Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha
Banner

Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha

Email Tisk

gregorians perexSoubor Gregorian, který vystoupí 11. a 12. května v Praze a v Brně, vyprodal Kongresové centrum Praha. Na brněnský koncert zbývají poslední desítky vstupenek. Show pop-rockových hitů v jedinečném hudebním aranžmá doplněném světelými efekty se v Česku představí naposledy. Turné The Final Chapter je totiž závěrečným, na které jedna z nejúspěšnějších německých skupin vyjede.

Tvůrcem Gregorian je slavný producent Frank Peterson, který spolupracoval s Enigmou, Boccelim i se zpěvačkou Sandrou. Právě on vybírá repertoár a určuje směr vývoje tohoto populárního souboru. „ Repertoár sestavujeme hodně podle představ našich příznivců,“ vysvětlil před květnovými koncerty v Praze a v Brně. „ Chceme, aby písničky naši fanoušci znali, ale občas zařazujeme i skladby, ve kterých vidíme potenciál příštích hitů. V jednotlivých programech se nechceme opakovat, a tak přidáváme i písně, které jsme ještě nikdy nehráli“. Během The Final Chapter Tour zazní všechny hity z 17leté historie souboru, včetně Hallejujah, Hell's Bells, Time to Say Goodbye, Lady in Black, Join Me, Caruso, Born to Feel Alive, Now We Are Free nebo Moments of Peace.
Výraznou osobností souboru je sopranistka Amelia Brightman. Nejen, že je vynikající vokalistkou, ale současně se podílí také na dramaturgii: „ Když váháme mezi dvěma písněmi, rozhodne Amelia, jakou budeme zpívat,“ dodává Frank Peterson, jehož Gregorian prodal více než 10 miliónů nahrávek.

 gregorians3

Amélia relaxuje jógou

Soubor je momentálně na posledním evropském turné The Final Chapter, což znamená každodenní cestování. „Nejužitečnější na tom je, že během přesunů z města do města, z jedné země do druhé, můžu číst a poslouchat hudbu. Ale to věčné sezení v autobuse nebo v letadle se pak musí vyběhat,“ popisuje náročnost života na cestě Amelia. K soustředění na koncerty Gregorian má světoznámá zpěvačka speciální rituál: „Zatímco jsem v maskérně, pracuji na zklidnění mysli. Zapálím vonné kadidlo a nechám plynout všechny myšlenky. Na závěr si dodám energii krátkým cvičení ashtanga jógy,“ prozradila sestra slavné Sarah Brightman.

 gregorians

Žijeme jako mniši? Svým způsobem ano!

Show Gregorian je přehlídkou pop-rockových hitů v gregoriánském aranžmá, doplněném světelnými a scénografickými efekty. Někdo chodí na jejich vystoupení kvůli hudbě, jiný kvůli esoterické atmosféře, která koncerty provází. A kdekoho přitom zajímá, zda sólisté souboru v reálném životě žijí jako mniši.
Jako mnich nežiju, tedy pokud kněží nehrají kriket a nechodí na pivo,“ směje se Lawrence White, jeden ze sólistů Gregorian. „Na druhou stranu rád medituji v kostelích, kam zajdu i během turné. Vyhledávám tichá místa, starobylá zákoutí, kde mám klid sám na sebe, takže myslím, že kus mnicha ve mně je,“ připouští.
Kriket si s ostatními členy souboru čas od času dopřeje i těsně před koncertem. „Dvacet minut před začátkem se dáváme pěvecky do formy, je to taková společná koncentrace, kterou v šatně někdy proložíme kriketem, abychom se po večeři dostali do pohybu“ vysvětlil Lawrence s tím, že během dlouhých cest mezi jednotlivými městy poslouchá chrámovou hudbu a jazz, což mu pomáhá v odpočinku.


The Final Chapter Tour - ČR

11. květen 2016 - Kongresové centrum Praha, VYPRODÁNO
12. květen 2016 - Hala Vodova Brno, pouze poslední místa

Předprodej posledních vstupenek je v síti Ticket Art Praha po celé ČR.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Temperamentní tango na nádvoří historického pivovaru v Dalešicích

Quintet perexMezinárodní hudební festival Petra Dvorského nabídne ve svém jubilejním 20. ročníku svým posluchačům temperamentní tango. Abychom se o tangu a jeho protagonistech z Escualo Quintetu dověděli více, položili jsme několik otázek Jakubovi Jedl...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Ms. Marvel: (Ne)normální

ms.marvel 200V říjnu spojily síly nakladatelství Paseka a Crew, aby vydaly cenami ověnčený komiksový titul Ms. Marvel: (Ne)normální od americké autorky G. Willow Wilsonové. Příběh o dospívání a hledání sebe sama v hávu přerodu z obyčejné holky do super...

Divadlo

Rozloučení s pohádkou O perníkové chaloupce se nadmíru povedlo

pernikova chaloupka200Neděle 17. února 2013 se nesla ve zlínském Městském divadle v duchu loučení. Dětští diváci a jejich rodiče měli možnost naposledy vidět oblíbenou pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako....

Film

Proměny filmového vyprávění

film perexPro vnímavější diváky narozené dříve než v 80. letech nebývají vrcholem filmového umu ani tak ohromující trikové efekty a formálně bezchybná klipovitá vypravěčství, nýbrž soustředěná výpověď o světě, v němž žijeme. Filmaři se odjakživa pokoušeli "něc...