Skladba „Master of Puppets“ od Metallicy znežnela, virtuózny huslista Marco Rajt k nej nakrútil dojímavý klip!

Skladba „Master of Puppets“ od Metallicy znežnela, virtuózny huslista Marco Rajt k nej nakrútil dojímavý klip!

Email Tisk

rajt 200Huslista Marco Rajt, ktorý je označovaný za slovenskú Vanessu Mae v nohaviciach, nakrútil netradičný videoklip. Skladba „Master of Puppets“ od Metallicy v jeho husľovom podaní zjemnela a klip jej dodal ešte nežnejšiu podobu! Hrá v ňom sám skvelý huslista v sprievode svojho 3,5-ročného syna, ktorý už v tomto veku prejavuje talent na hudbu. Scenár a réžia klipu bola v rukách kameramana Romana Reismüllera. Na jeho konci divákov čaká prekvapenie s dôležitou pointou. „Master of Puppets“ od Metallicy je na najnovšom albume  hudobníka s názvom „Master of Violin“. Je plný rockových a popových skladieb v jeho husľovom prevedení. Vypočujte si Metallicu v novom šate a pozrite si milý videoklip!

Drsná Mettalica zjemnela! Virtuózny rockový huslista Marco Rajt nahral jej „Master of Puppets“ v jedinečnom aranžmáne pre husle a nakrútil k nej nežný videoklip!

„Scenár a réžia klipu bola v rukách vynikajúceho kameramana Romana Reismüllera a jeho asistentky Janky Kubušovej, ktorí vždy odvedú kvalitnú prácu. Roman nakrúcal aj môj prvý klip „Welcome to the Jungle“ z rovnakého albumu „Master of Violin“. V klipe účinkujem ja a môj 3,5-ročný syn,“ vraví Marco Rajt.

rajt

Známa skladba Mettalicy v celkom novom šate sa nachádza na druhom albume fenomenálneho huslistu, ktorého prirovnávajú k Vanesse Mae. „Master of Violin“ je plný rockových a popových skladieb v husľovom prevedení. Skladba „Master of Puppets“ patrí k Marcovým obľúbeným a aj preto k nej nakrútil i videoklip.

„Klip má špecifickú charakteristiku. Celý dej sa odohráva na koncertnom pódiu v divadle, je ladený do tmavých farieb, cez ktoré efektne a rytmicky prenikajú žiarivé lúče reflektorov. Na konci skladby príde k veľkému prekvapeniu, kde vyvrcholia emócie skutočnej lásky a dôvod mojej umeleckej tvorby,“ dodáva  Marco Rajt.

Sám seba Marco Rajt označuje za rockera, ktorý sa však nebráni ani iným  žánrom. Jeho netradičné prevedenie moderných skladieb v husľovom podaní si nachádza stále širšie publikum.  

„O tom, či sa do nejakej skladby pustím rozhoduje to, či je nabitá pozitívnou energiou, či z nej vyžaruje život. Dávam síce prednosť rockovej hudbe, no v poslednom období ma oslovilo aj viacero popových skladieb,“ uzatvára Marco Rajt.

Marco Rajt je skvelý slovenský huslista, ktorý pochádza z hudobníckej rodiny. Jeho otec vyučoval viacero hudobných nástrojov a k hudbe ho viedol od útleho detstva. Už ako malý vykazoval výnimočný talent. 8-ročný zvládal náročné skladby ako napríklad Korsakovov Let čmeliaka a podobne. Neskôr síce pri husliach zostal, no vybral si iný hudobný žáner. Vyštudoval žilinské konzervatórium. Debutoval albumom „Pop-Rock-Classic“. „Master of Violin“ je jeho druhým sólovým projektom.

Viac informácií o aktivitách Marca Rajta nájdete na facebooku https://www.facebook.com/Marco-Rajt-402505693244193/?fref=tsSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Z archivu...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Bohumil Hrabal a Josef Král – pábitelé, co létají střemhlav i v kleci

stremhlavylet perexNovinář a historik Josef Král (nar. 1933) je autorem textů, vznikajících mezi léty 1984– 2011. Začal je psát ve svých šestačtyřiceti letech. Hranaté míčky s hřebíčky napřed vyšly samizdatem, neboť...

Divadlo

Divadelní Flora začíná ve čtvrtek – světovou taneční premiérou

alt16. ročník tradiční olomoucké přehlídky odpočítává poslední hodiny do svého začátku. Čtvrteční a páteční program nabízí premiéru a první reprízu exkluzivní taneční koprodukce Power Power Dance, která vzniká speciálně pro festival s podporou

Film

SVĚTY NA POKRAČOVÁNÍ

svety na pokrac 200Pětatřicetiletý badatel v audiovizi Radomír D. Kokeš, spjatý s brněnskou univerzitou, se čtenáři komunikuje už déle než celé desetiletí (hlavně skrze časopis Cinepur).  Nedávno se představil knihou Rozbor filmu, shrnující výsledky p...