Vystoupení Winstona McAnuffa a Fixiho nahodilo posluchače do pohody

Vystoupení Winstona McAnuffa a Fixiho nahodilo posluchače do pohody

Email Tisk

fixi perexFZaplněná pražská Akropolis, na pódiu tři hudebníci, každý úplně jiný, ale dohromady tvořící skvěle šlapající trio. Publikum od začátku výborně reaguje a nechává se unášet na vlně pohodové atmosféry. Winston McAnuff a Fixi se v České republice představují podruhé a jsou přijímaní s radostí. Pojďte si připomenout 25. březnový večer.

 

 


Winston McAnuff, vzhledem černošského šamana s mírně prošedivělými dredy, v pestrobarevném saku a černých kožených kalhotách, upoutá pozornost na první pohled a kraluje za mikrofonem. Vedle něj Fixi (François-Xavier Bossard) v bekovce v ohnivých barvách - která je v Česku neodmyslitelně spojená s hudebníkem Jiřím Stivínem – v černé košili potištěné notami a houslovými klíči, který střídavě hraje na akordeon nebo na klavír (v jedné skladbě dokonce zvládá hrát na oba nástroje zároveň). Winstona a Fixiho na turné doprovází herec a beatboxer Marc Ruchmann, který kromě svých úst ještě přibírá ke svému hraní celý jeden činel, přesto je iluze klasické bicí soupravy dokonalá.

Pánové přijeli do Prahy představit společné aktuální album A new day, které vyšlo již v roce 2013. Deska je mix reggae, afro beatu, soulu, které vychází z Winstonova jamajského původu, harmonika zase zastupuje typický francouzský nástroj, tedy domovinu Fixiho. A kombinace je to znamenitá.

fixi anuff

Návštěvnici koncertu vypadají, že album znají od a do zet a nadšeně reagují již po prvních tónech. Vypadá to, že největší pecky jsou podle publika Garden of Love (která zazní během koncertu dvakrát), What dem say, One two three (ano, ta mi zní v hlavě ještě teď), Economical Crisis, Let him go nebo tklivá Johnny. Celý koncert se odvíjí ve středním tempu, k divočejší rychlosti jsme podnikli výlet asijen 3x během celého večera.

{youtube}PZoCz8_jRgY{/youtube}

Fixi s námi komunikuje v angličtině, ale asi s nejsilnějším francouzským přízvukem, který jsem kdy zažila. Winston zpívá, tančí, v extatickém vypětí sebou práskne o zem a nebojí se skočit dolů k fanouškům a chvíli si s nimi užít koncert z parketu.

 fixi

Stejně jako je na pódium směsice národností a věků, i dole v publiku to tak vypadá. Do rytmu se houpou, jak bratři v dredu, tak šviháci v bekovkách napříč generacemi. Opravdu povedený večer, snad se pánům brzy urodí další deska, kterou by nám přijeli představit. A nezapomeňte – I´m rebel, 24/7.

Winston McAnuff & Fixi
Kdy: 25. 3. 2015
Kde: Palác Akropolis (Praha)
Pořadatel: RACHOT Production s. r. o.

Hodnocení: 90 %

Zdroj foto: autorka, griot.de

( 0 hlasů )


 
Banner

Rozhovor

EXPEDICE KAMBODŽA – OPEN FORUM V GALERII

kambodza1 200Druhá beseda v pořadí bude tentokrát v režii litvínovského fotografa Františka Haase s názvem Expedice Kambodža. Besedu můžete navštívit v úterý 24. května od 17 hodin.

...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Tenkrát na západě - lahůdka pro milovníky westernů

tenkrat na zapade 200Zachvěje se vaše klukovské srdce pokaždé, když šerif tasí pistoli a vzápětí třeskne výstřel, po kterém se zloduch skácí k zemi? Potom jste tou pravou osobou, která by se měla začíst do nové knihy s vůní střelného prachu divokého...

Divadlo

Můj romantický příběh

langova perexDivadelní zpověď Toma a Amy „Bože. To teď spolu jako chodíme? Celé odpoledne jsem si důkladně přehrával všechno, co jsem jí kdy udělal, a co ona udělala mě. A snažil se určit míru svých závazků.“ / Postava Toma ve hře Můj romantický př...

Film

Tátova volha se stala nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu

volha perexNový film režiséra Jiřího Vejdělka se stal nejúspěšnějším filmem uplynulého víkendu, když přilákal do českých kin 82 921 diváků a potvrdil tak Vejdělkovu pozici hitmakera. S podobnými čísly startovaly i jeho legendární komed...