Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl
Banner

Zklidnělý, pompézní a přece moderní David Deyl

David Deyl 200Zatímco na svých dvou předcházejících albech vsadil David Deyl na hitový materiál svých písniček, aktuální album V ozvěnách už je o něčem jiném. Z poloviny jde opět o zpěvákovu tvorbu, z poloviny o cover verze světových písní. Co je však na CD zásadní novinkou, je jednak styl, který se přibližuje klasickému crossoveru, jednak pompézní doprovod v provedení Severočeské filharmonie Teplice řízené Markem Štílcem.


David Deyl, který je nejen zajímavým zpěvákem, ale současně i hitmakarem jak se sluší a patří, zkrátka umí překvapit. I tentokrát vsadil na své košaté hudební nápady, kterým ovšem nechybí určitá líbivost, hitové ambice i zaujaté interpretační podání. Celkový dojem ze dvanácti skladeb pak ještě umocňují velkolepé a přesto vzdušně pojaté aranže a bohatý zvuk.


Přesto ale nemáte pocit, že jste se ocitli v hudebním muzeu, nýbrž na zajímavé exkurzi, kde není nouze o barvy, nálady a emoce, což padá na vrub také Marcusovi Tranovi, častému a blízkému spolupracovníkovi Davida Deyla. Je to ale nejen Tran, ale také David Solař nebo Daniel Hádl, kteří se postarali o zvukovou a hudební podobu nahrávky. A ta skutečně nenudí a i přes relativně volnější tempo proudí a přináší překvapivé momenty.  


Mezi silnými a "klasicky" vystavěnými  písněmi z pera Davida Deyla najdeme i skladby s hitovými ambicemi (Přísahám, Souhvězdí,  Motýl bez křídel nebo titulní V ozvěnách), finále alba však tvoří předělávky skladeb  zahraniční provenience jako Cítím (Feelings), kterou kdysi zpíval Karel Gott, Holubí dům (známý z podání Jiřího Schelingera) nebo několik dalších skvostů s texty Ondřeje Ládka (Xindl X), Tomáše Staňka nebo Jany Rolincové.

David Deyl


Texty, snivé, neklidné i pádné, jsou vůbec silnou stránkou tohoto alba, pod některými je podepsána Magdalena Drsová.


Živost do nahrávky přitom vnášejí i pianista Václav Krahulík, baskytaristé Michael Krásný a Lukáš Čunta, kytarista Peter Binder či bubeník Ondřej Veselý, přičemž ve čtyřech písní hraje na klávesy hlavní protagonista. Tak jako tak podává na svém  třetím albu zpěvácký výkon  hodný obdivu. Jeho projev má V ozvěnách výraz, sílu i ducha, což není v dnešním pop hitparádovém světě zrovna málo.


 


Název nosiče: V ozvěnách
Interpret: David Deyl
Žánr: Pop
Skladby:  1/ Chrám vzpomínek, 2/ Přísahám, 3/ V ozvěnách, 4/ Mít tě blíž, 5/ Motýl bez křídel, 6/Souhvězdí, 7/ Cítím (Feelings),8/ Holubí dům, 9/ Dokud dýchám (Broken Vow), 10/ Pojď dál (For Always), 11/ Zůstaň má (You´re Still You), 12/ Když tě srdce vábí (Thorn Birds)
Stopáž:  Neuvedeno
Vydavatelství:  DADE music/Supraphon
Hodnocení: 100%  

         
Zdroj foto: DADE music

www.daviddeyl.cz


 


Literatura

Mějte i vy bezodpadovou domácnost

moje zero waste 200V nakladatelství Esence začali poslední dobou vydávat knihy malého formátu plné zajímavých a poučných informací. Jednou z nich je Moje zero-waste kuchyně obsahující jednoduchý návod, jak neplýtvat jídlem.

...

Divadlo

Ve Švandově divadle uvedou Lámání chleba, hru o odvaze a přátelství v době nesvobody

6 Jacob Erftemeijer foto Alena Hrbkova repro zdarmaOsudy tří kamarádů, proměny moravského venkova a šedesát let české historie. A také cenu, která se někdy za odvahu, přátelství a slušnost mus...

Film

VŠEMI SMĚRY – cestou necestou za publicistikou

altNašim pravidelným čtenářům nemohla uniknout pozvánka na festival nezávislé publicistiky Všemi směry, který roztočil kolotoč otázek, diskuzí a workshopů na téma reportérství. Že jde o výjimečnou událost, sliboval i rozhovor s manažerkou projek...