Hypnoticky podmanivý polský vokalista Grzegorz Karnas nabídne leccos ze své hudební svobody

Hypnoticky podmanivý polský vokalista Grzegorz Karnas nabídne leccos ze své hudební svobody

karnas200Špičkový jazzový vokalista a “enfant terrible” polské hudební scény, který si nedělá přehnaně těžkou hlavu z konvencí a zvyklostí,  nabídne v ráci projektu Hlasohled víkendovou dílnu (26.-27.9.) na téma Vokální improvizace:hudební svoboda projevu. 

 

Grzegorz Karnas je velmi talentovaný, ale to se u něj mísí i se zdravou hudební drzostí, slyšet jej naživo je ničemu nepodobný zážitek, chvílemi úplně ignoruje tradiční formu jazzové skladby i takzvané „správné zpívání, aby v zápětí s velikou lehkostí a krásou zklouzl zpět do čisté intonace a mistrnné jazzové improvizace.  Napětí meyi těmito dvěma prolínajícími se polohami spolu s jeho přirozeným charismatem dělají z jeho koncertu fascinující dobrodružství.

karnas4


Jeho věhlas postupně přesáhl hranice Polska.  Postupně se zabydluje na světových pódiích, učí mimojiné i zpěv, práci s hlasem a techniky dýchání  pro zpěváky, kteří chtějí rozšířit škálu svých hudebních vyjadřovacích možností.

karnas9


Během víkendu se skupina bude věnovat skládání takzvaných "kruhových písní", práci s rytmem a polyrytmickými motivy. Živý improvizačný sbor na sebe vrství jednotlivé rytmické figury a je schopen vytvořit "perkusivní efekt". Na tuto směs rytmů se poté přidávají melodie, které se během zpívání mění a sbor následuje signály toho, kdo sbor vede. Prostor bude věnován také několika jen zdánlivě samozřejmým aspektům - dechu, artikulaci a tvorbě přirozené barvy hlasu, tak aby si zpěv zachoval to co je zásadní - možnost sdělovat emoce.

karnas74


Vítaní jsou zpívající všech úrovní, nezáleží na míře zkušenosti. Dílna se koná v sobotu 26.9. a v neděli 27.9. ve studiu Itaka, Korunní 35, Praha 2. Cena dílny je 1750Kč/1550 pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené.

Více informací a přihlášku najdete na našem webu www.hlasohled.cz.


 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

David Stránský: V Laterně magice se podařilo uskutečnit projekt, na který můžeme být všichni po právu hrdí!

stransky perexU příležitosti premiéry inscenace Human Locomotion, která vznikla v únoru na Nové scéně Národního divadla pod hlavičkou souboru Laterny magiky, jsme se rozhodli podívat na tento nový projekt a práci v divadle jako takovou o...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Knižní novinka: Sdílej... Dopřejte si svobodu být takovými, jací opravdu jste

sdilej 200Knižní debut mladé české autorky Hany Marksové připomíná, že sdílení patří především do osobní komunikace, až v druhé řadě na sociální sítě.

...

Divadlo

Celodenní akcí s pouličním divadlem Leošovy stopy si brněnská JAMU opět připomene 70. výročí svého založení

TKDIFAJAMUCelodenní akcí s pouličním divadlem Leošovy stopy si brněnská JAMU opět připomene 70. výročí svého založení.

 

 

 

...

Film

Hurvínek a kouzelné muzeum nejnavštěvovanějším filmem víkendu

hurvinek200Nový český animovaný rodinný film Hurvínek a kouzelné muzeum se stal nejnavštěvovanějším titulem uplynulého víkendu. Film, v němž se legendární postavy představují poprvé ve 3D, vidělo během víkendu 56 562 diváků a přesunul tak na druhé místo velmi úspěšný snímek Jana Svěráka ...