BROOKLYNSKÉ ELEKTRONICKÉ DUO BEACON VYSTOUPÍ V ZÁŘÍ POPRVÉ V ČR
Banner

BROOKLYNSKÉ ELEKTRONICKÉ DUO BEACON VYSTOUPÍ V ZÁŘÍ POPRVÉ V ČR

beacon 200Brooklynské duo Beacon, které ve své tvorbě mixuje elektroniku s moderním R&B a soulem, se představí poprvé v České republice. Ve středu 28. září vystoupí v pražském Lucerna Music Baru v rámci turné k nové desce Escapements, jež vyšla letos v únoru na respektovaném labelu Ghostly International.


Beacon tvoří Thomas Mullarney III a Jacob Gossett, kteří se potkali na Brooklyn’s Pratt Institute, kde studovali malbu a sochařství. Jejich produkce je typická kombinací jemných R&B melodií a temně laděné elektroniky. První release EP No Body (2011) obsahuje čtyři skladby ovlivněné elektronikou, R&B a hiphopem. Mullarneyho hlas je zde posazen na beaty, které společně s texty citlivě pomáhají definovat atmosféru písniček. Tento přístup se prohloubil a rozšířil na debutovém albu The Ways We Separate (2013), jímž Beacon uchvátili posluchače současné elektroniky a razantně vstoupili na scénu elektronické hudby. Separate je skvělou ilustrací dvojí tváře Beacon – pulsující elektroniky a Mullarneyho jemného šeptajícího vokálu.

beacon1

Zatímco The Ways We Separate řeší vztahy mezi lidmi, tématem aktuální desky Escapements, která vyšla v únoru 2016 na labelu Ghostly International, je čas. Skladby z nového alba jako Backbone, Cure nebo titulní Escapements demonstrují novou hloubku a komplexnost dua. „Doufám, že tahle nahrávka doloží náš široký hudební záběr a ukáže, že opravdu nemáme jen jeden přístup ke skládání hudby“, říká Mullarney o albu Escapements a Gossett jej doplňuje: „Zkusili jsme důvěřovat sami sobě a nedali jsme si žádné hranice, jak by deska měla vypadat. V tomto smyslu je to přesně ta nahrávka, kterou jsme chtěli udělat.“

Přijďte si naživo poslechnout, jaká hudba právě hýbe newyorskou scénou. Vstupenky v předprodeji jsou za 360 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Beacon plakat

Beacon / US
28. 09. 2016, doors 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Oficialní Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1700226213570846
Ticket link: https://www.musicbar.cz/program/beacon-us/

www.musicbar.cz
www.cnfrnc.cz
www.beaconband.nycNejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

RECENZE: Útok na pekárnu

utok na pekarnu200Autora nová kniha Útok na pekárnu Harukiho Murakamiho netřeba dlouze představovat. Tento světoznámý japonský spisovatel má na své kontě již více, než dvě desítky knih, které čtenáře okamžitě ohromí svou jedinečností.

Divadlo

Mezinárodní den tance s Českou televizí

Den tance 200V České republice se bude 29. duben slavit ve více než patnácti českých a moravských městech, kde se připravuje speciální program pro veřejnost. Tančit se bude na veřejných prostranstvích, v tanečních sálech, studiích, klubech a divadlech.

...

Film

Doba ledová 4 potěší malé i velké diváky

altKdyž před třemi lety Doba ledová 3 vydělala celosvětově téměř 900 miliónů dolarů, nikdo jistě nepochyboval, že do pár let vznikne další pokračování. 28. června tedy vstoupilo do našich biografů nejnovější dobrodružství podivné smečky tvořené...