Jaký byl Miro Žbirka ve Zlíně? Vyprodaný a dvakrát přidával!

Jaký byl Miro Žbirka ve Zlíně? Vyprodaný a dvakrát přidával!

Email Tisk

zbirka 200Úterní večer 18. listopadu ve Zlíně patřil Miro Žbirkovi. Ten vystoupil se svou doprovodnou kapelou v Kongresovém centru se svou Vánoční Best of Video Tour. Jak název vypovídá, jednalo se o audiovizuální show spojenou s nedávno vyšlým dvojDVD The Best of Video.

 

 

V publiku se tento večer míchaly všechny generace, které spojovalo jak okouzlení krásným prostředím kongresového centra, tak obdiv k neuvěřitelnému Miro Žbirkovi. Ten před dvěma lety oslavil šedesátku, ale léta na sobě ani na hlase nedává vůbec znát. Toto léto strávil v Londýně, kde nahrával v legendárním studiu Abby Road a také pracoval na klipu k nejnovější písni Vánoční. Aktuálně předává pozitivní energii na tomto turné, které je průřezem jeho kariéry.

Koncert začal hitem 22 dní a pokračoval bez jakéhokoliv zaváhání. Nechyběla Katka, Prvá, Jesenná láska nebo první věc nahraná v Abby Road s názvem Love shine. Mezi písničkami Miro bavil přítomné různými vtípky a vzpomínkami z jeho kariéry. Před působivou písní Len s ňou například vzpomněl na autora textu Jozefa Urbana, který tento text napsal přes noc. Při dotazu, jak to dokázal, mu odpověděl: „Miro, já nemám problém s alkoholem, mám problém bez něj.“ Vyprávění bylo vždy nenucené a jen napomáhalo uvolněné atmosféře.

Součástí turné byl i křest zmíněného 2-DVD The Best of Video. Toho se ujala Martha (Martina Vorlová), zpěvačka z duetu Čo bolí to přebolí. Dav ji pěkně přivítal, Miro k ní přistupoval s velkou úctou, a proto byl tento akt polití DVD čajem s mlékem milým zpestřením koncertu. Do této nálady se pak skvěle hodila píseň Bielý kvet, ke které se publikum rádo přidalo. >Z druhé půlky vyčnívala rockově pojatá Cesta zakázanou rýchlosťou, kde Miro vyměnil akustickou kytaru za elektrickou a dohromady si celá kapela užila pořádný nářez. Následovala píseň s nejnovějším klipem Viánočná (O prímerí), na který se můžete podívat.

Celý sál se ponořil do hrobového ticha, když Miro Žbirka usedl za klávesy a zpíval Baladu o polných vtákoch. Byl to opravdu nádherný okamžik a patřil k vrcholům celého koncertu. Poté se na pódiu opět objevila Martha a zazpívali si společně písně Čo bolí to prebolí a Sněhulák. Závěr patřil Beatles a hitu Hey Jude, kdy si všichni spokojeně zazpívali.

Vystoupení Miro Žbirky stojí také na jeho doprovodné kapele, se kterou dlouhodobě spolupracuje. Jde vidět, že jej všichni respektují a hlavně ho mají rádi. Dohromady jim to funguje a dokážou předvést excelentní výkon. Kytaristou je autor hudby, herec, producent Jan Ponocný, za klávesami seděl Karel Heřman, baskytaru a kytaru mají na starosti Aleš Zenkl a Jan Horáček a do bicích mlátí Standa Matoušek.

Publikum pana Žbirku rozhodně nechtělo pustit domů a věnovalo mu pořádný potlesk ve stoje. Dojatě přidal ještě dvě písně – Atlantidu a veselou skladbu Mám rád a domů tak všichni odcházeli s výbornou náladou a úsměvem na rtech.

zbirka1

Název koncertu: Miro Žbirka: Vánoční Best of Video Tour
Kdy: 18. 11. 2014
Kde: Kongresové centrum, Zlín
Pořadatel: Agentura Velryba
Z playlistu: 22 dní, Dr. Jekyll a Mr. Hyde, Prvá, Milionkrát, Love shine, Katka, Len s ňou, Fair Play, Jesenná láska, Bielý kvet, Múr našich Lások, Cesta zakázanou rýchlosťou, Vianočná(O prímerí), Balada o polnych vtakoch, Čo bolí to prebolí, Sněhulák, Hey Jude, Atlantida, Mám rád

Hodnocení: 95 %

Zdroj foto: zbirka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Celé Česko čte dětem®. Platí toto tvrzení i pro vás?
ImageBohulibý projekt Celé Česko čte dětem® je mediálně poměrně dobře známý. Ale protože my máme také velmi rádi knížky i děti, není na škodu si ho trochu připomenout. Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte ...

Divadlo

Molierova klasika přešitá podle vzoru dnešní společnosti má pořádné grády

misantrop 200Misantropa hraje kde kdo. Každý ho zná a alespoň jednou za život by ho měl v divadle vidět. Nutně to však nemusí být hra posazená do tehdejší doby. Hrát ho ale ve svetrech se sobem na hrudi a z původního textu zachovat pouze jm...

Film

Šimon a Matouš nikdy nezestárnou a budou bavit ještě mnoho generací

Film Šimon a Matouš jedou na riviéru (1975) byl ve své době velmi populární a podepsal se na duši nejednoho malého rváče. Proč je mlácení a urážení lidí taková legrace, těžko říci. Oba hrdinové totiž narazí na šéfy mafie, kteří jsou sice mocní a n...