John Newman: Revolve nebo Remake?

John Newman: Revolve nebo Remake?

Email Tisk


revolve uvodkaJohn Newman před dvěma lety vtrhl do hudebního éteru s hitovkou Love Me Again, která se ozývá z reproduktorů na tanečních zábavách i dnes. Po desítkách koncertů po celém světě se po na pultech objevuje nové album s názvem Revolve. Co od něj můžeme čekat?

 


Poprvé jsme ale Johna měli možnost zaznamenat ve skladbě Feel The Love s kolegy z Rudimental. Předtím, než se John začal věnovat hudbě, bojoval s těžkou nemocí. O to víc je třeba obdivovat drajv a úsilí, které do své hudby a vystoupení dává. V Česku jste Johna a jeho kapelu mohli slyšet minulý rok na festivalu Colours of Ostrava, samostatný koncert u nás ještě neměl, ale věřím, že zájem o něj by byl obrovský a že se dočkáme.

Johnovu hudbu můžeme popsat jako výrazně rytmické atraktivní retro, a to se nemění ani na novém albu. Na prvních pár poslechů to může až znít, že Revolve je skládanka z toho, co se nevešlo na Tribute. Až mě napadá, jestli by se novinka neměla místo Revolve (které má mnoho překladových významů), nemělo jmenovat spíše Remake nebo něco v podobném smyslu.

revolve


Johnova fešácká černo-bílá image nepominula, a tak asi i zůstala stejná hudební receptura – autorský rukopis by měl být rozpoznatelný, ale v tomto případě je to až příliš stejné – zůstává i nápad s mluveným intrem. Ne, že by nějaký posun nebyl slyšet – písně se zdají být pozitivnější, aspoň co se námětů textů týče a rytmy jsou ještě více taneční. Hudební mix soulu a funku s výraznými dechy a smyčci zůstává.

Jako první vlaštovku jsme mohli ochutnat singl Come And Get It, který považuji za to nejlepší, co na albu najdete. Po intru následuje vypalovačka All My Life, která udává tempo zbytku skladeb. Pokud se pozorně zaposloucháte, můžete slyšet určité vlivy, která vám budou evokovat starší hudbu – třeba v Something Special jdou cítit devadesátá léta, zatímco třeba v Light Down ve smyčcovém partu jsou jasně patrná sedmdesátá léta (taky tam cítíte třeba Glorii Gaynor a její I Will Survive?)

V deluxe edici najdete navíc tři bonusy – skladbu Blame s Calvinem Harrisem a pomalejší skladby Called It Off a The Past. Na prvním albu mohla být téměř každá píseň singlem, u nového alba zatím takový pocit nemám, ale možná je to jen o počtu poslechů. Když to shrneme, John Newman sice nijak zvlášť nepřekvapil, ale průšvih to taky není.

Revolve

Interpret: John Newman
Žánr: soul/pop/funk/breakbeat
Skladby: Revolve, All My Heart, Something Special, Lights Down, Come And Get It, Never Give It Up, Tiring Game, Give You My Love, I´m Not Your Man, Killing Me, We All Get Lonely
Stopáž: 37:29
Vydavatelství: Universal Music
Hodnocení: 80 %                

Zdroj foto: http://store.johnnewman.co.uk/
http://johnnewman.co.uk/Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

S paní Jarmilou se hezky »pracovalo« i výborně »kamarádilo«

Hlasatelka 200Televize provází náš život víc jak šedesát let. Tato fascinující instituce prošla řadou etap, stále se vyvíjí. Mnohé profese zanikly, nové vznikají. Právě tohoto tématu se dotýká kniha Daniela Růžičky, v které první televizní hlasatelka J...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Udělejte si doma voňavé indické pokrmy

moderni indicka kucharka 200V březnu vydalo nakladatelství CPress Moderní indickou kuchařku od Nitishy Patelové, ve které najdete přes 60 receptů na domácí indická jídla.

 

...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Vyšla další kniha o Vladimíru Menšíkovi

mensi200O Vladimíru Menšíkovi jsme si mohli přečíst řadu knížek - jak ty drbavé, tak s menšími či většími ambicemi. Nyní k  nim přistupuje tlustý, téměř sedmisetstránkový spis Lumíra Holčáka VLADIMÍR MENŠÍK A JEHO FILMY. Autor se rozhodl pro nezvyklý postup: v c...