České underground techno roztančí Ibizu v novém pořadu DJ Nuffa

České underground techno roztančí Ibizu v novém pořadu DJ Nuffa

Email Tisk

nuff200Mezi hvězdy jednoho z nejvlivnějších rádií světa, Ibiza Global Radio, se zařadil i DJ NUFF, vlastním jménem Jiří Stabla. Český Tech-House/Techno DJ, který se hudbě věnuje už od roku 1999 a stál například u zrodu populární ostravské Stodolní nebo velkolepých party Allergen, má od 4. února každý čtvrtek o půlnoci vlastní hodinovou Allergen show.

 


To se nikomu v Česku v historii hudby nepovedlo. Český DJ startuje svou pravidelnou hudební show na jednom z nejrespektovanějších rádií. Své pořady na Ibiza Global Radio mají například Carl Cox, Marco Carola a nejlepší dýdžejové na světě, nebo např. nejznámější klub světa Pacha Ibiza. Jde o nejposlouchanější radio online.
„Allergen není nový pořad na Ibize, kdysi jsem ho vysílal pod záštitou jedné agentury, která se mi starala o aktivity na ostrově, ale nepřinášelo to slíbené ovoce, které mělo, a rozhodl jsme se udělat Allergen se svým jménem a sám,“ říká Nuff, bývalý dýdžej Hugo Toxxxe, který u nás vyhrál cenu Anděl.

nuff98


Životní styl DJ Nuffa výrazně ovlivňuje i hudbu, kterou hraje. Je vegan, zajímá se o legalizaci konopí a jeho léčivé účinky a cizí mu nejsou ani nejnovější technologie. Navíc už skoro rok žije na Ibize, která je jedinečná svým vztahem k taneční hudbě. Za poslední rok si zahrál v několika nejpopulárnějších klubech planety právě na španělském ostrově.
„Je jedno, kdo jste ve světě, na Ibize je důležité se prosadit a prokázat svoje kvality,“ vysvětluje a doplňuje: „Je to Mekka taneční hudby, kam se chtějí dostat DJs z celého světa, vlastně všichni dýdžejové. Jsem první z Česka i Slovenska, kterému se povedlo se do tak významného rádia dostat.“


Z malého města do největších klubů světa
Nuff pochází z Havířova a do České republiky se pravidelně vrací. Hraje několikrát ročně v moravských i českých klubech a pořádal zde už i své populární party Allergen, které se zrodily na ostrově. Soukromé jachty a prostorné vily vyměnil za velké kluby, což více vyhovuje českému publiku.

nuff3


„Allergen je na Ibize čím dál více zavedeným pojmem. V Česku je to jiné, ale atmosféra je stejně luxusní a zážitek si návštěvníci odnesou nenapodobitelný,“ popisuje. Velký problém českých klubů je podle něj jejich ozvučení, které může srovnat s nejlepšími ibizskými místy: „Do klubů patří prvotřídní technika. Podání hudby dělá víc než polovinu zážitku z jejího poslechu a právě v tom se má česká scéna ještě co učit.“


Minimalismus v hudbě…
V loňském roce se mi podařilo se více prosadit ve světě dýdžejingu a letos se do toho chci opřít ještě víc. Snažím se víc proniknout do minimal music. Hledám inspiraci mimo jiné v přírodě, se kterou mě pojí jak můj životní styl, tak každodenní život na ostrově. Minimal svým způsobem působí až meditativně a zároveň nabíjí energií,“ říká. Minimalistické pojetí rytmu, harmonie i variací v dlouhých časových úsecích jsou tak ke slyšení v jeho energetických setech. Link: https://soundcloud.com/nuff  
Vybírat do tak zvučného rádia, jako je Ibiza Global Radio, sety, je opravdu nelehký úkol a jsem rád, že mi budou asistovat dýdžejové z UK a Ibizy. Jako svého hlavního sound pomocníka jsem si plácl s dj Lekno, který je nyní jeden z nejdůležitějších zvukařů na ostrově a stará se o významné podniky: Mambo Ibiza, Cava, Villa Mercedes a další,“ říká Nuff. Moderovat pořad bude David Moreno, který je svým hlasem zaručeně nejznámějším španělským speakerem a i tady nyní Nuff získal silný archetyp.

nuff0


Přesto se neodvrací ani od vinylů, klasického techna nebo elektronické hudby - ovšem s osobitým a světovým zvukem. K tomu mu pomáhají i technologie, které rád využívá. „Bez sluchátek a telefonu téměř nevyjdu z domu. K zachycování zvuků na stovky metrů používám ZOOM, na cestách využívám i GoPro, sluchátka si vybírám bezdrátová, nejlépe Bose. Nedám dopustit na Sennheiser HD 25-1 II,“ říká.


…maximalismus v životě
Legalizace konopí je pro něj velkým tématem nejen osobním, ale také obchodním. Založil značku Carun, se kterou se dostal už na více než 20 trhů po celém světě. Naposledy podepsal smlouvu pro prodej přírodní kosmetiky a potravin s obsahem výtažků z legálně pěstovaných odrůd konopí v USA. „Léčivé účinky konopí znalo lidstvo tisíce let před námi a já chci jen navázat na tradici, kdy hledáme pomoc v přírodě, ne chemikáliích. Přestože mi práce v businessu zabírá opravdu hodně času, jsem rád, že si můžu vyčistit hlavu hudbou,“ vysvětluje.

nuff77


Jeho životní styl je pro něj stejně charakteristický jako přístup k muzice. Ale dopřát si chce co nejvíc toho nejlepšího. „Spím přibližně tři hodiny denně, abych stihl vše, co chci. Mám spoustu nápadů, které chci realizovat. Životní energii mi v rovnováze udržuje veganství a pravidelný trénink MMA a taky důvěra v pozitivní účinky konopí,“ popisuje. Život v rovnováze s přírodou ale pro něj neznamená odpírání si prožitků, naopak.
Díky svému talentu hraje na místech jako: Space Ibiza, Privilege Ibiza, Bora Bora Ibiza, Café Mambo Ibiza, Nikki Beach Ibiza, Chervilo Club Bulgari, Roxy, SaSaZu Czech Republic, or at amazing festivals like Pleasure Island Festival, Beats For Love Festival, Apokalypsa Festival a mnoho dalších.
Sdílel pódium se slavnými umělci jako: Jospeh Capriati, Chris Liebing, Marco Bailey, Oscar Mulero, Speedy J, Umek, Adam Beyer, Cari Lekebusch, Dustin Zahn, Johannes Heil (live), Joey Beltram, Marko Nastic, Agent, Dave Clarke, Rush a další.
Více než 10 let hrál na ulici Stodolní a v mnoha populárních českých klubech.

Hudební kanál a video: https://youtu.be/GGx39Nzl710
Více: https://www.youtube.com/channel/UCol2vkoMOOo5ef0LjBLfIDg

Resident DJ: http://www.epicproduction.eu & www.followtherabbit.eu
Člen: HYPNO 808 lebelu, více na: http://hypno808.cz/
Více na: http://djnuff.com/music/ a www.ibizaglobalradio.com       


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

RENÁTA LUCKOVÁ


redaktorka

    je fotografka, novinářka, moderátorka a koučka. V autorské dvojici s Pavlem Veselým organizovali a moderovali mnoho akcí. Vedla rozhovory s různými významnými osobnostmi – podnikateli, manažery, politiky, diplomaty, s lidmi z kultury a dalšími. Její fotografie a texty byly publikovány např. v Katolickém týdeníku, na webových stránkách Arcibiskupství pražského, Historická šlechta, Svět úspěšných, v kulturní a hospodářské revue Fragmenty, v časopise Naše rodina, v tiskové agentuře MediapressServis, v časopise Policista, Český bratr, Překvapení aj. Absolventka VŠE a UK. Má zkušenosti v oblasti PR, reklamy a marketingu, ale i v oblasti  firemních financí, personálního řízení a andragogiky.

    Spolu s Pavlem Veselým jsou autoři knihy "Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP", která vyšla k jeho 70-tým narozeninám, kde publikovala i své fotografie.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 40

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Ve spárech madame gilotiny

marieantoinetta perexPryč jsou ty poklidné časy, kdy ve zbožné úctě provolával francouzský lid slávu svému milovanému panovníkovi Ludvíku XVI. a jeho ženě Marii Antoinettě. V roce 1789 totiž padají spolu s Bastilou i všechny zábrany a rozlícený dav...

Divadlo

Hledá se vrah

posledni vikend 200V české premiéře se ve Východočeském divadle v Pardubicích představila detektivní hra Agathy Christie Poslední víkend.

...

Film

Školák natočil film, pojede s ním soutěžit do Hollywoodu

Vycpana duse 200Teprve čtrnáctiletý školák Jan-Karel Pavlík z Prahy natočil film, se kterým pojede v listopadu soutěžit na festival studentských snímků do Hollywoodu. Úspěch začínajícího filmaře zaujal i minist...