Helena Vondráčková a David Deyl opět spolu na jednom pódiu

Helena Vondráčková a David Deyl opět spolu na jednom pódiu

Email Tisk

david helena 200První duet Kousek tvého já spolu natočili před jedenácti lety, ale na koncertním jevišti se potkali teprve až před třemi lety u příležitosti impozantního turné Heleny Vondráčkové. Tehdy si přizvala jako hosta mladého zpěváka Davida Deyla, čimž začala jejich spolupráce. Pak spolu natočili duet Čas dál nech spát, vystoupili na dalších koncertech. Teprve potom David napsal napsal písničku Máš sílu vstát pro Helenino řadové album Touhy.  A letos, jak vidno, spolupráce pokračuje. Probíhají další společné koncerty...

Bylo to letos 31. března, kdy v sále Grandhotelu Pupp v Karlových Varech vystoupil David Deyl za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice za řízení Marka Štílce. A byl to prý jedinečný zážitek slyšet písně v poněkud jiném aranžmá. Už předtím totiž zpěvák s tímto tělesem spojil svůj um a výsledkem bylo jeho třetí a stále ještě aktuální album V ozvěnách.

david helena 1


Na programu gala koncertu v karlovarském Puppu byl tedy klasický crossover a zazněly všechny zásadní písně hlavní pěvecké hvězdy, přičemž v roli exkluzivního hosta vystoupila Helena Vondráčková. Kromě duetu s Davidem Deylem zazpívala blok svých nejznámějších písní. Úspěch byl zaručen a publikum opět ocenilo, že ti dva k sobě jdou."Byla jsem samozřejmě potěšena pozváním do Davidovy show už jenom proto, že si ho jako zpěváka, skladatele a milého kolegy nesmírně vážním. Pokládám ho za velice talentovaného zpěváka a skladatele, o kterém ještě uslyšíme," nechala se slyšet Helena Vondráčková, která si zase mladého zpěváka pozvala jako hosta do své "narozeninové" koncertní show v Praze. Ta proběhne 13. června v Paláci Žofín.

david helena 2


Na jednom jevišti si spolu zazpívají také 17. července v Třeboni, ale dost možná se potkají i na nějaké další akci či natáčení. Není přitom vyloučen ani nový duet, který by byl už třetím v pořadí. Prozatím spolu natočili dva - Kousek tvého já a Čas dál nech spát. První vyšel na Helenině kompilaci duetů Rendez - vous (2004), druhý jako bonus na její trojcédéčkové platinové edici Helena (nejen) o lásce (2012).I když se oba zpěváci znají dohromady jedenáct let, ta pravá spolupráce začala teprve až před třemi lety, což potvrdil i David Deyl: "V roce 2004 jsem ve studiu Dana Hádla nazpíval s Helenkou duet Kousek tvého já. Pak následovala dlouhá pauza a až Zdeněk Brouček ze Supraphonu mne Helence znovu představil a Martin Michal mě vzal na její jubilejní turné. Během více než šedesáti vystoupení jsem měl možnost Helenku poznat nejen jako výborného interpreta, ale i jako člověka. Obdivuji její pokoru, skromnost a stálou energii, kterou oplývá."

david helena 3


Zatímco "veteránka" Helena Vondráčková působí na scéně neuvěřitelných padesát let, v případě Davida Deyla, který má na svém kontě tři alba, to není ani deset let. Přesto si spolu rozumějí, dobře se jim spolupracuje na jevišti i v nahrávacím studiu. David navíc nepochybně vystihl  Helenin naturel, což se projevilo působivou baladou Máš sílu vstát, která Heleně padne jak ulitá. Dokázal tím, že umí napsat hit nejen pro sebe.


"Faktem je, že píši hlavně pro sebe," přiznává mladý hitmaker. "Protože to je nejjednodušší a nejpřirozenější. Je ale pravda, že jsem napsal pro Helenu píseň Máš sílu vstát, která má úspěch. Dokonce na tuto píseň vzniká už i německý text."


Foto:  archiv Roberta Rohála a Ivety Vartové


 
Banner

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Nezapomínejte na úsměv

Jde to i s usmevem 200Nakladatelství Portál vydalo další knihu psychiatra, publicisty a pedagoga Karla Nešpora, tentokrát zaměřenou na úsměv a humor. Nemračte se a začtěte se radši do této útlé knížečky.

 

...

Divadlo

Režijní duo SKUTR se vrací k novému cirkusu: pro Letní Letnou připravuje premiéru představení Handbag

SKUTR 200Režijní dvojice SKUTR, kterou tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, připravuje pro 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná premiéru svého nového představení nazvaného Handbag / Kabelka. Inscenace propojí divadelní p...

Film

Fotografická Slovenská nová vlna přináší do českých kin výjimečnou imaginaci. A rovněž příběh vzácného přátelství

Vlna 200Fenomén, který znamenal převrat ve fotografické tvorbě 80. let minulého století tzv. Slovenská nová vlna, představuje komplexně poprvé nový dokumentární film Vlna vs. břeh. Jména Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Tono Stano, Martin Štrba, Miro Švol...