Blíží se SUNDAY MUSIC JAM

Blíží se SUNDAY MUSIC JAM

Email Tisk

JamFest perexPoslední srpnovou neděli se bude ve venkovní galerii Tiskárna na vzduchu v pražské Stromovce konat už jedenáctý ročník charitativního multižánrového festivalu SUNDAY MUSIC JAM, který kombinuje zajímavý kulturní program s pomocí. Tentokrát se zaměří na tříletou Zuzanku postiženou Rettovým syndromem.

 

 


Cílem je pomoci

Zuzanka se narodila 10. 10. 2012 a dnes by měla sama běhat, jíst, zpívat… Bohužel tomu tak není. Zuzanka je na úrovni čtyřměsíčního miminka a její diagnózou je Rettův syndrom a epilepsie. Rodiče pro ni dělají vše, co by jí mohlo pomoci zlepšit její život. Nedali jí do ústavu, nevzdali se zodpovědnosti, vydrželi spolu, pracují, aby měli peníze na všechny terapie, které Zuzance pomáhají. Ale nejsou stroje, úspory ubývají, přichází únava. Zuzanka potřebuje péči 24 hodin denně, málo spí, nemluví, sama se nevyprazdňuje, sama se nenají, sebepoškozuje se, nechodí, nesedí, neleze, bere dost léků.

Zuzance velice pomáhá aquahealing. Uklidňuje ji, uvolňuje křeče, posiluje pohybový aparát. Zuzanka má díky lekcím aquahealingu méně epileptických záchvatů. Tuto terapii bohužel neproplácí zdravotní pojišťovna a jedna lekce stojí 1300 Kč. Cílem akce tedy bude nasbírat prostředky, ze kterých by se Zuzance zaplatil aquahealing na celý rok.

„Na Zuzanku jsme přišli v podstatě náhodou, ačkoliv náhody vlastně neexistují: poté, co jsme poslední dva roky podporovali zvířecí mazlíčky, jsme si řekli, že letos bychom chtěli směřovat pomocke konkrétnímu dítěti. Zuzanku jsme objevili díky Karolíně, zpěvačce kapely 21 hodin, která na SMJ taky vystoupí. Nikdo z nás do té doby nevěděl, co je to Rettův syndrom a jaká je to nešťastná nemoc. Když jsme pak Zuzanku viděli a setkali se s její neskutečně obdivuhodnou mámou Lucií, bylo rozhodnuto. Zuzanka si nás asi nějak vybrala sama…,“ dodává za organizátory Jan Martinek.

Hudební zážitky

Letošní SUNDAY MUSIC JAM bude tedy od pravého poledne až do pozdního večera hrát pro Zuzku, a jsme rádi, že pozvání přijaly skvělé kapely i účinkující: jmenujme například festivalovou klasiku z Úval Medvěd 009, zpěvačku Báru Zemanovou, úžasného amerického písničkáře Vinnieho Jamese, jehož koncert je skutečným zážitkem. Dále se můžete těšit na naše stálice, jako jsou Flattus a 1st Choice, karlovarské fešáky Liwid, poetické alternativní Neue Mädchen, energické Chilli Eyes, tvrďáky JegR a mnohé další.

jam fest vinnie

Vinne James

Předkrm v podobě džemfestu

Organizátoři se letos rozhodli, že program může běžet od rána a přišli proto s DŽEM FESTem. V areálu tak budou mít návštěvníci možnost ochutnat různé domácí džemy, marmelády a jiné voňavé pochutiny. Kromě toho si budou moci koupit různé slané i sladké dobroty a pomoci tak rodičům Zuzanky. Na výběr bude jak z raw food, tak z argentinských steaků - pro každého něco. K tomuzahraje pop folková kapela Shoda okolností a jazzový Retro Projekt.

„Přijďte se podívat na kapely, z nichž většinu na jiných festivalech neuvidíte, přijďte si užít pohodovou a přátelskou atmosféru, a hlavně, přijďte pomoct!!“

12:00-12:30 21 hodin

12:50 -13:20 Žántí & Zahara

13:40-14:10 Neue Mädchen

14:30-15:00 Liwid

15:00-15:30 přednáška o Rettově syndromu, aquahealingu

15:30-16:10 Medvěd 009

16:30-17:00 Chilli Eyes

17:20-18:00 Bára Zemanová & Band

18:20-19:00 Vinnie James (USA)19:20-20:00 Flattus

20:20-21:00 1st Choice

21:20-22:00 JegR

V dopolední části Džem Festu vystoupí kapely:

9:30-10:20 Shoda okolností

10:30-11:20 Retro Projekt

JamFest

Více informací: www.facebook.com/sundaymusicjamSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Wisdom: „Naše česká fanouškovská základna je pravděpodobně nejfanatičtější“

wisdom 200Na festivalu Made of Metal se v pátek 15. srpna představí maďarská metalová skupina Wisdom. Jakou plánují show, jak se těší a jaká je hudební scéna v Maďarsku? To se dozvíte v tomto rozhovoru.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)

Z archivu...


Literatura

Vladimír Kafka: Život naživo

zivot200Jak spletité a nesmírně těžké mohou být životní křižovatky? O strachu ve chvíli, kdy nás dožene nepřízeň osudu, ohrožení života a úzkost z každého dalšího dne. Autor je spisovatel, malíř a léčitel a především velmi moudrý muž, který má dar vyprávět. Kni...

Divadlo

Výhra v loterii změní život každému

altDalší představení v rámci festivalu Střetnutí Stretnutie se Szidi Tobias v čele se konalo ve čtvrtek 24. května. Šlo o komedii Györga Spiroa Prach v provedení slovenského Študia L + S Bratislava.<...

Film

Doprovodný program LFŠ: Dyk, Tata Bojs, Babčáková i Hájíček

LFS43. ročník Letní filmové školy se bude konat od 28. července do 6. srpna v Uherském Hradišti. Hlavním pořadatelem Letní filmové školy je Asociace českých filmových klubů. Hlavními partnery jsou innogy a Město Uherské Hradiště. Kromě filmového programu nabídne Let...