Májové metalové okénko

Májové metalové okénko

mo hellyeah200Měsíc květen je už za námi, ale pojďme se ohlédnout za tím, co se událo ve světě metalových celebrit a těžkotonážní hudby. Máme tu pořádný nášup klípků, ale i informace o chystaných projektech, studiovkách a další zajímavosti.

 

 

V půli května vyšlo německým thrash metalovým legendám Destruction desetiskladbové album Under Attack. Jako ochutnávku tu máme klip k eponymní skladbě.

Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, pracuje na svém sólovém projektu, avšak podle svých slov neočekává, že se fanouškům jeho domovské kapely bude líbit. „Některým se bude líbit, protože jsou otevření novým věcem, ale já to dělám proto, že jsem svobodný umělec a můžu si dělat, cokoliv chci. To pro mě znamená svoboda a to pro mě znamená být umělcem,“ dodává.

Joey Jordison, bývalý bubeník věhlasných Slipknot, pořád něco vymýšlí. Jeho nový projekt nese název Vimic a patří do něj zpěvák Kalen Chase Musmecci a bývalí Jordisonovi kolegové z jeho předešlé kapely Scar The Martyr: kytarista Jed Simon, basák Kyle Konkile a klávesák Mattthew Tarach. Tato sestava už dokončila práce na debutu Open Your Omen, které má vyjít ještě tento rok. Na video k písničce Shee Sees Everything mrkněte tady:

Počátkem června vyšla novinka kapele Hellyah, již pátá atudiovka, fošna Unden!able, ze které si můžete pustit videoklip Human:

Moderní metalové uskupení Carnifex z Kalifornie vydá 5. srpna své již šesté album, které ponese název Slow Death. Bude obsahovat deset vypalovaček kapely, která funguje desátým rokem a která zasekla drápky i v naší zemi. Videoklip k písničce Drown Me In Blood máte zde:

V květnu jsem se nejvíc těšila na novinku ze stáje Devildriver – šesté album s všeříkajícím názvem Trust No One. Jedná se o následovníka studiovky Winter Kills z roku 2013 a už teď můžu říct, že čekání se vyplatilo!

Máme tu i zprávy z Norska: kapela Immortal, která nyní sestává pouze z kytaristy Demonaze a bubeníka Horgha, hlásí, že dokončila práce na psané svého devátého studiového alba. Immortal se v roce 2014 rozkmotřili se zpěvákem Abbathem, následovaly právní tahanice o jméno a značku, kterou nakonec mají právo používat právě dva prve zmínění pánové. Abbath si šel vlastní cestou a založil kapelu, která nese jeho jméno, respektive umělecký pseudonym. Jak se dají tyto kapely porovnat, to se ukáže, až světlo světa spatří právě nová studiovka Immortal.Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Tři královny a jen Jeden temný trůn

Jeden temný trůn, perexKterá na něj usedne? V druhém díle fantasy série Temné koruny se odpověď ještě nedozvíme. A jedině dobře. Teprve s touto knihou jsem osudům Mirabelly, Kathariny a Arsinoe propadla naplno. A věřím, že podobný osud čeká i vás. Stačí dát temným krá...

Divadlo

Palmovka přežila. Svou scénu otevře veřejnosti premiérou o Stalinovi.

palmo200Od dob ničivých povodní v roce 2013, proběhla v Divadle pod Palmovkou rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy  spolu s výměnou vedení a ostatního personálu. Jen díky vstřícnosti a pochopení dalších divadelních scén se podařilo částečný chod divad...

Film

Kronika – každý neumí být superhrdinou
ImageAsi neexistuje nikdo, kdo by neznal slavné, kladné hrdiny, jako je například Superman. Připadá nám jako samozřejmost, že své nadpřirozené schopnosti využívají jen k pomoci a ochraně lidí. Ale předsta...