Reklama
Banner

Peter Nagy očaril publikum v Haagu, najväčšie hity zahral na Česko-slovenskej párty!

Email Tisk

peter nagy 200Najväčšie hity Petra Nagya očarili publikum v Holandsku! Zahral ich na Česko – slovenskej párty, kde vystúpil bez kapely, len v sprievode gitary. Tamojším krajanom takto priniesol kúsok domoviny. Slovenská hudobná legenda Holandsko miluje a podľa vlastných slov tam musí zájsť aspoň raz do roka. Amsterdam už Peter Nagy dokonale pozná a tak sa tentokrát podrobne zoznámil s Haagom, ktorý má romantickú a kozmopolitnú atmosféru. Obľúbeného speváka potešilo najmä to, že hity ako „Kristínka“, Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, či „Láska je tu s nami“ si aj fanúšikovia v Haagu pospevovali spolu s ním. Ľudia ich milujú a preto ich poteší, že ich nájdu i na jeho historicky prvom live DVD, ktoré vydal pri príležitosti 30-ročnice na scéne!

Slovenská hudobná legenda Peter Nagy potešil fanúšikov v Holandsku. Vypočul ich priania a zahral na Česko – slovenskej párty v Haagu. Svoj všestranný talent ukázal aj tým, že hral celkom sám, bez kapely, len v sprievode vlastnej gitary.

„Naši rodáci, ktorí sú v zahraničí ako študenti, alebo tam pracujú, počítajú s tým, že im svojim vystúpením donesiem kúsok domova. V pesničkách je totiž takisto ukrytý domov, všetky tie pocity, ktoré sme prežívali s hudbou. Preto si ma pozvali zahrať na Česko-slovenskej párty. Okrem mňa tam vystúpila holandská skupina Janika a naši rodáci z Košíc kapela Nocadeň. Je to výhoda vedieť zahrať koncert sám s gitarou, lebo takto som sa dostal s hudbou skoro všade na svete. Hral som v Belgicku, v Holandsku, vo Veľkej Británii, v Keni, v Kanade, v USA aj v Austrálii,“ vysvetľuje Peter Nagy.

Obľúbený hitmaker si pochvaľuje, že dnes – v čase, keď máme otvorené hranice – môže voľne cestovať kdekoľvek, kde si jeho hudbu fanúšikovia vyžiadajú. Pozvanie do Holandska prijal s výnimočným potešením.

peter nagy

„Milujem atmosféru starej dobrej Európy, preto musím do Holandska aspoň raz do roka. Amsterdam už poznám skoro spamäti, preto Haag beriem ako nový krásny zážitok. Haag má atmosféru podobne kozmopolitnú, ale aj romantickú ako Amsterdam. Bol som rád, že som mohol hrať vo vypredanej sále tanečnej školy La Bodeguita.  Ľudia spievali všetky hity so mnou, takže som sa zrazu cítil ako doma. Organizátori sa nám postarali aj o voľný čas, tak sme mali možnosť vidieť aj kúsok holandského vidieka. Najviac mi učarovali veterné mlyny a nádherná zelená príroda. Ďakujem za to, bolo to úžasné,“ dodáva nadšený Peter Nagy.

Speváka, skladateľa a textára potešilo, že aj za hranicami Slovenska si jeho hity ako „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „Profesor Indigo“, „Kristínka“, či „So mnou nikdy nezostarneš“ fanúšikovia stále dokonale pamätajú. Aj preto ich vydal na historicky prvom DVD s názvom „Peter Nagy – 30 rokov na scéne“.  Je na ňom záznam vlaňajšieho výnimočného koncertu v Starej tržnici.

„Je to darček aj pre zahraničných fanúšikov, ktorí si  počúvaním DVD-ka môžu domácu atmosféru navodiť kedykoľvek. Fanúšikovia ma už dlho žiadali, aby som zaznamenal nejaký live koncert. Vybral som si teda ten najdôležitejší – záverečný koncert turné k 30-mu výročiu na scéne v Starej tržnici v Bratislave. Tá má pre mňa totiž aj sentimentálny význam. Keď som začínal kariéru, veľmi som chcel v tejto krásnej budove vystupovať. A podarilo sa, dokonca mám záznam z koncertu aj na mojom historicky prvom DVD,“ uzatvára s úsmevom  Peter Nagy.

Peter Nagy patrí k najúspešnejším slovenským hudobníkom. Počas 30-ročnej kariéry vyprodukoval desiatky hitov, ktoré sú populárne dodnes. Obľúbený spevák, skladateľ, textár a producent stále dokáže očariť publikum všetkých vekových kategórií. S turné „THE BEST OF 30 ROKOV“ prešiel Peter Nagy vlani stovky kilometrov a všade mal obrovský úspech. Historicky prvé DVD sa dá kúpiť tu: http://www.martinus.sk/ Všetky informácie o obľúbenom spevákovi nájdete na jeho facebookovej stránke: https://www.facebook.com/PETER-NAGY-MUSIC-670435612993288/?fref=tsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Nechte si poradit...

Jaká kniha, divadlo, koncert či jiná akce by našim čtenářům neměly uniknout?

RENATA PETŘÍČKOVÁ

redaktorka K21

Nechte si poradit, knihy jež uleví duši... Jak jste si asi všimli, zrovna já tu jsem většinou přes knihy, které se nějak zabývají psychologií a seberozvojem. To je velmi široké téma a také patří v knihkupectví k těm nacpanějším regálům. Nějak plynule jsem k nim došla přes pár pokusů s romantickými knihami v ranném mládí a už jsem u nich zůstala. Myslím si, že o takovou knihu alespoň čas od času člověk stojí. Které mne oslovily a ovlivnily nejvíce? Možná tou úplně první byl vždycky Malý princ, kterého když jsem doopravdy pochopila, tak to byl přenádherný sladkobolný pocit. Mám ráda také knihu Elisabeth Haich: Zasvěcení, to je ale bible pro celý život a jsem dosud ráda, že mnoho z tam řečeného je mi zatím zahaleno tajemstvím. Přístupnější a komerčnější jsou pak knihy Davida Deidy, pro muže Cesta pravého muže, a pro ženy snažící se mužům porozumět pak Když jde o muže. Z andělských děl Doreen Virtue pak Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas, nebo V zajetí jídla, Zbavte se svých kil bolesti, což jsou její nejméně andělské, nejvíce psychologické a do hloubky ženské duše jdoucí tituly. A mezi poslední okouzlení patří Alberto Villoldo a Návrat duše, což je kniha, která je výtečným základem pro každého, kdo chce vůbec porozumět psychologii, kořenům šamanismu a své vlastní duše. A kdo má rád, stejně jako já tarot, tak kromě své vlastní knihy Základní tarot a Svět tarotu, ráda poradím cokoliv od Barbary Moore.Ta je mojí velkou učitelkou! A když bych měla poradit něco "naživo"? Pak jsou to přednášky Jaroslava Duška všude různě po republice a v pražských divadlech jeho Duše K, Čtyři dohody nebo Pátá dohoda. Přednášky Pjéra la Šéze, které jsou o jungovské psychologii, do které přidává své vlastní názory, které dovolím si říci - jsou velmi podnětné a odvážné. Když zajdu ještě dál, tak příští rok by měl Brno navštívit Clemens Kuby a opět představit své mentální léčení a možná i novou knihu, zatím nevíme...


Hledat

Mimísek 15

Partneři

Z archivu...

Nové komentáře

 • 09.06.2017 02:40
  Držte se ...
  Pane Juraji, Jsem ...
   
 • 19.05.2017 06:43
  ...
  chia semínka miluju.
   
 • 18.05.2017 09:05
  Děkujeme
  Dobrý den, děkujeme za ...

Facebook

Twitter


Literatura

Lekavé povídky Daphne du Maurier

neohlizej se milacku mottoPovídková kniha Daphne du Maurier přináší romantické, trošku strašidelné povídky – proto je nazývám „lekavé“ (je to naprosto výstižný termín, který vytvořila má přítelkyně, režisérk...

Divadlo

Mladá krev a staré kosti divadelní tradice v příští sezóně HaDivadla

hadivadlo200Brněnské HaDivadlo se ve své 39. sezóně 2013/2014 chystá obrátit svoji pozornost k protipólu dvou postav hrdina – monstrum v klasických dramatických textech. Divadlo se navrátí k ikonám české i světové divadelní tradice, jako j...

Film

Co mají Forman s Menzelem společného a co je rozděluje

formen menzel perexPánové Miloš Forman a Jiří Menzel proslavili českou kinematografii i v mezinárodním kontextu, prvních z nich se navíc prosadil i v Hollywoodu. Oba začínali v 60. le...