Electric Lady přichází s očekávanou debutovou deskou v americko-české produkci
Banner

Electric Lady přichází s očekávanou debutovou deskou v americko-české produkci

Electric lady 200Tereza „Electric Lady“ Hrubanová, nepřehlédnutelná kytaristka a zpěvačka je autorkou všech sedmi písní, které nabízí debutová a téměř půl roku se rodící funk-rocková deska s názvem „Electrical“,  jež oficiálně vstoupila do prodeje 1. dubna 2015 a ve stejném měsíci bude nasazena k prodeji také v digitální podobě prostřednictvím portálu MusicJet. Křest alba proběhne za účasti zajímavých hostů ve dvou termínech – 21.5.2015 v pražské Malostranské besedě a 23.5.2015 v KD Šeříkovka v Plzni.

 

První kroky v nahrávání uskutečnila Tereza ve spolupráci s americkými kolegy (Kirk Covington – bicí, Carter Arrington – kytara, John Fremgen – basa) v domácím studiu producenta a celosvětově uznávaného bubeníka Kirka Covingtona v texaském Austinu v říjnu minulého roku.  Výsledkem dvoutýdenního snažení byly skladby – Peace Song, Muse Give Me Inspiration a Tied Not Free, které kombinují groove, funk a rock v plné kráse a zároveň přinášejí žánrovou rozmanitost, příznačnou pro celou stopáž alba.

Ačkoli se na desce podílelo vícero hudebních osobností, ať již muzikantů nebo zvukových techniků, celistvost desce nechybí a plán nabídnout posluchači maximum hudebních vjemů a chutí Tereza naplnila. K tomu měla dostatek inspirací i ze svého předchozího pobytu v USA z roku 2013 (New Orleans, New York) a právě v New Yorku byl také realizován mix skladby Confusion, která společně s dalšími písněmi Give A Chance To The World (první singl z alba), Adorable Man a Tereza Whaat? byla nahrávána v domácím studiu ExAvik v Klatovech, kam se Tereza uchýlila po návratu z Texasu.

Electric lady

PŘEHLED SKLADEB:
1. Give A Chance To The World
2. Confusion
3. Muse Give Me Inspiration
4. Adorable Man
5. Peace Song
6. Tied Not Free
7. Tereza Whaat?

CELKOVÁ STOPÁŽ: 24:46 / LABEL: ROCKING PLANET / DATUM VYDÁNÍ: 1.4.2015

Electric lady 2

Celý nahrávací proces v USA a zpět v České republice byl zaznamenáván také vizuálně a v jedenáctiminutovém dokumentu mohou nejen fanoušci Electric Lady nahlédnout do studia Kirka Covingtona a každodenního hudebního rituálu, projít nočním Austinem a přiblížit se tak jednomu splněnému hudebnímu snu, podporovaném společnostmi Fender Musical Instruments Corporation, Music City a projektem Plzeň 2015.

Mediálními partnery jsou rockový projekt Fajn Rock Music, projekt Bandzone.cz, východočeské webové rádio Rádio Pohoda a hudební knihovna MusicJet.

Album Electrical lze objednat výhradně přes e-shop www.electric-lady.com/shop.htm nebo koupit během živých vystoupení (přehled koncertů zde: www.electric-lady.com/live.htm).

Křest alba proběhne za účasti zajímavých hostů ve dvou termínech – 21.5.2015 v pražské Malostranské besedě a 23.5.2015 v KD Šeříkovka v Plzni.
 
Foto: Robert Tichý
 www.electric-lady.com  
www.rockingplanet.cz


 


Literatura

Vzdálená řeka mezi nenávistí vzdálenými rodinami

Vzdálená řeka, perex 100x100Přiznávám bez mučení, že nenést nová kniha od Alpressu jméno autorky Barbary Woodové, nejspíš by mě podle obálky nechala úplně v klidu. Slečna procházející se kolem řeky ve mně vzbuzuje doje...

Divadlo

Malostranský hřbitov jevištěm site-specific představení

kyt 200Veřejnosti jinak nepřístupný pražský hřbitov otevře v polovině září své brány a poskytne kulisy jedinečnému hudebně-tanečnímu projektu Kytice – Mezigenerační dialog. Výsledek díla, které vzniklo v rámci Roku české hudby, můžete na již zmín...

Film

Báseň aneb Skoro úplně vymyšlený film vzniká v Olomouci

Basen bukowski200V březnu 2013 padne v Olomouci poslední klapka nového nezávislého filmu na motivy jedné z básní Charlese Bukowskeho. Své místo v hereckém ensemblu našli jak osobnosti z krajských divadel, tak mladí herci a neherci. Ten...