Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha

Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha

Email Tisk

gregorians perexSoubor Gregorian, který vystoupí 11. a 12. května v Praze a v Brně, vyprodal Kongresové centrum Praha. Na brněnský koncert zbývají poslední desítky vstupenek. Show pop-rockových hitů v jedinečném hudebním aranžmá doplněném světelými efekty se v Česku představí naposledy. Turné The Final Chapter je totiž závěrečným, na které jedna z nejúspěšnějších německých skupin vyjede.

Tvůrcem Gregorian je slavný producent Frank Peterson, který spolupracoval s Enigmou, Boccelim i se zpěvačkou Sandrou. Právě on vybírá repertoár a určuje směr vývoje tohoto populárního souboru. „ Repertoár sestavujeme hodně podle představ našich příznivců,“ vysvětlil před květnovými koncerty v Praze a v Brně. „ Chceme, aby písničky naši fanoušci znali, ale občas zařazujeme i skladby, ve kterých vidíme potenciál příštích hitů. V jednotlivých programech se nechceme opakovat, a tak přidáváme i písně, které jsme ještě nikdy nehráli“. Během The Final Chapter Tour zazní všechny hity z 17leté historie souboru, včetně Hallejujah, Hell's Bells, Time to Say Goodbye, Lady in Black, Join Me, Caruso, Born to Feel Alive, Now We Are Free nebo Moments of Peace.
Výraznou osobností souboru je sopranistka Amelia Brightman. Nejen, že je vynikající vokalistkou, ale současně se podílí také na dramaturgii: „ Když váháme mezi dvěma písněmi, rozhodne Amelia, jakou budeme zpívat,“ dodává Frank Peterson, jehož Gregorian prodal více než 10 miliónů nahrávek.

 gregorians3

Amélia relaxuje jógou

Soubor je momentálně na posledním evropském turné The Final Chapter, což znamená každodenní cestování. „Nejužitečnější na tom je, že během přesunů z města do města, z jedné země do druhé, můžu číst a poslouchat hudbu. Ale to věčné sezení v autobuse nebo v letadle se pak musí vyběhat,“ popisuje náročnost života na cestě Amelia. K soustředění na koncerty Gregorian má světoznámá zpěvačka speciální rituál: „Zatímco jsem v maskérně, pracuji na zklidnění mysli. Zapálím vonné kadidlo a nechám plynout všechny myšlenky. Na závěr si dodám energii krátkým cvičení ashtanga jógy,“ prozradila sestra slavné Sarah Brightman.

 gregorians

Žijeme jako mniši? Svým způsobem ano!

Show Gregorian je přehlídkou pop-rockových hitů v gregoriánském aranžmá, doplněném světelnými a scénografickými efekty. Někdo chodí na jejich vystoupení kvůli hudbě, jiný kvůli esoterické atmosféře, která koncerty provází. A kdekoho přitom zajímá, zda sólisté souboru v reálném životě žijí jako mniši.
Jako mnich nežiju, tedy pokud kněží nehrají kriket a nechodí na pivo,“ směje se Lawrence White, jeden ze sólistů Gregorian. „Na druhou stranu rád medituji v kostelích, kam zajdu i během turné. Vyhledávám tichá místa, starobylá zákoutí, kde mám klid sám na sebe, takže myslím, že kus mnicha ve mně je,“ připouští.
Kriket si s ostatními členy souboru čas od času dopřeje i těsně před koncertem. „Dvacet minut před začátkem se dáváme pěvecky do formy, je to taková společná koncentrace, kterou v šatně někdy proložíme kriketem, abychom se po večeři dostali do pohybu“ vysvětlil Lawrence s tím, že během dlouhých cest mezi jednotlivými městy poslouchá chrámovou hudbu a jazz, což mu pomáhá v odpočinku.


The Final Chapter Tour - ČR

11. květen 2016 - Kongresové centrum Praha, VYPRODÁNO
12. květen 2016 - Hala Vodova Brno, pouze poslední místa

Předprodej posledních vstupenek je v síti Ticket Art Praha po celé ČR.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Ohlédnutí za POŠEMBEŘÍ TOUR

Posemberi 200POŠEMBEŘÍ TOUR je název řady koncertů českobrodské rockové kapely CZ (Celé Znova), které proběhly v první polovině roku na území Pošembeří. Za turné jsme se ohlédli společně s baskytaristou a zpěvákem kapely Stanislavem Potměšilem.

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

David Michie: Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Pes Jejiho Velicenstva perexPřijměte pozvání do samého centra královské rodiny! Psa Jejího Veličenstva přivádí autor David Michie. Nečekejte ale psa nějak vznešeného a studeného jako londýnská mlha. Je to zatím štěně, jemuž se velmi často st...

Divadlo

Rodina afektovaných egocentriků září na prknech Fidlovačky

hayfever 4Po jedenácti letech se Divadlo na Fidlovačce spolu s jeho diváky rozloučilo s úspěšnou hrou Guya Boltona a Williama Somerseta Maughama Julie, ty jsi kouzelná, v které v jedné z hlavních rolí excelovala Eliška Balzerová. Příznivci Elišk...

Film

Kult hákového kříže: herecký koncert Edwarda Nortona

kult hakoveho krize dvdFilm Kult hákového kříže (1998) je velmi dlouhý a plný rozporuplných osudů. Už od svého vzniku je označován jako nejlepší svého druhu. Ukazují se v něm stále aktuální nejniternější příčiny všech problémů...