Metalové okénko – červenec
Banner

Metalové okénko – červenec

mo 200Ohlédnutí za prvním prázdninovým měsícem přináší hlavně snůšku oznámení, která se týkají vydávání nových studiových alb. A že se s tím roztrhl pytel! Vybere si snad každý metalový fanda, co je jeho hudebnímu sluchu příjemné a milé. Ale najdeme tu taky několik videoklipů a teaserů k nejrůznějším akcím. Takže čtěte a poslouchejte! :-)

 

Po šestnácti letech si pro nás novou desku připravila extrémní kapela Brujeria. Následovník desky Brujerizmo bude čtvrtou nahrávkou této divoké bandy a ponese jméno Pocho Aztlan. Dočkáme se 16. září.

Švédští melodici In Flames dělají kvalitní desky a velmi zajímavé DVD – o čemž jsme se mohli přesvědčit v roce 2010 s Used & Abused: In Live We Trust. Nyní plánují do konce roku vydat další počin a to Sounds From The Heart Of Gothenburg. Na teaser se můžete podívat zde:

Wednesday 13, mix hororového rocku a punku nezahálí a také přichází s novým materiálem: jednak se v dubnu dočkáme nové desky – Condolences. Už tento rok chce vydat live DVD Almost Dead: Live. Zde najdeme živáky, akustické věci a taky záběry ze zákulisí a turné.

mo wednesday13

Do konce roku má vyjít i druhá sólovka zpěváka Godsmack, Sullyho Erny. Po desce Avalon z roku 2010 nám nabídne deset skladeb, sdružených na fošně Hometown Life. Domovská kapela Godsmack pak začne pracovat na novém materiálu počátkem příštího roku.

Začátkem září nám osmou studiovku předloží švédští elektro melodici Pain. Bude se jmenovat Coming Home a první vlaštovkou je pomalá písnička Black Knight Satellite.

{youtube}UBRMKyuwS54{youtube}

Líbí se vám písnička z nástupce zprofanované desky You Only Live Twice? A pokud vám ani tyto informace nestačí, mrkněte na oficiální album trailer.

{youtube}FnT0i5bjMw8{/youtube}

Francouzští metaloví mohykáni Gojora nejsou mými oblíbenci, ale nejde nezmínit fakt, že 17. června vydali svou šestou desku Magma a nedávno vypustili do světa klip ke skladbě Low Lands. Pokud velebíte technický a náladotvůrný metal, pak je to pravé ořechové pro vás.

Dvanáctá studiovka vyjde koncem října i mým oblíbencům – kapele KoRn. V základní verzi se můžeme těšit na 11 písní, v deluxe na 13 a mezi hosty patří zpěvák Corey Taylor a Sluggo. Udělejte si obrázek sami s pomocí parádního videoklipu k písničce Rotting in Vain.

Pokud tato kapela také patří mezi vaše favority, omrkněte krátký dokument, který se týká jejich letního turné v Evropě. Pokud se budete dívat pozorně, poznáte i záběry z koncertu v Praze.

Death metaloví veteráni Obituary nabízí ke zhlédnutí animovaný klip k písničce Violence. Tuto skladbu můžeme najít na zatím nejnovějším albu těchto Floriďanů, Inked In Blood z roku 2014. Rozhodně jim nevadí, dělat si ze sebe legraci, však posuďte sami.

Na konec října hlásí vydání nového materiálu, desky Blood Money Part 1, i partička Dope. Moderní aranžmá i zvuk vám představí ve videoklipu Blood Money.

Nezmarný provokatér Marilyn Manson taktéž oznamuje vydání nové desky, vtipně nazvané SAY10, a to na Valentýna příštího roku.

Kovbojové Hellyeah vydjai počátkem června novinku Unden!able a z ní nabízí klip k předělávce Phila Collinse I Don't Care Anymore. Původní kytarová linka patří Dimebagovi!

V našich končinách nepříliš známá kapela Rev Theory potvrzuje vydání čtvrtého studiového alba, The Revelation, na 9. září. Pokud vám kapela nic neříká, můžete se zaposlouchat do nejnovější písně Guns.

{youtube}ovSCXctuyUg{youtube}

Zdroj: http://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Královna stínů vyrovnává své účty

kralovna stinu200Nakladatelství CooBoo přináší zejména náctiletými čtenářkami toužebně očekávaný čtvrtý díl bestsellerové série Skleněný trůn americké spisovatelky Sarah J. Maasové nazvaný Královna stínů, v němž se do Adarlanu opět vrací Celaena Sardot...

Divadlo

HaDivadlo RESTARTUJE novou sezónu!

hadivadlo 2012 restartTématem nové sezóny HaDivadla je RESTART, magické tlačítko, které nabízí východisko z krizí, které nás obklopují, z krizí politických, systémových, společenských i duchovních. Veškeré krize součas...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...