Dajme šancu majstrovskému dielu!
Banner

Dajme šancu majstrovskému dielu!

Email Tisk

midilidi 200Takýto názov nesie nové CD kapely Midi Lidi – Give Masterpiece a Chance! A oplatí sa mu tú šancu dať! Tak rýchlo, ako si zapamätáme nepodstatné detaily dňa, tak rýchlo sa zomelie Masterpiece, a tak rýchlo si tie nepodstatné detaily Masterpiece-u zapamätáte.

 

To je blbost! ozýva sa prvým singlom, ako odpoveď na všetky iracionálne rady speváka Petra Mareka. Album Give Masterpiece a Chance ale určite je v istom zmysle tiež blbosť. Je to blbosť z pohľadu, ak nepoznáte tvorbu elektronickej formácie MIDI LIDI, ktorá valcuje tohtoročné festivaly jeden po druhom a po niekoľkých zaslúžených rokoch driny si vydobila dokonca časy po západe slnka (kapely po západe slnka spadajú do kategórie „lepšie ako denné kapely, ešte nie headliner“). Je to blbosť, ak sa pozeráme na texty z pohľadu prísnej logiky a ak nemiešame umenie a iracionálno. V tých ostatných prípadoch je to koláž premyslených textov alebo aj návod na život.

Dvanásť nových singlov sa objavilo pod obalom, na ktorom sa usmieva biela raja. Hlavným singlom albumu, ktorý získal právo prvého „releasnutého“ , sa stal Lux. Na videoklipe k tejto piesni sa podieľal i Marek Vašut, ktorý sa ukázal ako veľký fanúšik kapely. To, že Midi Lidi pokračujú v dobre našliapnutom chodníčku je jasné, no na albume si môžu dovoliť ešte viac elektronických setov ako na koncertoch. Takýmto takmer čistým elektro-setom je napríklad skladba Duch.

Album obsahuje jednu pomalú skladbu Koupalište tajemné, ktorá sa javí ako jedna z najsignifikantnejších na albume, no rovnako na ňu dosahujú rýchlejšie skladby Poď ven!, Volám, či Pokec s tátou.

CD Midi Lidi Give Masterpiece a Chance! je kvalitné a svieže, má v sebe dynamiku a humor – základné ingrediencie pre majstrovský kúsok.

midilidi

Interpret: Midi lidi
Název: Give Masterpiece a Chance!
Datum vydání: 15. 06. 2016
Vydavatelství: Indies Records
Hodnocení: 100 %

http://www.indiesrec.cz/alba/1342/give-masterpiece-a-chance/?idn=1Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Partneři

Hledat

Mimísek 35

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

SVĚŽÍ MADAME CHIC

MadameChic perexPoodhalit život Francouzek, jejich neopakovatelné chování, kterým působí navenek, se snaží mnoho lidí. Co způsobuje jejich sebevědomé a vyrovnané chování, proč jejich oblečení má vždy „šmrnc“ a nosí se jako královny, proč jsou trochu zá...

Divadlo

Úspěšně lze cestovat do pravěku nejen na filmovém plátně, ale i na divadelních prknech

cesta-do-praveku 200Říká se, že pachatel se vrací na místo činu. Občas je těch pachatelů víc, třeba čtyři. A vracejí se na míst více. Třeba do Zlína a třeba do pravěku. Přesně tak tomu bylo v neděli 2. listopadu, kdy se ve zlínském Městs...

Film

Můj týden s Marilyn: na chvíli se dotknout hvězdy
ImageJedna z největších hollywoodských ikon všech dob Marilyn Monroe právě prožívá vrchol své slávy, když poprvé vstupuje na britskou půdu, aby zde natočila film Princ a tanečnice. Jeho režisérem i hlavním představitele...