Scooter, historie legendy, část II. – léta páně 2005 - 2015

Email Tisk

scooter200Éra let 2005 – 2015 je pro Scooter ve znamení dalších dvou změn sestavy, z nichž ta zatím poslední, kterou budete moci vidět i v Praze a Brně, je ve složení H. P. Baxxter (který v Německu definitivně upevnil pozici absolutní celebrity a stal se porotcem v několika talentových soutěžích), Michael Simon a Phil Speiser, šesti alb a mnoha singlů, z nichž už se sice nestaly takové megahity jako v období předchozím, fanoušky skupiny ale vždy potěšily. Tady je dvanáct těch nejvýraznějších.

 

 


Hello! (Good to Be Back) – pilotní singl z alba Who´s Got The Last Laugh Now vyšel 14. října 2005 a opět je směsicí několika samplů – tím hlavním je ten ze songu Hello, Hello, I ´m Back Again od Garyho Glittera. Dále pak můžete zaslechnout i upravené melodie z tracku 3 a.m. Eternal od KLF a We Call It Acieed od D Mob. Chytlavý a svižný song se dostal na druhé místo v maďarské singlové hitparádě a na třetí ve finské.


Apache Rocks the Bottom! – předposlední den roku 2005 vyšel singl, který tedy nepatří k těm úplně nejúspěšnějším (na druhé místo se dostal jen v singlových hitparádách ve Finsku a Maďarsku), mezi fanoušky si ale své místo našel. Už nikoho nepřekvapí, že i tady jsou použity samply, tentokráte jde jen o jeden, a to z instrumentálního songu Apache od skupiny The Shadows z roku 1960. Zajímavý je v tomto případě i mafiánský videoklip plný bitek, spoře oděných žen a jednoho elektrického býka.


Behind the Cow – první singl z dvanáctého alba The Ultimate Aural Orgasm patří za poslední roky u fanoušků k těm nejoblíbenějším. Ačkoli se většího a zásadnějšího úspěchu v hitparádách nedočkal, dodnes patří k velmi žádaným, za což můžou především svižný rytmus, chytlavá melodie a samozřejmě i vtipný a zdánlivě nesmyslný název. S písní kapele pomohl i americký raper Fatman Scoop a na kytaru si v ní zahrál Jeff „Mantas“ Dunn.

scooter

Samply jsou tentokráte použity z tracků What Time Is Love (Live at Trancentral) a America: What Time Is Love od KLF, (Don´t Fear) The Reaper od Blue Öyster Cult a Black Celebration od Depeche Mode. Navíc se v něm objevují i vokály z písně Yeh Kali Kali z indického filmu Baazigar. Atmosféru dotváří i klip natáčený v Indii, kde kapela způsobila kontroverzi tím, že zdejší posvátné zvíře - krávu - pomalovala.


Lass uns tanzen – snad jediný německy zpívaný singl kapely v hitparádách skoro vůbec neuspěl, přesto si ho fandové často žádají, což je určitě dáno jeho provokativním textem, v němž se opakuje pouze: „Lass uns tanzen oder ficken oder beides, denn morgen sind wir tot.“ Sampl je v tomto případě použit z písně Disco Band od skupiny Scotch. „Lechtivou“ píseň doplňuje i videoklip odehrávající se na jakési swingersparty. Song má mimochodem dvě verze – rádiovou (tzv. Day Version), kde je slovíčko ficken cenzurováno, a Night Version, kde je ponecháno.


The Question Is What Is The Question? – album Jumping All Over The World bylo propagováno singlem s až „filozofickým“ názvem. Ten dosáhl na druhé místo pouze v rakouské singlové hitparádě, vysamplovává song How Do You Do od uskupení Mouth & MacNeal z roku 1972 a dnes patří k těm méně výrazným, leč solidním trackům, které neurazí. Videoklip s poskakujícími tanečníky ovšem vlije mnoho energie do žil.


And No Matches – I druhý singl z téhož alba překypuje energií a patří k těm oblíbenějším. Melodii si tentokráte půjčuje ze dvou velkých hitů – jednak Big Big World od Emilie z roku 1999 a jednak Enola Gay od OMD. I v tomto klipu jsou vidět poskakující tanečníci, jedná se o jumpstylovou skupinu Sheffield Jumpers.

Jumping All Over The World – titulní singl ze stejnojmenného alba vyšel začátkem února roku 2008 a v Británii, kde dosáhl na osmadvacáté místo singlové hitparády, se stal tím vůbec nejvýše umístěným trackem Scooteru v této zemi za posledních pět let. Singlová verze se od té albové v tomto případě liší slokou navíc, trošku jiným začátkem a přidaným sborem na konci. Jinak samozřejmě znovu nechybí samply, klíčová melodie je z hardstylového tracku Rock Civilization od Headhunterz, hlavně je tu ale použita píseň A Glass of Champagne popové skupiny Sailor z poloviny sedmdesátých let. Videoklip zůstal věrný názvu skladby a zachycuje již zmíněné Sheffield Jumpers na různých místech světa. 

J´adore Hardcore – pilotní „vlaštovka“ z alba Under the Radar Over the Top patří za poslední dobu k těm nejchytlavějším a pyšní se i tím, že se jedná o vůbec první skladbu kapely, kde se zpívá francouzsky. Vokály obstarala fanynka skupiny Maddy Julien, která byla oslovena přes sociální sítě. Refrén songu, který se umístil na šestém místě maďarské singlové hitparády, je samplem skladby Chase The Sun od Planet Funk a melodie je z písní Lullaby od Activator a I Just Can´t Stop od The Pitcher. V průběhu natáčení videa na španělské Mallorce málem přišel o život frontman H.P., neboť šel na místní policii nahlásit krádež a když byl poslán najít tlumočníka do němčiny, čtvrť, v níž sídlila policie, byla zasažena bombovým útokem.

Ti Sento – Song s italským názvem je založen na stejnojmenné skladbě italské skupiny Matia Bazar z roku 1985 (ženský hlas ve skladbě patří Antonelle Ruggiero, jedné ze členek skupiny, která je dnes ve své domovině velmi slavnou hudebnicí), krom toho si ale půjčuje i zvukové efekty ze skladby Music or Noiz od Wildstylez a částečně i melodii z písně Sonic Sabotage od Crypsi. Po dlouhé době natočila kapela i takřka filmový videoklip, který má souvislý děj a odehrává se v opeře. 

The Sound Above My Hair  - Třetí singl z alba Under the Radar Over The Top vyšel koncem roku 2009 a vůbec poprvé zazněl živě v televizním pořadu stanice RTL 2 The Dome. Je založen na samplech ze singlu Wonderful Life od alternativní rockové kapely Black z roku 1985. V zajímavém videoklipu hraje krom samotné skupiny a sexy dudaček hlavní roli české vojenské auto Praga V3S, na němž pánové jedou a hrají. 

Stuck on Replay – pravděpodobně nejslavnější počin z této dekády znají i ti, kteří se o podobný styl hudby jinak nezajímají. Skladba se totiž stala oficiální hymnou mistrovství světa v ledním hokeji 2010, které se konalo v Německu. A nebyli by to Scooter, aby i do ní nevpašovali nějaké ty samply, v tomto případě jde o refrén poměrně slavného songu Lionela Richieho Stuck on You z roku 1984, malé části jsou vypůjčené i z tracku A Kay A od DJe Phila T. Menší zklamání zavládlo pouze v hitparádách, kde píseň příliš neuspěla, ačkoli vzhledem k tak velké události, jakou „zaštiťovala“, se od ní přece jen čekalo o trochu víc. A když hymna k MS v hokeji, tak ani v klipu nesmí tenhle populární sport chybět. 

Bigroom Blitz – Úvodní singl ze zatím posledního alba The Fifth Chapter se veze na vlně momentálně populárního „vrzavého“ bigroomu, s nímž si Scooter, kterým v některých pasážích hlasově vypomohl raper Wiz Khalifa, samozřejmě „pohráli“ po svém a učinili ho alespoň trošku snesitelnějším i pro jeho zaryté odpůrce. Ani tady nesmí chybět sampl, tentokrát z písně Hadi Bakalim od turecké zpěvačky Sezen Aksu. Za pozornost stojí i sexy klip z fitness studia. 

Zdroje k obrázkům: music-germany.blog.cz/1208/4, www.youtube.com 

 Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

IRENA AMBROŽOVÁ


redaktorka ve věku kolem třiceti let :-)

    Pochází z Prahy, kde strávila celý svůj život, kromě půlročního studia v Litvě a několika měsíčního toulání se Asií.

    Vystudovala Provoz a řízení letecké dopravy na ČVUT a Enviromental Engineering na ČZU. Pracuje jako dispečer v letecké dopravě.

    Pro K21 píše od léta 2014, před tím pracovala jako redaktorka a korektorka pro Studentpoint.cz, též přispívala do Informuji.cz, Info-Koktejl, CityBee a dalších. Na K21 má ráda příjemnou atmosféru podobně naladěných lidí  a možnost se dostat k zajímavým knižním a filmovým titulům.

    Mezi koníčky Ireny patří: literatura, letectví, cestování, tvůrčí psaní (je spoluautorkou dvou almanachů Odemykání), sport (zejména běh – členka běžeckého oddílu SK Svěrák, aktivně se účastní běžeckých závodů všech délek  a profilů, od krátkých krosů až po silniční maratony), běhá i Spartan race, ráda trávím čas v horách a nepohrdne dobrým pivem a vínem.

    A Ireny motto? „Daleká ať cesta má! Marné volání“

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 26

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Geniální kniha pro dlouhé zimní večery nebo deštivé dny

hratky pro sikovne ruce200Není nic protivnějšího a destruktivnějšího než nudící se dítě. Naštěstí existují kreativní lidé, kteří se neváhají podělit o nápady s ostatními rodiči, a tím jim vytáhnou pomyslný trn z paty. Jednou z těch několika do...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Můj soused zabiják zpestří nudný večer
ImageFilm Můj soused zabiják byl ve své době svěžím zpestřením poměrně nudné reality všedního života. Každý, kdo už pár let pracuje a provádí celou řadu rutinních a každodenních činností, které postrádají jakýkoliv kon...