Je to tady – nové hvězdy na Metalfest Open Air a Masters of Rock odtajněny!
Banner

Je to tady – nové hvězdy na Metalfest Open Air a Masters of Rock odtajněny!

Email Tisk

prago 200Zimní Masters of Rock neplní jen funkci jednodenního svátku metalové muziky zkracujícího čekání na letní festivaly, ale je pověstné také oznamováním nových kapel na ně. Tentokrát agentura Pragokoncert představila headlinery pro Metalfest Open Air a mnoho kapel pro Masters of Rock a. Podívejte se s námi, jak to bude v létě vypadat!


Metalfest Open Air (5. – 7. června 2015, Plzeň)

Metalfestu bude vévodit německá heavy metalová legenda Accept spolu s dříve oznámenými Arch Enemy. Ty doplní například Edguy nebo Amaranthe, kteří se představili právě na Zimním Masters of Rock. K dalším novinkám patří Eluveitie a Grave Digger.

ACCEPT

Zakladatelem této německé skupiny je Udo Dirkschneider. Ten ji dal dohromady v 70. letech a v roce 1987 ji opustil a založil si vlastní projekt. Od té doby Accepti stihli vydat 14 desek a nezapomenutelně se zapsat do dějin hudby. Svou show na konci října předvedli i ve Zlíně a otázkou zůstává, co nového předvedou v létě v Plzni. Zaručeně ale nebudou chybět kousky z posledního počinu s názvem Blind Rage.

AMARANTHE

Když se řekne Amaranthe, každý si vybaví půvabnou a úsměvavou Elize Ryd. Tu doplňuje pět mladých mužů a dohromady tak tvoří unikátní švédskou skupinu, která kombinuje metal s prvky popové hudby. Za sebou mají dohromady tři desky, nejnovější je z tohoto roku a můžete si z ní poslechnout například pecku Drop Dead Cynical.

EDGUY

Edguy jsou ikonou power metalu a jejich srdcem není nikdo jiný než živelný Tobias Sammet. Ten kapelu spolu s Jensem Ludwigem, Dirkem Sauerem a Dominikem Storchem založil v roce 1992. Za tu dobu dělají kvalitní muziku a zvládli vydat 11 plnohodnotných desek. Jejich živá vystoupení vždy stojí za to, takže pokud jim fandíte a chcete si trochu zakřičet, neměli byste pod pódiem chybět!

prago edguy

ELUVEITIE

Švýcarští folk metalisté se ničeho nebojí a kombinují keltskou lidovou hudbu s melodickým death metalem. Rádi také zpívají galsky. Svědectvím o tom, že to funguje, jsou jejich vystoupení a také osm vydaných alb. Přijďte si poslechnout to poslední Origin a podívat se, jak to Chrigelu Glanzmannovi a dalším šlape!

prago eluveitie

GRAVE DIGGER

Němečtí power metalisté jsou na scéně od roku 1980, a nezažívali vždy jen dobré časy. Prostřídalo se u nich mnoho hudebníků, ale nyní jsou už dlouho zastupováni Napalm Records a jsou spokojeni. Jejich posledním počinem je deska z půlky července s názvem „Return of the Reaper“(Zubatá se vrací). Zpěvák a frontman Chris Boltendahl tvrdí, že album je stylově podobné prvním deskám kapely „Heavy Metal Breakdown" a "Witch Hunter". Desku si koneckonců přivedli i do Zlína, kde se 23. listopadu zastaví v rámci „ German Metal Attack“.


Masters of Rock (9. - 12. července 2015, Vizovice)

Jasným headlinerem vizovického svátku budou finští Nightwish. Ti se představí s novou zpěvačkou Floor Jansen. K nim přibyli například Within Temptation nebo Hammerfall, překvapením jsou pak Black Label Society. Náš souhrn kapel začíná společným projektem Arjen Lucassen aa Anneke van Giersbergen s názvem The Gentle Storm, které Pragokoncert představil už na konci října. V závěru článku najdete seznam českých kapel, mezi nimiž září Arakain nebo Harlej.

THE GENTLE STORM

Holandský kytarista a skladatel, otec projektu Ayreon Arjen Lucassen na jaře rozjel spolupráci se zpěvačkou, někdejší vokalistkou skupiny THE GATHERING Anneke van Giersbergen. Výsledkem jejich společného snažení je nový projekt nazvaný THE GENTLE STORM. Duo v těchto dnech dokončuje práce na koncepčním dvojalbu, na němž najdeme jak kombinaci klasiky řízlé heavy metalem, tak i akustický folk-rock. Jeho vydání je naplánováno na začátek roku 2015 a bude se jednat o epos, který jistě potěší nejednoho fandu žánru.

prago gentlystorm

WITHIN TEMPTATION

Milovníkům symfonického metalu tato kapela v čele s Sharon den Adel rozhodně není cizí. Tito Nizozemci se dali dohromady v roce 1996 a od té doby prodali přes 3 miliony hudebních nosičů! Letos zvládli vydat CD Hydra, DVD Let Us Burn a také získali od Metal Hammer Awards cenu Best Live Band, tak se o tom přijďte přesvědčit!

prago within temptation

U.D.O.

Když Udo Dirkschneider v roce 1987 odešel z Accept, založil tuto heavy metalovou skupinu. Do Vizovic tito Němci přivezou desku Decadent, která by měla vyjít v lednu příštího roku, tak se těšte na pořádný a především klasický nářez!

prago udo

BLACK LABEL SOCIETY

Tuto americkou skupinu založil v roce 1998 Zakk Wylde. Jsou pověstní jak jejich řízným heavy metalem, tak Zakkovými neopomenutelnými sóly. Nenechte si tak ujít kouzlení Zakka Wylda, Johna DeServia, Nicka Catanese a Chada Szeliga!

ARKONA

Sláva a obliba paganských Rusů v naší republice stoupá. V jejich čele stojí blonďatá a nezkrotná Masha Scream, které dav leží u nohou. Do Vizovic se Arkona vrátí po dvou letech a kromě hitů v čele s Goi, Rode, Goi nebo Yarilo se můžete těšit i na novinky z letošní desky Yav.

prago arkona

HAMMERFALL

Švédští heavy metaloví Hammerfall mají za sebou přes rok dlouhou pauzu, kterou věnovali tvorbě nového materiálu. Ten vyústil v desku „r(E)volution“ (srpen 2014. V roce 2015 se tak Joacim Cans a ukáží v pražské MeetFactory a do Vizovic se zaručeně vrátí silnější než kdy dřív!

BLOODBOUND

Další Švédové se dali dohromady v roce 2006 a mají za sebou šest desek. Bloodbound mají black metalovou image, ale hrají tradiční heavy power metal tolik oblíbený v našich končinách. Letos vydali desku Stormborn, tak jim ukažme, jak vypadá pořádná metalová bouře!

CRUCIFIED BARBARA

Mia Coldheart, Klara Force, Ida Evileye a Nicki Wicked dohromady tvoří tuto švédskou hard rockovou skupinu Crucified Barbara! Vydaly čtyři desky a zahrály si například na turné s Motörhead nebo na Sweden Rocku. Rozhodně to umějí rozpálit a nejeden fanoušek se na ně rád podívá.

prago crucified

THE EXPLOITED

Tito Skotští punkeři vznili v roce 1978 v Edinburgu. Začínali jako oi! skupina a nyní se dají označit jako crossover thrash. Na Masters of Rock měli vystoupit jak v roce 2013, tak 2014, ale obě vystoupení byla zrušena kvůli špatnému zdravotnímu stavu zpěváka Wattieho Buchana. Dnes už jeho srdce snad bije naplno, tak snad tento koncert to čekání vynahradí!

NEONFLY

Tato kapela z Londýna je složena ze samých mladých nadějí: zpěváka Willyho Nortona, kytaristů Fredericka Thundera a Patricka Harringtona, basáka Paula Millera a bubeníka Borise Le Gala. Jejich hudbu označují jako „Stadium Metal For The Masses“ – stadionový metal pro masy. Poslední album této partě vyjde na konci listopadu a nese název Strangers in Paradise.

ARAKAIN

České rockové velikány, kteří jsou na scéně od roku 1982, netřeba představovat. Rok 2014 je u nich ve znamení společného turné se skupinou Dymytry. S sebou kromě neskutečné energie vozí i poslední desku s názvem Adrenalinum, ze které zaručeně zazní hity i ve Vizovicích!

HARLEJ

Harlej vznikli v roce 1995 a vydali 12 alb. Jejich tváří byl například Ora Hereš z Alkeholu a hlavně zpěvák Vláďa Šafránek, kterého nahradil sympatický Tonda Rauer. Dohromady to klukům šlape a jejich nová deska je rozhodně Na prodej!

TURBO

Turbo je česká pop rocková legenda honosící se necelým milionem a půl prodaných nosičů. Zbystřit by měli především návštěvníci vesnických zábav, kteří dostanou možnost pořádně si s nimi zařvat jeden z hitů jako je Chtěl jsem mít nebo Hráč.

DARK GAMBALLE

Vyškovští Dark Gamballe jsou vedeni charismatickým zpěvákem Desítkou a brázdí rockové pole od roku 1990. Zpočátku byli příznační svou vlastní řečí, ale nyní se ustálili na češtině. Jejich jedenáctou deskou byla ta loni vydaná s názvem Zatím dobrý, tak jim ukažte, že jsou „pořád dobrý“!

THE AGONY

Poslední českou oznámenou skupinou je ryze dámská heavy rocková skupina The Agony. Objevily se v dubnu 2013 a nyní jejich anglické texty, tvrdé riffy, rychlá a šlapající rytmika a energie rozehřeje návštěvníky koncertu Terrany. Podívejte se na jejich videoklip a dejte jim šanci!

Vstupenky na festivaly jsou do 30. 11. nebo do vyprodání dané emise k dispozici za 850,- Kč na Metalfest Open Air a za 1050 korun na Masters of Rock. Seženete je buď v Masters of Rock Café na Čepkově ve Zlíně, v pražském sídle agentury Pragokoncert nebo si jej můžete objednat z webových stránek www.mastersofrock.cz.

Zdroj foto: promo fotografie jednotlivých skupin
Více informací: www.metalfestopenair.cz nebo www.mastersofrock.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAktuality

  • BYSTROUŠKA 2019

    CENA ZA DĚTSKÉ AUDIOKNIHY — Nejlepší dětské audioknihy budou oceněny Cenami Bystrouška, které uděluje Asociace vydavatelů audioknih ve...

Devadesátky


Rozhovor

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč zahajuje svůj program

skutec festival200Ve východočeské Skutči nedaleko Chrudimě se po dobu 2 měsíců od 24.2. do 28.4.2013 odehraje již X. ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč, který připomíná dlouholetou hudební tradici Skutče a odkaz dvou ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Mějte i vy bezodpadovou domácnost

moje zero waste 200V nakladatelství Esence začali poslední dobou vydávat knihy malého formátu plné zajímavých a poučných informací. Jednou z nich je Moje zero-waste kuchyně obsahující jednoduchý návod, jak neplýtvat jídlem.

...

Divadlo

Nový politický kabaret - pražská premiéra

logo-lgNezávislá divadelní scéna SemTamFór připravuje, pro pražské publikum, jedinečné satirické představení Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota. „Politika je, dámy a pánové, především tíživě zodpovědné rozhodování o vašich o...

Film

Vzhůru za Piráty!

altDruhý díl filmu Piráti z Karibiku s názvem Truhla mrtvého muže je možná nejzajímavějším pokračováním z celé filmové série.

...