Název koncertu: Miro Žbirka: Vánoční Best of Video Tour
Kdy: 18. 11. 2014
Kde: Kongresové centrum, Zlín
Pořadatel: Agentura Velryba
Z playlistu: 22 dní, Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Prvá, Milionkrát, Love shine, Katka, Len s ňou, Fair Play, Jesenná láska, Bielý kvet, Múr našich Lások, Cesta zakázanou rýchlosťou, Vianočná(O prímerí), Balada o polnych vtakoch, Čo bolí to prebolí, Sněhulák, Hey Jude, Atlantida, Mám rád

Hodnocení: 95 %

Zdroj foto: zbirka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Banner

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Češi 1968 aneb jak Dubček v Moskvě kapituloval

dubcek 200Koncept komiksového seriálu Češi se mi opravdu líbí. To, že nevychází chronologicky popořadě, nýbrž na přeskáčku, drží čtenáře v napětí. To, že každý díl komiksu kreslí jiný autor, umožňuje srovnání přístupu k zadanému tématu a originality. Teď byl...

Divadlo

Služky - První inscenace sezony 2015-16 v BuranTeatr Brno

Sluzky 200BuranTeatr hraje po mnoha různých stěhováních už několik let na Sokolském stadionu v Brně. Má tam své stabilní zázemí, má tam své diváky, o které díky pestré a nápadité nabídce inscenací nikdy nemá nouzi. Stejně tak bylo plno i na první premiéře sez...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.