Scooter v Praze předvedli, že do starého železa ještě rozhodně nepatří

Scooter v Praze předvedli, že do starého železa ještě rozhodně nepatří

Email Tisk

scooter200V pátek 13. listopadu se všichni (nejen) tuzemští fanoušci legendární skupiny Scooter dočkali, neboť po dlouhých osmi letech se kapela vrátila do Prahy (v tomto „mezidobí“ se v ČR objevovala, především ale v Brně, jednou dokonce v Lokti), konkrétně do Malé sportovní haly na Výstavišti, aby naživo předvedla svou show plnou hitů.

 

Jelikož začátek jejich koncertu byl plánován na 21:15, dorazil jsem s předstihem a na místě jsem byl už někdy kolem půl deváté. Za mixpultem v tu dobu plnil svou úlohu předskokana jihočeský DJ Basslicker, který velmi dobře pochopil, o čem celá akce je a nažhaveným posluchačům dopřával skutečně výborné songy z let minulých, mezi nimiž nechyběly takové klasiky jako Traffic, Sandstorm, Played-A-Live nebo dokonce legendární Equador. Ve vzduchu ale bylo čím dál více cítit, že vystoupení hlavních hvězd se nezadržitelně blíží.
Po nutné přestavbě pódia a trochu delší pauze nakonec show začala s pětadvacetiminutovým zpožděním, kdy za zvuků novinky Riot nastoupili pánové na pódium. Charismatický frontman a zpěvák H. P. Baxxter posluchače nijak nešetřil a od první chvíle na ně přenášel energii, které má opravdu neuvěřitelně a sledovat ho je skutečným zážitkem. Je velmi potěšující, že pánové splnili, co slíbili a jejich koncert byl plný velkých hitů, které dostaly publikum do varu. Během večera zazněly takové „pecky“ jako One (Always Hardcore), J´Adore Hardcore, Ramp! (The Logical Song), Weekend, Fuck the Millenium, Call Me Maňana, Nessaja, 4 AM, Posse (I Need You on the Floor), How Much is the Fish?, Maria (I Like It Loud) a nechyběly ani dva tracky z jejich posledního alba The Fifth Chapter, konkrétně Bigroom Blitz a 999 (Call the Police).

scooter


Vizuální doprovod sice nebyl tak bombastický, jak bychom asi očekávali a na pódiu se vlastně mimo pobíhání H. P. ho a tance doprovodných tanečníků a tanečnic nic moc nedělo, to ale zas tolik nevadilo, když se to vykompenzovalo takřka nekonečným proudem hitů a přívalem energie, která byla díky jumpsytlovým a hardcorovým klasikám fyzicky dost náročná. Zhruba po hodině se pánové odebrali do zákulisí, aby se posléze vrátili na tradiční přídavek v podobě hitu Fire, při němž nechyběla slavná ohnivá kytara a směsice dvou hitů Hyper Hyper a Move Your Ass.
Jedinou vadou na kráse tak byl fakt, že koncert skončil vlastně po osmdesáti minutách a trošku rozpačitě, neboť kapela zmizela z pódia, a ačkoli je slušně zaplněná hala tzv. vytleskávala, už se nevrátila a s oddaným publikem se pořádně nerozloučila, což může opravdu malinko mrzet.
Jakožto dlouholetého fanouška Scooteru mě ale jejich koncert v Praze vesměs potěšil, protože skutečně hráli jednu prověřenou hitovku za druhou (i když se samozřejmě nemohou zavděčit všem, protože za dvacet let nashromáždili stovky singlů, takže je logické, že na většinu se nedostane), při pátečním večeru dodali energii, která byla dost potřeba, a především mě utvrdili v tom, že H. P. umí zpívat naživo a je to opravdu přírodní úkaz. V koutku duše tak věřím, že se v ČR ještě někdy objeví a já si budu moci tento zážitek (třeba i s lepším závěrem) dopřát ještě jednou.
PS: Organizačně nemohu jako „běžný“ návštěvník až na občas „přepálený“ zvuk nic vytknout, protože jsem nikde frontu nestál a nesetkal jsem s žádnými problémy. Ti, co si ovšem koupili VIP vstupy, byli dle reakcí na sociálních sítích dost zklamaní z úrovně slibovaných služeb.  

Akce: Koncert Scooter v Praze
Datum: 13. 11. 2015
Místo: Praha, Malá sportovní hala, Výstaviště
Hodnocení: 80%

Video z koncertu v Brně ze 14.11.2015zdroj k plakátu www.nolimits.czNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Jsem z těch tkalců, co pracují současně na více stavech,“ prozrazuje na sebe spisovatelka Martina Drijverová

altPo dlouhých čtrnácti letech se Albatros vrátil ke knize Domov pro Marťany. Už její první vydání se vleklo neuvěřitelných 8 let. Nakladatelé, jako kdyby se této knížky báli. Veřejnost odborná ji vřele přijala – získala pět lit...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

„Největší úspěch zpravidla přichází, když se lidé nebojí pádu“

trefa 200Nakladatelství 65. pole poslední dobou vydává stále zajímavější tituly. Tím nejnovějším je kniha Jedna trefa stačí s podtitulem Mladí miliardáři internetového věku, kterou dal dohromady Randall Lane s redaktory časopisu Forbes.

...

Divadlo

Divadelní Flora začíná ve čtvrtek – světovou taneční premiérou

alt16. ročník tradiční olomoucké přehlídky odpočítává poslední hodiny do svého začátku. Čtvrteční a páteční program nabízí premiéru a první reprízu exkluzivní taneční koprodukce Power Power Dance, která vzniká speciálně pro festival s podporou

Film

V Praze a Brně začíná 7. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest

neviditelna christian schwochowOd středy do neděle se v pražských kinech Lucerna a Atlas a v brněnském komorním kinu Art uskuteční sedmý ročník festivalu německy mluvených filmů