Májové metalové okénko
Banner

Májové metalové okénko

mo hellyeah200Měsíc květen je už za námi, ale pojďme se ohlédnout za tím, co se událo ve světě metalových celebrit a těžkotonážní hudby. Máme tu pořádný nášup klípků, ale i informace o chystaných projektech, studiovkách a další zajímavosti.

 

 

V půli května vyšlo německým thrash metalovým legendám Destruction desetiskladbové album Under Attack. Jako ochutnávku tu máme klip k eponymní skladbě.

Frontman polských Behemoth, Adam Nergal Darski, pracuje na svém sólovém projektu, avšak podle svých slov neočekává, že se fanouškům jeho domovské kapely bude líbit. „Některým se bude líbit, protože jsou otevření novým věcem, ale já to dělám proto, že jsem svobodný umělec a můžu si dělat, cokoliv chci. To pro mě znamená svoboda a to pro mě znamená být umělcem,“ dodává.

Joey Jordison, bývalý bubeník věhlasných Slipknot, pořád něco vymýšlí. Jeho nový projekt nese název Vimic a patří do něj zpěvák Kalen Chase Musmecci a bývalí Jordisonovi kolegové z jeho předešlé kapely Scar The Martyr: kytarista Jed Simon, basák Kyle Konkile a klávesák Mattthew Tarach. Tato sestava už dokončila práce na debutu Open Your Omen, které má vyjít ještě tento rok. Na video k písničce Shee Sees Everything mrkněte tady:

Počátkem června vyšla novinka kapele Hellyah, již pátá atudiovka, fošna Unden!able, ze které si můžete pustit videoklip Human:

Moderní metalové uskupení Carnifex z Kalifornie vydá 5. srpna své již šesté album, které ponese název Slow Death. Bude obsahovat deset vypalovaček kapely, která funguje desátým rokem a která zasekla drápky i v naší zemi. Videoklip k písničce Drown Me In Blood máte zde:

V květnu jsem se nejvíc těšila na novinku ze stáje Devildriver – šesté album s všeříkajícím názvem Trust No One. Jedná se o následovníka studiovky Winter Kills z roku 2013 a už teď můžu říct, že čekání se vyplatilo!

Máme tu i zprávy z Norska: kapela Immortal, která nyní sestává pouze z kytaristy Demonaze a bubeníka Horgha, hlásí, že dokončila práce na psané svého devátého studiového alba. Immortal se v roce 2014 rozkmotřili se zpěvákem Abbathem, následovaly právní tahanice o jméno a značku, kterou nakonec mají právo používat právě dva prve zmínění pánové. Abbath si šel vlastní cestou a založil kapelu, která nese jeho jméno, respektive umělecký pseudonym. Jak se dají tyto kapely porovnat, to se ukáže, až světlo světa spatří právě nová studiovka Immortal.Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Indiana Jones: Kniha druhá - potěší nejednoho fanouška této skvostné literatury

indiana-jones-omnibus-200Druhou knihu dobrodružství o Indianu Jonesovi tvoří dvanáct sešitů, vycházejících během 80. let, a je pokračováním již předešlého dílu. Konkrétně se jedná o období měsíců leden až prosinec roku 1984, kdy každý sešit připadá na jeden z měsíců v d...

Divadlo

Hadry, kosti kůže. Miroslav Hanuš exceluje v roli Wericha

hadry perexVila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěho...

Film

Tady to musí být je trpkou podívanou

altDo českých kin v oficiální distribuci vstoupí na konci dubna snímek Tady to musí být. Kontroverzní počin na pomezí dramatu a komedie rozdělil nejen filmové kritiky, ale i samotné diváky na dva tábory. Jedni ho považují za geniální, jiní z...