Dajme šancu majstrovskému dielu!

Dajme šancu majstrovskému dielu!

Email Tisk

midilidi 200Takýto názov nesie nové CD kapely Midi Lidi – Give Masterpiece a Chance! A oplatí sa mu tú šancu dať! Tak rýchlo, ako si zapamätáme nepodstatné detaily dňa, tak rýchlo sa zomelie Masterpiece, a tak rýchlo si tie nepodstatné detaily Masterpiece-u zapamätáte.

 

To je blbost! ozýva sa prvým singlom, ako odpoveď na všetky iracionálne rady speváka Petra Mareka. Album Give Masterpiece a Chance ale určite je v istom zmysle tiež blbosť. Je to blbosť z pohľadu, ak nepoznáte tvorbu elektronickej formácie MIDI LIDI, ktorá valcuje tohtoročné festivaly jeden po druhom a po niekoľkých zaslúžených rokoch driny si vydobila dokonca časy po západe slnka (kapely po západe slnka spadajú do kategórie „lepšie ako denné kapely, ešte nie headliner“). Je to blbosť, ak sa pozeráme na texty z pohľadu prísnej logiky a ak nemiešame umenie a iracionálno. V tých ostatných prípadoch je to koláž premyslených textov alebo aj návod na život.

Dvanásť nových singlov sa objavilo pod obalom, na ktorom sa usmieva biela raja. Hlavným singlom albumu, ktorý získal právo prvého „releasnutého“ , sa stal Lux. Na videoklipe k tejto piesni sa podieľal i Marek Vašut, ktorý sa ukázal ako veľký fanúšik kapely. To, že Midi Lidi pokračujú v dobre našliapnutom chodníčku je jasné, no na albume si môžu dovoliť ešte viac elektronických setov ako na koncertoch. Takýmto takmer čistým elektro-setom je napríklad skladba Duch.

Album obsahuje jednu pomalú skladbu Koupalište tajemné, ktorá sa javí ako jedna z najsignifikantnejších na albume, no rovnako na ňu dosahujú rýchlejšie skladby Poď ven!, Volám, či Pokec s tátou.

CD Midi Lidi Give Masterpiece a Chance! je kvalitné a svieže, má v sebe dynamiku a humor – základné ingrediencie pre majstrovský kúsok.

midilidi

Interpret: Midi lidi
Název: Give Masterpiece a Chance!
Datum vydání: 15. 06. 2016
Vydavatelství: Indies Records
Hodnocení: 100 %

http://www.indiesrec.cz/alba/1342/give-masterpiece-a-chance/?idn=1Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Doreen Virtue: Andělské vedení

andelskevedeni perexHm, tak co říci o této knize jednou větou? Bůh a náš mimosmyslový svět nás neustále vede a autorka se nás naučí nebát se božského vedení. Věru, zajímavá kniha, která se svým způsobem dá číst i jako beletrie.

Divadlo

Vánoční festival v divadlech Rokoko a ABC

vanocni festival divadlo rokoko abcDruhý ročník originálního jednodenního divadelního festivalu se uskuteční v sobotu 8. prosince. Podtitul vánoční skutečně přinese zážitky týkající se největších svátků v roce. Divadelní hry, doprovodný program a...

Film

NIGHTWISH: První oficiální trailer k filmu Imaginaerum

nightwish imagenaerumFilm Imaginaerum finské metalové kapely NIGHTWISH bude mít premiéru 23.listopadu ve Finsku. První oficiální trailer k filmu byl již vydán a můžete jej zhlédnout níže v článku.

...